FIV 98

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

MADALINA28 , multumesc mult si tin punii pt. miercuri.
Si sa nu iti fie frica la punctie ca te adoarme si nu simti nimic.

Moniland, sunt sigura ca o sa iasa spermograma fff buna.

Adhnana, te asteptam cu vesti bune

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Sheritra, am ras cu lacrimi la fiecare propozitie.
Si acasa tot asa o tii? Ca eu cred ca al tau e deja stramb. Ce n-ai deshelat noaptea, ai deshelat ziua banuiesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor eu sunt inca la capitolul trimis cartea pe mail solicitantelor curioase sau anusioase! Daca unele fete, ex. MadalinaM si Sherita(la tine chiar ca nu ma asteptam fato!)mi-ar trimite si adresa lor de e-mail as putea sa imi fac si trebusoara sa ma simt bine ca m-am facut utila pentru societate. Sherito esti indragostita fato de Diphereline, de mr. Big de cine esti? Astept aderesele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Galuscutaam primit adresa ta spre deosebire de alte fete....si ti-am trimis-o acu la drum de seara, ca pana acu pe drum de zi fusei la servici.
Fetelorunele dintre voi sambata poate ati primit cartea de pe adresa sotului meu din cauza de butoneala gresita din graba...Sa nu credeti ca e vreun admirator intrus din umbra.....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Kitta, vreau si eu carticica. Poate ma mai luminez putin. Iti trebuie adresa mea de e-mail? Iti trebuie, nu-ti trebuie, eu tot ti-o trimit. Vezi tu ce faci cu ea.

Avalon, ti-am scris. Si tie Dany.

Oana, ne tii in suspans? Cat e scorul? 1-0 pt tine sau pt Mr. Big?

Dana P, te rog trece-ma si pe mine la aspiranta de bebe prin FIV. O sa incerc si eu marea cu degetul in febr-martie. Multumesc.

Sheri, esti fenomen. Bafta la injectii.

Pup toate fetele curajoase...si mai putin curajoase, asa ca mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cris86 super productie..multa bafta!!!
madalina tin pumnii..
va pupacesc pe toate...

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

OK, vine fata cu vesti calde de la Marinesco, ca asa vant caldut a adiat astazi peste corabia mea si asa frumoase se arata apele viitorului......
Azi am simtit mai profund ca oricand ca e bine, dom'le, in viata sa coci bine cozonacu' (nici prea mult, ca nu ti-l mai mananca nimeni), dar sa lasi, frate, rodul sa creasca de la sine si cand s-o copt, atunci sa sari la actiune.
Pai asta vara cum mai dadeam sa inaintez pe calea FIV-ului, cum ma trezeam ca nimeresc prin balarii, ca nu mi se cosese drumul suficient, bag eu de seama.
Lachi a fost prezenta la furtaciunea mobilului meu cu agenda cu tot si cu o colectie de poze de neuitat si de nerecuperat in el. Apoi m-am trezit ca am fost programata la ora 13, in nefericita zi de 13 august 2006 si cu numar de dosar 1713, ceea ce am zis ca e prea mult, am bagat capu' in pamant si am luat-o la sanatoasa, ca eram prea cruda pentru Marele Eveniment.
Dar cand s-o iau la sanatoasa, ma trezesc cu unul langa masina mea cu pretentia ca i-am zgariat febletea si ca vrea pricajita suma de 1.000.000 ROL. Cobor din splendoarea mea la care tineam mai ceva ca la tilifonul disparut fara urma in eternitate si constat o urma de praf pe bijuteria mea si o ditamai infundatura in masina omului. Imi zic ca m-a pricopsit Dumnezeu cu masina sanatoasa, ii multumesc de lipsa necazului pe masinuca mea si platesc tributul de 1.000.000 ROL. La prima spalare evident ca praful de pe masina mea s-a luat si am constatat astfel fapta buna pe care mi-a fost dat sa o fac din naivitate.
Asa ca am lasat 6 luni sa se astearna pe dosarelul meu cu 13 in coada si azi am luat calea Giulestiului, unde toate au mers ca unse, ca de, se cosese rodu', ca-n poveste.
Nu fac primii pasi prin vestita nebunie din fata usii matusicii Getuta, ca apare Moisica din neant, care din privire ma trage deoparte sa ma intrebe de sanatate. Iar eu raspund: "Fac bine, de maine ma apuc de FIV, dar nu ma duc la Marinesco singura ca ma histeroso-laparoscopeste pe viu." Pleaca zapacita instantaneu si se intoarce cu un caietel. Deschide la ziua de miercuri, 24 ianuarie, si zice: esti a 3-a pila, vino cu dosarul si adu-mi aminte sa-i zic EU histero cu AG (anestezie generala), asta daca nu reusesc sa te scap de histero, ca de laparo cred ca reusesc sigur.....
Si nu uita punguta cu doi bani pentru Sefu'......"
Dupa ce ajung la capatul coridorului mai striga : "... si analizele din ziua 2, adica cele de maine, care sa fie gata poimaine....."

In cinci minutele eram rezolvata, de nici nu stiam daca visez sau chiar traiesc momentul inceputului serios. Si cand ma uit in geanta, telefonul la locului lui, langa masinuta mea nu mai astepta nimeni dornic de afaceri facile, asa ca FU BINI, DOM'LE, VANT BUN.........

Cris, Adhnana chiar daca ma iau cu vorba, sa stiti ca va tin pumnisorii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Un nou capitol

Dana
Poze

Mergi la inceput