nasterea a fost pentru mine o experienta minunata

nasterea a fost pentru mine o experienta minunata | Autor: silvi_2005

Link direct la acest mesaj

Mesaj sters

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Felicitari Silvi, sa aveti parte de bucurii si impliniri alaturi de printisor, frumoasa povestea voastra.
La multi anisori Alain!!!

ali
albume IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina1, www.dropshots.com/szaboali_2" target="_blank">2,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186e8133ba34a30320abcc&skin_id=0&large" target="_blank">INGERASUL NOSTRUmontaj
IARINA la 10 luni
Povestea nasterii Iarinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Multumesc Ali
Au mai fost cateva faze chiar amuzante, dar am zis sa nu ma mai lungesc.
La un moment dat au sosit si parintii mei, au lasat-o si pe mama in sala ca e cadru medical, era o zapaceala acolo. Eram "in familie" se discuta despre masini, ce firme, ce consum.....eu tot interveneam si intrebam la fiecare 5 minute: nu se vede copilul? Mi se raspundea urgent ca nu si se continuau discutiile
Despre perioada de spitalizare intentionat nu am pomenit deoarece nu m-a impresionat deloc placut si nu vroiam sa stric povestea.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Foarte frumos
Felicitari sa va traiasca bebe Alain Nicolas(un nume extrem de frumos)

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

La multi Ani, Alain Nicolas
Multa sanatate si o petrecere pe cinste si muuulte cadouri

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

SILVI, La multi ani frumosului mititel, sa fie sanatos, norocos, sa creasca mare si frumos si sa va aduca numai bucurii!
Va pupam mult pe amandoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Iubita f frumos.
Sa va traiasca Alain

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:


Buna silvi_2005! Felicitari pentru baiat si deasemenea pentru redactare! Vad din cele scrise ca ai nascut natural cu anestezie epidurala. As opta si eu pentru asta! Nu a avut efecte secundare epidurala? Eu am citit tot felul de "minunatii" in legatura cu asta!
Alina-Mirela 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Buna alynta27!
Poti sa auzi si sa citesti multe..si pro si contra , referitor la anestezia epidurala....
Tot ce pot sa iti spun e ca pana nu incerci pe pielea ta, n-ai de unde sa stii daca o sa aiba sau nu efecte secundare. Fiecare organism se comporta diferit.
Personal pot sa iti spun ca la mine a fost o binecuvantare si nu am nici un efect secundar de pe urma ei. Am nascut intr-o ora si jumatate.
Daca doctorul iti spune ca poti sa alegi aceasta metoda, go for it.
Daca ti se interzice sa o faci, asculta-l.
Bafta mare in alegerea facuta si nu uita ca cel mai important lucru este sa ai un copil sanatos si apoi automat cu sau fara epidurala o sa fii cea mai fericita mamica din lume.
Cu drag,
Liana

Mergi la inceput