FIV 98

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Dacia medical center 021.211.54.05 ceri cu Ani

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana si eu am 8 foliculi mari si 2 mititei si dr. a spus ca sunt suficienti.eu tot vineri fac punctia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, am reusit!
Avem si noi in oras help net unde am dat peste o fosta colega de liceu. A incercat prin farmaciile lor din Bucuresti inclusiv depozit si nu aveau si a directionat-o catre distribuitor. Cica e criza in tara. Acesta are si la Cj depozit si in dupa masa aceasta au promis ca-mi ajunge o cutie. M-au atentionat ca expira anul acesta in martie. Oricum intr-o saptamana le-am terminat. Iar celelalte cutii imi vin de la C-ta.
Va multumesc mult. Am stiut ca ma pot baza pe voi. Va pe toate.

Asadar ,acum ca pare a fi rezolvata problema, de maine incep. Yes!!!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Adhnana, Cris86 aveti productie buna fetelor fiti vesele si optimiste!!!Va voi tine vineri pumnii la punctie!Bafta!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Nicoleta bafta maine la ET!!!

Monilland muult muult succes!!!

Eu si sotul am primit trimiterile de la medicul de fam. cu analizele uzuale si cat de curand ni le vom face.Cam atat deocamdata, facem pasi mici da' siguri...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Moni, muta bafta de maine! sa dea Dumnezeu sa te vad ca pe mine, !
Sheri, KITTA, multa bafta!
Adhnana, eu am avut tot 8 foliculi, din care 6 ovocite si 5 embrioni divizati! din 5 mi-au transferat cei mai buni 3, si iata-ma! mult succes si sa te vad burticoasa si pe tine!

tuturor!



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Monica-Elena, dana p. KoraPop, cris86 - sunteti niste dulci, multumesc de incurajari. Ati reusit sa ma calmati.
Antosit - La multi ani, tot ce-ti doresti si sa vina bebele cat mai repede!
cris86 - deci vineri mergem de manuta impreuna.

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

saluti!!!

Am fost ieri la Szeged, am facut eco, ovarele imi sunt ok, dar pentru sanatatea mea o sa incep FIv-ul norocos pe ciclul de la final de februarie( adica in total 3 luni de pauza intre cele 2 fiv-uri). La urmatorul cliclu, in a doua zi ma prezint la clinica la 8 dimineata sa-mi faca hormonalele acolo si atunci va decide in functie de ele daca imi mai da AC sau nu. Mi-a zis ca-mi modifica tratamentul de stimulare, o sa-mi reduca doza de Gonal si o sa-mi dea si Merional. Alte analize a zis ca nu mai e cazul sa-mi fac. Si pot sa incep sa iau Elevit de azi. I-am explicat si faza ca am avut simptome de sarcina ...si mi-a zis ca probabil am fost insarcinata 8-9 zile si durerile pe care le-am avut au fost contractii la un nivel foarte mic. Am intrebat si de trompe..mi-a explicat cum e cu hidroxalpixul si ca la mine nu e cazul sa le scot(pentru cele interesate va explic in manunt daca vreti). In legutara cu medicamentele - se scumpesc pentru unguri...pentru ei erau subventionate pana acum si pentru noi nu(stiti ca pe retete se trecea localitatea) si ca acum si ei au sa le cumpere cam la acelasi pret cu noi.

Liana e bine si in cateva zile se intoarce in tara si va povesteste tot. Va pupa pe toate I-am transmis toti pupicii vostri si gandurile voastre bune!

MonilnadBafta de maine si SA FIE INTR-UN CEAS BUN!!!

Adhnana, Cris e foarte bine 8 foliculi, nu aveti motive sa fiti stresate. Vineri la punctie sa intrebati de si endometru Tin pumnii sa fie cu ochisori!!

Nicoletabafta azi, si sa fie DD cu tine si sa se lipeasca embrionasii de burtica mamicii lor

Zouzousi eu vreau sa slabesc 3 kg, dar suntca mie deja mi-a dat ELEVIT, deci daca vreau sa slabesc ar trebui sa manac sanatos si gimnastica nici intr-un caz sa ma infometez sau sa urmez vreo cura...inca nu stiu ce fac

AntoLA MULTI ANI!!! si un anul asta sau cel putin in burtica la mami lui

Va pup pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Originally posted by laurabyby

BUNA FETELOR !
NU AM MAI SCRIS PTR CA AM FOST FOARTE STRESATA DAR DE CITIT V/AM CITIT .
MAINE AM ET !
SPER SA FIE BINE !
CE IMI RECOMANDATI ?
CAT SA STAU IN PAT CE SA FAC SI CE SA NU FAC???
MULTUMESC
INTRADEVAR SFATURILE VOASTRE SUNT MAI BUNE DECAT ALE MEDICILOR
PUPICI SI BAFTA LA TOATA LUMEA !
NICOL



bafta, azi e ziua cea mare!...

in ce priveste intrebarea ta, parerile sunt impartite, adica nu se stie precis daca statul in pat ajuta intr-adevar. am vazut fete care au stat si a fost ok, la fel de bine pentru altele n-a mai fost ok. la fel si invers.. unii medici spun ca din acel moment totul depinde de "natura".. este esential insa, ca la o sarcina normala, ca nu faci nici un fel de efort, sa nu ridici greutati, sa nu urci scari.. sa ai o viata linistita si fara expuneri la extreme..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Nicoleta - bafta multa, multa maine! Sa-ti ajute Dumnezeu sa fie bine!
andicu - te pup, merci de mesaj. ce faci? cum te simti? ce face bulinuta? te-am tot urmarit sa vad ce culoare de carucior atasezi

Adhnana

Mergi la inceput