Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

buna
interesant articol.eu incerc de 2 ani si nimic si credetima fac sex in fiecare seara cu prietenul meu si nimic.am incerct toate pozitiile am fost si la doctori prin germania si nu stiu nici ei de ce nu am ramas .eu nici atit.nu stiu ce sa mai incerc.poate aveti vreo sugestie

miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

miki, daca vorbesti serios, ca faci sex in fiecare seara, nici asa nu prea e bine. ca se aglomereaza pe acolo cu spermatozoizi in diverse stagii ale vietii lor si iese o mare... ciorba. cel mai bine si mai bine este sa determini cand anume ovulezi, ori prin monitorizari (ecografie), ori dupa alte semne si calcule care sunt descrise pe forumul asta. si mai bine sa prestezi in perioada aia o data la 2-3 zile. ca sa ramana zona curata succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

la multi ani!multumesc pentru sfat alinuscha.o sa incerc si asa
am
mai auzit ceva interesant si ma intrebam daca e adevarat.
prietenul e vietnamez si o prietena mi-a spus k si asta poate fi o probleme,k tre sa se acomodeze organismele.oare

miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

quote:
Originally posted by Mada_Ele07

Nu cred ca pozitia are de-a face cu o viitoare sarcina. Eu sunt o viitoare mamica, noua pe forum si va pot spune cum am ramas eu gravida. Am facut polidine, in primele 5 zile de ciclu, cate 2 in seringa, in total 10. si imediat dupa ele am ramas. incercam deja de cateva luni si in decembrie, dupa polidine am ramas. nu am facut nimic deosebit. dimpotriva nu am tinut cont de zilele fertile, fiind sarbatorile voiam sa uit de asta si sa o iau de la capat in ianuarie. va sfatuiesc sa faceti si voi, am si alte prietene care au ramas dupa o cura de 3 luni de polidine. eu am fost norocoasa, am ramas din prima luna



nu cred in tratamentul cu polidin. si eu am facut si nu am reusit. si mie imi spusese cineva si am facut. dar...nimic. eu cred ca e intamplator. mie medicul mi-a zis ca polidinul nu are mare efect. dar este si un lucru bun ...de cand am facut polidin nu am mai racit.

pentru a obtine ceva trebuie sa vrei cu adevarat
http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:


Fara nici o suparare dar cred ca ac subiect a stat prea mult timp pe prima pagina. Sunt sub mult mai importante care ar tb sa ocupe ac loc. Mi se pare o prostie chestia asta cu pozitia in conditiile in care cele mai multe din noi nu pot sa ramana insarcinate nici macar prin IA sau FIV+ICSI. Sotul meu are azoospermie, cu ce ma ajuta pozitia pe mine? Pe fetele fara trompe sau cu endometrioza le ajuta pozitia sexuala? Cand am vazut subiectul prima data mi s-a facut rau, am tacut, dar chiar are o importanta asa mare sa fie tinut pe prima pagina un an de zile?



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

quote:
Originally posted by miki-miki


Fara nici o suparare dar cred ca ac subiect a stat prea mult timp pe prima pagina. Sunt sub mult mai importante care ar tb sa ocupe ac loc. Mi se pare o prostie chestia asta cu pozitia in conditiile in care cele mai multe din noi nu pot sa ramana insarcinate nici macar prin IA sau FIV+ICSI. Sotul meu are azoospermie, cu ce ma ajuta pozitia pe mine? Pe fetele fara trompe sau cu endometrioza le ajuta pozitia sexuala? Cand am vazut subiectul prima data mi s-a facut rau, am tacut, dar chiar are o importanta asa mare sa fie tinut pe prima pagina un an de zile?



Miki
Anul asta pui de-un pui




miki bravo!Sunt perfect de acord cu tine!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

quote:
Originally posted by miki-miki


Fara nici o suparare dar cred ca ac subiect a stat prea mult timp pe prima pagina. Sunt sub mult mai importante care ar tb sa ocupe ac loc. Mi se pare o prostie chestia asta cu pozitia in conditiile in care cele mai multe din noi nu pot sa ramana insarcinate nici macar prin IA sau FIV+ICSI. Sotul meu are azoospermie, cu ce ma ajuta pozitia pe mine? Pe fetele fara trompe sau cu endometrioza le ajuta pozitia sexuala? Cand am vazut subiectul prima data mi s-a facut rau, am tacut, dar chiar are o importanta asa mare sa fie tinut pe prima pagina un an de zile?



Miki
Anul asta pui de-un pui




fara nicio suparare, TOTAL DE ACORD cu Miki !
subiectul asta este departe de a fi util, nostim, simpatic sau ce mai vreti voi!




iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

quote:
Originally posted by miki-miki


Fara nici o suparare dar cred ca ac subiect a stat prea mult timp pe prima pagina. Sunt sub mult mai importante care ar tb sa ocupe ac loc. Mi se pare o prostie chestia asta cu pozitia in conditiile in care cele mai multe din noi nu pot sa ramana insarcinate nici macar prin IA sau FIV+ICSI. Sotul meu are azoospermie, cu ce ma ajuta pozitia pe mine? Pe fetele fara trompe sau cu endometrioza le ajuta pozitia sexuala? Cand am vazut subiectul prima data mi s-a facut rau, am tacut, dar chiar are o importanta asa mare sa fie tinut pe prima pagina un an de zile?



Miki
Anul asta pui de-un pui




De acord cu tot ce ai spus... si mie imi statea de mult timp pe varful limbii!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmamamaua spune:

AJUTOR VREU SA FAC UN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

Nici eu n-am inteles motivul pt care acest subiect troneaza in fruntea subiectelor,cand problemele noastre sunt de alta natura!Propun in locul ac sub:Naturiste si homeopate!

Mergi la inceput