FIV 98

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Oano, nu mai rascoli amintirile acum, ca cine stie ce mai iese la iveala din multipla mea personalitate... Si soroooo, era vorba de certefecatul de oligospermist, cel din care reisea ca nimic nu misca, nu de cel de casatorie si nici de cel de nastere... Big M prima data si-a aruncat ochii pe analizele mele care erau perfecte (ca si ale tale) si m-a luat cam tare "ce cautati la FIV?"... eram asa de hotarata sa fac orice pentru a nu ma refuza, incat am scos certefecatul, cu asta l-am dat gata... Acum eu stiu ca-ti va cere cea mai recenta spermograma, si cum pe ea scrie normospermie, ma temeam sa nu te trimita sa mai dai vreo 2-3 corijente la inseminare. Vezi tu insa cu care parte il convingi pana la urma!
Liano, astept minunea, nu pot s-o ratez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Sor'mio pai certefecatul ajuta la operatia de adunare. Fatuca mea adolescentina (iar de la fata asta multe necazuri am avut, ca de nenumarate ori am fost pusa sa scot CI-ul pentru a-mi dovedi etatea) + certefecatul de casatorie, fac peste 30 de ani, asa ca am varsta de un FIV reusit, ca doar n-o fi omu' iubitor numai de cazuri trecute bine de 60 de ani, ca pana acolo mai am o viata de trait.......
Daca 6 inseminari nu-l vor determina sa-mi dea nota de trecere pentru FIV, atunci ii scot volumul cu poeziile pe care le-am scris in asteptarea ingerasului meu si i le voi lectura la gura scaunului, poate- poate........
Dar pontu' cu taiorul de Mrs Big imi va usura cu siguranta drumu', de aceea fug sa-l scot de la naftalina. Imi trag niste cearcane serioase pana maine si imi pun si niste accesorii de cuconet, poate ii aduc aminte de tineretea lui, mai stii........
Cat despre dezvaluiri, pai eu tocmai salivez in asteptarea descoperirii intregii personalitati multiple, ca asa-mi promisasi mai deunazi.............
Rubia de vazut, sa ne vaza, zau daca ma mai simt deranjata, dar sa vrea sa ne vaza ba cu bisturie laparoscopice pe la trompe, ba cu camere minuscule in intimitatea uterului, deja mi se pare CAM MULT..........
Ce curiozitati mai au si oamenii astia?! Daca as avea farmecul Venetiei in mine, as intelege, dar cum nu simt nimic interesant pe-acolo, de ce, frate, atata pierdere de timp?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Oana si sora lu' Oana
Oana- bafta multa maine cu Miss Gety si apoi cu Mr.Big!Vezi ce vise ai la noapte!
Adhnana- intalneala placuta maine cu puiutii tai! Ai grija de ei! La caldurica...si peste 2 sapt. vesti cu II
Liana, Kitta - asteptam barza!
Lachiii- sa nu ma uiti si pe mine plizz cu chestia aia! burtika la dublu!
Shericaaaa- cum merge cu injectoarele??? Dar titili??
Moniland- bafta multa!
Rami, mirela_1, stuart si alte fete pe care nu le-am mentionat - aveti toata admiratia mea ! Sunteti niste duamne deosebite...si va va da DD bebelul/ bebeii mult visati si doriti cu siguranta anul acesta!
Saptamana viitoare demarez operatiunea : definitivarea analizelor si investigatiilor necesare la dosarel!O parte am dar o alta parte lipseste! Sincer vreau sa fac extra -dosarel...asa pt. linistea mea! Eu una ma dau barbata si cer histeroscopie fara sa ma intrebe nimeni- numa ca nenea dr.-ul zice ca intai sa vaza el daca-i cazul!

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

ADNANA,iti tin pumnii pentru maine,sa fie cu noroc si sa ne dai cea mai buna veste posibila in 2 saptamani si....repaus la patuc in aceste 2 saptamani.Apropo,pentru fixarea embrionilor vei lua progesteron de care caci mie mi-a dat doctorul injectabil caci nma contraziceam cu aniast72 nu de mult caci ea sustinea ca si in state s-ar fi renuntat la cel injectabil si uite ca nu e asa,pentru ca se pare totusi ca asta e cel mai eficient in implantarea lor.Te pup!

[red]PUSSI,eu voi face ET-ul intre 10 si 15 februarie,cand voi stii exact voi raporta,iar din 25 ianuarie incep sa ma injectez si eu.
[red]Lianooo,pe cand ne dai vestea buna?Ca eu ma rog pentru burticul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adhnana, mult succes azi la ET.
Cris, bafta multa la punctie. Sa obtii super ovocite si sa se fecundeze toate.
Oana, sa ai o intalnire reusita.

Vreau ca ziua de azi sa fie reusita pentru toata lumea.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Adhnana , Cris strang pumnii sa se lipeasca bine embrionasii
Kitta - si io vreau cartea , da' nu stiu daca reusesc sa scriu pe PM.Incerc totusi.

Multam fetelor de raspunsuri pt. rezerva ovariana , inseamna ca m-am apropiat de menopauza cu 24 luni....macar de-as reusi sa am un bebic sanatos nu mi-ar parea rau...Doamne ajuta...

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

O SAPTAMAN BUNA LA TOATE!!! ca sunteti multe in focuri

adhnana, cris, moniland, oanafacem galerie pentru azi, sa veniti cu vesti bune, si sa fie DD cu voi

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Particip si eu la galerie pt fetele care azi sper ca ne aduc vesti cat mai bune Adhnana,cris86,monilland si fata mosului
haideti fetelor ca ne tineti cu sufletul la gura!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

Scuze ptr. intarziere.
Estradiolul a fost 382 si am avut cinciovocite fecundate prin ICSI au rezultat 5 embrioni din care 3 foarte buni si frumosi zicea profu.
Acum cine stie il cred si eu pe el
Cei drept si mie imi placea cum aratau dar poate pentru ca erau ai mei .
Nu mai am rabdare abia astept sa se faca 30 ianuarie.
mama mai sunt 7 zile !!!
Pupici la toata lumea si multa bafta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

laurabby -alias Nicoleta ce vesti bune!!!Bineinteles ca toti 5 embrionasii sunt minunati si cei 3 sunt perfecti,poate vor fi trei Lasa ca trec repede zilele!!!Iti tin pumnii !!!

Kora

Mergi la inceput