Aspirante optimiste, peste 35 ani - (8)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Nu felicia, chiar nu glumesc! De cand ma stiu am fost obsedata de kg in plus! Mi se pare ca, pentru ca nu sunt inalta orice kg in plus se vede ... mai bine!!! Conteaza mult si cum sunt distribuite! (aici cred ca e problema mea!)
Oricum, iti multumesc ca imi sustii moralul! Sunt convinsa ca tu esti...'numai bine'

Te pup

orchis
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

orhis, lasa-ma bre, vrei bebel frumusel si patratel ?
crezi ca in kg sta fericirea unui om? nuuu....sta in ce lasa in urma, asa ca....pupa bebe-ul si lasa kg-urile. tu nici cind o sa nasti nu o sa fii grasuta macar....
IULIA

22+MARIE FLOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Mie mi-a spus sotul ca trebuie sa-i scot banutul cand sunt acasa si sa-l pun la loc in gura cand plec de acasa. Ma rog, nu am putut face niciodata, asa cum trebuie si nici nu am crezut in ea prea mult. Poate de acum incolo, datorita voua!!
[b]Mirela1
multumesc frumos

poze




Auulleeooo....si io i-am lipit banutzul cu Super Glue intre buzishoare sa fiu sigura ca nu il scapa din gura sau saliveaza vecina dupa el... !!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Mi-au mai trecut virusheii de la corason...
Mai tusesc un pic....dar cum sunt fata darnica i-am dat si lu' "baiatul meu " ...Acum eu pe langa el....
Cred ca nici luna asta nu reusesc sa fac inseminare....Am sunat la Giulesti ptr. programare si mi-a zis o tante' dragutza ca dr. Cocei este in concediu si sa revin cu un tel. pe 16 feb.
Eco trebuia sa o fac pe 17.
O sa intreb de ce nu poate sa imi faca altcineva?!?!?
Daca nu mi-o da cu "flit" la fel ca azi ....
In rest...macuiesc (singurica..) fara aspirine ...
Pup grasanele si burticoasele!!
Hi, hi, hi, si sa va arat ca sunt mai cu motz....Io am 1,56 m si ,...si,...si,...Mi-e rusine ...da o zic...72 kg.
Eeee??? Porcus nu??? la puterea "n". Shorici mult la copilutzi ??Nu???



PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Copilutzu......cum bre sa-i lipesti banutul cu super-glue! Esti haiaosa rau! Dar stii ca unele broscute au banul lipit din fabrica, asa ca asta e, poti sa spui ca asa ai cumparat-o cu banut lipit!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana multumesc pentru urari,dar ,din pacate, n-am noroc de analize bune...
Asa ca,fetelor,ajutooor! Ca-mi vine sa
Iata rezultatele hormonalelor de ziua 3:
-prolactina: 7.38 (normal:1.2-15.5 ng/ml)
-FSH: 9.85 ( normal 3.5-12.5)
-LH: 10.37( normal 2.4-12.6)
-estradiol: 7.38!!!!!!!( normal 46-607).
Asadar..FSH mare, deci rezerva ovariana mica; raport LH/FSH >1, deci ovare micropolichistice...zic bine,nu???? Dar estradiolul asta teribil de mic ce mai inseamna????????
Lamuriti-ma si pe mine,ca sunt tare dezamagita....
Voiam sa va mai spun ca am citit in arhiva si zicea Mariee ca hormonalele trebuie procesate in maxim 6 ore de la recoltare ca sa fie corecte..ceea ce la mine nu s-a intamplat pentru ca in orasul asta de cacao nu au reactivi pt. asa ceva si le trimit la Bucuresti pentru prelucrare...oare sa fie si asta o cauza????
Oricum sunt decisa sa le repet luna viitoare la Constanta,caci cu rezultatele astea nu ma pot prezenta la un FIV..cred ca nu se uita nimeni la mine.
Asa ca,va rog,am nevoie de niste comentarii...mai ales ce-i cu estradiolul asta?
Va si astept!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

nusy io zic ca e gresit estradiolul..de fapt io nu am incredere in ei cu reactivi lor..stii ce am patit eu..la mine hormonalele erau jalnice facute la mine aci ca luam rez dupa 10 zile ca nu le veneau lor reactivi,,,cand le'am facut la unguri,,rezultatul in cateva ore au iesit de invidiat,,

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Pai daaaaa....
I-am lipit banutzul ca mereu il "scapa" din botic...
Dar sa vedeti ce il tineam io in gura pana am gasit super glue-ul (banutzul...). Asta ca sa nu il ratacesc prin casa....Si imi statea bine.... eram coool!!

Mickilnaaaa sa ma vezi puiule ce mai vorbesc cu fam. de broscutzeee, si ce le mai alint ,...de a zis hasbendul ca m-am tzacanit...Ma intreba daca de la viroza mi-se trage...?? Sa stie ca..il incearca si pe el...viroza.. Si nu se vede in stare sa vorbeasca cu trei broscutze ( una peste alta)...
Pup fetele fara sa le dau viroza ca mi-am revenit!!!
Pup pe mama Orchis grasunicaaaa !!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Copilutzu esti criminala. Saraca broscutza. Vorbeste-le si mangaie-le cu dragoste si ai sa vezi ca incep sa "lucreze" .
Nusyda tu ai facut analizele in zilele in care trebuia? si raportul nu e chiar asa de groaznic . Uite aici: http://www.dpcweb.com/medical/reproductive_endocrinology/ratios.html
Eu acum un an aveam FSH 8.8 si LH 5.7 raportul meu LH/FSH este 0.64 si LD nu a zis ca am analize urate. Eu vad ca amandoua intram acolo in interval si ca nu e rau.
Estradiolul dc l-ai facut in z 2 si e asa mic at tb sa-l cresti cu ceva naturiste.
Fetelor ce defilare de burtici frumoase ati facut aici. Mie mi-a placut aia cu perishor pe ea.
Lianoscapasi de? Sa stiu dc mai vars desaga de naturiste sa vad dc mai gasesc ceva. Si pt ficatzelul tau si ca sa te simti tu mai bine spune-i lui grasu sa-ti aduca peste oceanic (somon ar fi bine) care contine omega 3. Nu-ti spusai sa inghiti direct capsule de omega 3 ca parca vad ca vrei sa-l intrebi pe ungur. Hai spune dc mai caut in desaga. Luni e ziua cea mare nu? Tin pumnii la fata.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Unde sunt fetele? Dupa broscutze?
Nusy pt stomacelul tau pt a te proteja de candida cand iei antibiotice : http://herbanet.vstore.ca/product_info.php/pName/probiotice-tishcon-corp-usa
E bun si pt fetele care au pb cu stomacul(gastrita, ulcer....). Copilutzu ziceai ca ai pb cu stomacul si nu poti lua aspirina. Probiotic e bun si pt tine

Miki

Mergi la inceput