*Aspirante optimiste >20ani (38)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

toate suntem truli luli. sau cum ar zice mama mea. unele aveti pasarici dar altele... stoluri

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ale nu ma supar iubita! Doamne fereste! Ideea e ca toate deciziile le luam impreuna indiferent despre ce este vorba! Si el se gandeste ca e mult mai sanatos atat pt mine cat si pt bebe sa nasc normal. Dar... sa ajungem noi pana acolo!
Numai la prietena ta ma gandesc... te rog mult sa ma tii si pe mine la curent cu starea ei!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Printzesica stai linistita ca nu ramai cu burtica dupa cezariana! Se retrage.. mai ales daca faci si putina gimnastica dupa! oricum la cat te va alerga bebe cu siguranta vei slabi!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Eu am auzit ca nu ai voie sa faci abdomene decit dupa 5 luni de la cezariana.
Ce exercitii poti sa faci sa faci burta plata la loc, eu nu am avut niciodata burta super plata (dar nici nu se vede ca as avea burta, insa eu stiu ca e acolo o mica sunculitza) si oricite abdomene am facut nu am avut rezultate, ca sa nu mai zic ca nici grasimi si dulciuri nu maninc, asa ca poate stii tu vre-o solutie. Eu am 171 cm si 58 de kilograme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

si eu tot la ea ma gandesc. cand am aflat era sa lesin si am plans toata ziua. nu am putut sa o sun, nici pe ea, nici pe sotul ei. a sunat ea pe la 7. isi revenise din anestezie. am putut doar sa scriu un sms sa-i spun ca o sustin si ca o iubesc si ca ma rog pentru ea.

nu stiu cum o sa fie cand o sa o vad face to face.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Apropo, gagi meu zice ca daca vreau, ar fi mai bine sa fac cezariana, ca sa nu imi strice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

esti beton daca ai doar 58 la inaltimea ta. poti sa faci abdomene dupa 2 luni cu acordul medicului. incet incet slabesti. alaptatul slabeste. plus ca nu ai voie fructe, legume,. acid., ceapa, usturoi. din astea./ si mananci branza. carne de pui. si paste dai jos imediat ce ai pus in 9 luni.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Ale, roaga-te la Doamne-Doamne, vei vedea ca isi va reveni prietena ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

fetele. va pup dulce!!!
ma duc sa ma culc. sunt rupta in 2 de oboseala. si ma ustura ochii.
fac un dusulet si la patut. poate mai apuc sa citesc 2 pagini din blestematul ala de cod rutier si dorm.

va doresc o seara romantica

si sa ne batem in liniute

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Pupici Ale si sa ai o noapte frumoasa

Mergi la inceput