Naturiste si homeopate (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by mioara2004

Adimercedes felicitari!!!!
Ma bucur mult pentru tine; cand eram si eu aspiranta sfaturile tale m-au ajutat mult.
Iar acum vestea asta ma bucura si da sperante tuturor fetelor care nu inceteaza sa lupte pentru visul lor.
Mioara


16+




Mioara, multumesc mult. Sa ne ajute Dzeu la toate!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Adimercedes mi-au dat lacrimile de fericire!

sa dea DD sa ai un BB sanatos si cu muuuult noroc!
si tu sa fii sanatoasa si sa duci cu bine cele 9 luni de fericire!
ma rog pt tine si multumesc pt sperante!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

Adimercedes Felicitari! Sarcina usoara si sa ai mare grija de burtica acum. Ma bucur pt tine.

Miki





miki-miki, multumesc pt urari. Am grija, citesc in fiecare zi ce si cum. Nu mi-e prea foame mie, mananc mai mult silita de constiinta, dar apa as bea mereu. Daca as putea sa imi iau izvorul personal tot timpul dupa mine sau de cana mea ar fi fermecata si s-ar umple singura, tare bucuroasa as fi .

Aaaa, si am uitat sa va zic ca am mai fost la sala. Desi pana lunea trecuta topaiam ca apucata tot a doua zi pe la body step, body attack si body combat si bagam 8 km/zi de bibla eliptica, nu intelegeam de ce pe la jumatatea clasei de fitness nu ma mai duceau picioarele. lunea trecuta am inteles. Si am schimbat foaia. Am fost la clase de Pilates si sper sa ma pot duce in continuare la Pilates, Balace si Yoga . Ca abonamentul e pe un an de zile , facut in 2 ianuarie...

Insa am fost sambata cu sotul dupa mine la Pilates. Sa il vezi ca era numai el si inca un barbat intr-o sala de vreo 10-15 femei. Cum ne intindeam amandoi pe acolo pe saltea . Apoi ne-am dat pe eliptica 4 km fiecare. Maine cred ca ma duc sa vb cu unul dintre instructori sa imi spuna care din clase mi se potrivesc si la ce aparate e ok sa lucrez.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by violeta69

Adimercedes mi-au dat lacrimile de fericire!

sa dea DD sa ai un BB sanatos si cu muuuult noroc!
si tu sa fii sanatoasa si sa duci cu bine cele 9 luni de fericire!
ma rog pt tine si multumesc pt sperante!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"





Violeta, multumesc mult, scumpa.

Tu cum esti? Ce mai zici? Ca nu prea am auzit de tine. Ia pune-ne in tema ce si cum...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Adimercedes - felicitari din inima

Miki- sunt sigura 100% ca e o dreglare, pot sa spun asta cu siguranta dupa 3 ani de incercari , 100 de teste negative si n analize din pacate...o sa incerc si cu ce mi-ai zis.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

[.... si academiciana. Wauuu! [red]Mami , m-ai dat gata.
.........Miki

miki, hai ca m-am prapadit de ras
chiar ai crezut ca ma invart in zone academice inalte????
mey, nu mai stii ca asa a zis la proces elena ceausescu, ca ce-or sa zica cand afla de proces 'prietenii ei academicienii'
hai, mey olteanco!
da sa stii ca tot am cea mai frumoasa meserie din lume (nu cea mai veche, ia seama la cuvintele mele ..)
academician ma fac doar dupa ce termin teza aia de doctorat despre pasarici si cucuvele ce vor sa ramana grele, ca mi-o pusa meda in bratze ca ea ramase graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Adimercedes, m-am bucurat mult de tot sa citesc.
Numai bine la toti ai tai!

Pupi per burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

adimercedes,
abia acum am citit postarea ta ... Doamne ca am de terminat o lucrare si am pus-o-n cui citind pe aici marele eveniment dar nu-mi pare rau
FELICITARI! sa fiti sanatosi si poate ca sfintiti si religios totul (scuze ca ma bag pe un tarm f. personal )

adi, dar cum mai 55 glicemia? or fi acolo alte baremuri decat in Romania? cum adica 55, si pe mancatelea ... e f. mica
Eu ti-as zice sa faci o glicemie provovcata sa nu ai un diabet gestational (asa am avut eu dar l-am controlat alimentar) si un an dupa nastere n-am mancat dulciuri (rec. medic);
de ce spun asta? pt ca se asociaza si cu informatia ca bei multa apa si asta este specific diabetului;
daca Doamne-feri este vb. de asa ceva, te-ai astepta sa ai mare ci nu mica glicemia ... dar ea oscileaza si tocmai caderile hipoglicemice nu-s bune; cumva te ia si cu transpiratii ca niste bufeuri?
nu vreau sa te sperii dar mai bine pazeste-te
sa vii cu vesti bune

si, mey, asta ne asteapta acu' cu intrarea in UE (chiar dc tu esti in alt continent dar vad ca peste tot e asa si in UE)? programari la medici dupa 3luni? pai mai ai un pic si nasti si te progrmezi direct sa nasti
mare bucurie ne-ai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Adimercedes-FELICITARI!Citeam postarea ta si nu-mi venea sa cred,am stat cu sufletul la gura pana la final.Dumnezeu sa fie alaturi de voi toti,sa aveti parte de multa sanatate si tu sa ai o sarcina usoara!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

quote:
Originally posted by violeta69

Adimercedes mi-au dat lacrimile de fericire!

sa dea DD sa ai un BB sanatos si cu muuuult noroc!
si tu sa fii sanatoasa si sa duci cu bine cele 9 luni de fericire!
ma rog pt tine si multumesc pt sperante!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"





Violeta, multumesc mult, scumpa.

Tu cum esti? Ce mai zici? Ca nu prea am auzit de tine. Ia pune-ne in tema ce si cum...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici



multam'!!!
ei,pai eu sunt....OPTIMISTA

am un baiat de 6 anisori si el ma tot bate la cap sa-i mai fac un fratior,2 ar fi bine ....3 ar fi perfect!!....si toti odata ,nu asa oricum

ma intreaba mereu cum stau cu BB,daca s-a prins samnta la mine in burtica.....si e tare dejamagit cand ii spun ca nu e BB!
zice"of mai mami,nu i-a dat Doamne-Doamne viata?!"

daca a vazut ca nu sunt sanse de la DD,s-a hotarat la casa de copii ca acolo stie ca nu mai pot zice ca nu exista BB!

asa ca sunt intr-o mare .....grozavie(asa zice el!)...cum scap de casa de copii?!
si nu ca eu n-as vrea,dar sotul meu nu e deacord...
eu i-as lua pe toti de acolo,dar nu am timp ....am atatea pe cap....probabil ca de asta nici nu se prinde BB in burtica!

incerc ceva din tratamentul Liviei,adaptat la mine....ceai de napraznic 3-4 cani ,omega,kamayani,acid folic,vit E,B-complex....

nu stiu daca sunt probleme,nu erau.....sunt probleme de varsta,ca deh,nu mai sunt o tinerica....de stres,de agitatie....

or sa fie probleme de col(pt ca am avut o conizatie!),probleme de tensiune,de RH(dar am facut anti-D).....insa stiu ca pot sa lupt si stiu ca va fi bine!

asa ca daca e sa fie ...o sa fie ca asa e de sus !

daca nu......mergem la casa de copii.....cum vrea feciorul meu!

e bine?! daca nu iti mai scriu.....





Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput