FIV 98

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Vreau si eu cartea pe mail, KITTA! Ti-am trimis pe PM adresa mea de mail si te-am rugat sa mi-o trimiti si mie, ai vazut pm-ul meu?

Danutza, mi-am dezactivat PM-ul pt ca ma voi retrage o perioada de pe forum si nu voiam sa ramana fara raspuns pm-urile primite de la atatea fete care imi scriu (de obicei fete 'noi' care cauta raspunsuri). Te astept cu drag si ma bucur ca nu m-ai uitat!

Stuart

Kora, fetele au deja vise 'erotice' cu Big M, nu vezi? Mi-a fost si mie simpatic pana a pronuntat cuvantul "histeroscopie" , vazandu-mi fata s-a justificat: "daca nu o sa reuseasca fivul o sa fii suparata pe mine"... Am avut si eu un vis azi-noapte, am visat-o pe Moisa (ea), se facea ca-mi spune pe nume si apoi mi-a mai zis ceva extrem de important pt mine (in vis, desigur), dar nu am reusit sa tin minte ce, of...
Tu am auzit ca te-ai apucat deja de analize, ma bucur ca inaintezi. Bafta maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Avalon de ce te retragi o perioada de pe forum???Scuza-ma nu vreau sa fiu indiscreta, poate ai motivele tale si daca aceasta va fi decizia ta eu ti-o respect , insa mie imi pare rau pt ca citesc cu drag postarile tale...multumesc pt ceea ce mi-ai scris...eu dupa cum vezi "bantui" singurica pe aici in ce priveste dr-ul cu care voi face FIV ca toata gasca e cu Big M, dar no...cu riscul de a fi considerata prea optimista,visatoare si increzatoare intr-un dr. care e abia la inceput fata de marele M care are experienta vasta la activ, eu merg inainte pe drumul pe care simt ca e bine sa il urmez...Vom trai si vom vedea cat de inspirata sunt...Cat despre vise erotice cu M...cred ca daca mi s-ar intampla l-as considera de-a dreptul cosmar Planul tau care e?Iti doresc mult mult succes in ceea ce ti-ai propus!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pussi, cu sunt zilnic ocupata pentru ca lucrez in domeniu.

Kitta, nu as zice niciodata ca tratamentul imi incurca planurile pentru ca a avea un e unul din planurile mele. Si intotdeauna am crezut ca nu-mi va incurca niciodata planurile zilnice. El e bineinteles inclus in ele si cand il voi lasa la bunici tot in planul meu va fi .

Liana, si eu iti tin pumnii. Mai ai inca o saptamana sau poate mai putin pana iti faci tetul. Depinde cum stai cu psihicul. Cu fizicul e totul ok?

Adhnana, pacat ca nu te-ai uitat pe monitor ca nu toata lumea se intalneste cu asa ceva. Uite, de ex, eu as vrea sa vad ce se intampla dar la Cj se face anestezie generala. Dar ce-ar fi sa-i propun doar partiala ca prima data nu stiu ce doza mi-a dat ca am dormit prea mult si s-au ingrijorat dr., iar a 2-a oara cred ca au schimbat doza ca m-am trezit in timpul punctiei si i-am intrebat daca mai au mult de lucru. Sunt curioasa de data asta ce varianta vor alege

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

KITTA mersi frumos!!! e super ineresanta!!! am gasit multe lucruri noi..chiar daca am trecut printr-un FIV!!! nu am citit tot, dar maine o listez ...ca sa nu mai stau in fata calc.

Adhnanasincer iti spun ca la asa embrioni si la endometru, si la ani tai eu te vad. Ai toate sansele!!! Tin pumnii maine la ET sa fie bine!!!

Crissi pentru tine stau cu pumnii stransi!!! bafta maine la punctie !!! si sa faci ET joi!!!

madalina28ti-am zis ca eu am inceput sa simt doar prin Z10 de stimulare, inseamna ca ai mai multi foliculi decat mine, si referitor la doza...cat are o fiola..ca eu am facut Gonal f din pen si stiam doar cantitatea!! inhibare cu ce ia facut???

Avalonoricare sunt planurile tale iti doresc multa bafta!!! si sa ne auzim... virtual , dar sau cu in brate!!! Succes in tot ce faci

Koracum stai cu analizele??? si sa sti ca conteaza enorm daca ai incredere in medic!!! si eu o sa-mi fac saptamana asta...unele(cele infectioase pt. BB ..toxo si celelalte si clamydia si trichomonas toate din singe, si repet urocultura - ca tot fac infectie cu E. Coli)

Monilandsi tie bafta maine...sa primesti vesti bune de la dr. si sa-ti continui tratamentul

O duminica frumoasa va doresc la toate!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Multumesc, Kora pt aprecieri! Am luat hotararea sa fiu mai putin activa, desi de cand sunt pe forum am fost dispusa sa ofer informatii oricui mi-a solicitat acest lucru, pe privat sau 'in direct', mereu am fost bucuroasa sa ajut. E timpul sa ma concentrez asupra problemei mele si vreau sa schimb strategia, sa clarific niste semne de intrebare si sa merg de data asta pe instinct si nu pe statistici, nu mai vreau sa fiu doar un numar de dosar. In ceea ce priveste increderea in medic, eu sa stii ca te sustin, am invatat si eu ceva din experienta FIV-ului: increderea este esentiala. Si gandeste-te doar la un lucru pentru a-ti invinge temerile: nu toate caile batatorite duc la reusita, importanta este deschiderea catre nou, in domeniul asta al infertilitatii se fac descoperiri zi de zi (fetele care rascolesc site-urile straine stiu ce spun acum)... cand dr. tau va fi cunoscut si pe planul acesta al reproducerii asistate poate nu va mai avea atata timp sa se ocupe in amanunt de cazul tau (in sarcini cu risc este deja renumit, astfel ca vin la el gravide din toata tara), asa ca poti sa consideri un avantaj faptul ca e la inceput.
Vezi, noi glumim aici si forfecam tot ce misca, dar fetele in final aleg ceea ce cred ca e mai bine pentru ele. Si asa trebuie sa se intample de fapt, ca fiecare poveste sa aiba un final fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Ma bucur ca a decurs super " intalneala" nici nu putea fi altfel cu asa reprezentante.
Danutza si pe mine ma cam inspaimanta faptul ca anii trec si rezultatele sunt "0", dar sper ca pana la urma sa fie bine.
Sheri vad ca faci protocolul lung de data asta, o sa ai o productie record "cred" , te vor trece in cartea recordurilor.
Moana vad ca pana la urma de la o intalneala la alta incepi sa te hotarasti. Sper sa o faci cat mai repede.
Adhnana, cris, madalina succes in continuare.
Liana vreu un rezultat pozitiv.
Gravidutelor nu mai treceti pe la noi? Aniast, andicu. lachi?
la toata lumea cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Moniland am vazut ca ai inceput si sper sa iasa bine analiza sotului ca sa poti continua. Sa fie intr-un ceas bun!
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

danutza
cristinici si io vreau
KITTA da mama si io bag utogestanul ala..blehhhh ca bag 6 pe zi..si nu prea imi place..da asta e..
Moniland cu pshicul stau super..cu fizicul cam nasol ca a inceput sa creasca..creascate pupic si tin pumnii..
Avaloaneee iar vrei sa pleci?de cate ori sa'ti spun mai fatooo ca nu faci bine?poti tu sa stai fara mine?
lachi,andicu
tin pumnii la toate..toate..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Avalon toata stima din partea mea , citind ceea ce mi-ai scris am simtit ca imi asterni gandurile ....iti doresc un drum cat mai scurt pana la a gasi toate raspunsurile la intrebarile care te framanta si mai mult decat atat sa ne "revedem" virtual sau poate chiar real sa ne vedem intr-o buna zi cu burtici sau ...va veni si ziua aceea sunt convinsa!

Pussi draga eu abia sambata am dat sange pt analizele privd starea de sanatate ( cu trimitere de la medicul de familie) + sotul a facut si cele pe care trebuie el sa le faca, sunt gata abia la sfarsitul saptamanii.Acestea sper sa iasa bine cu exceptia uroculturii care ma mult ca sigur va aduce e.colli pe care o cam simt preznta uneori, desi acum aproximativ un an a aparut prima data si am tratat-o cu gentamicina injectabil,antibiotic si ovule clotrimazol ( impotriva candidei care putea aparea din cauza antibioticului),dar las' ca iarasi o voi trata ...la cate injectii ma asteapta ce mai conteaza o saptamana in plus de intepaturi...numai asa pot deveni mai ceva ca o sita .Acu' astept cm-ul care bate la usa ca sa pot sa imi fac in z2 restul analizelor de sange hormonalele+ celelalte de sange platite.Le voi face la CFR 2 e mai ieftin decat in alte parti , mi-a zis d-na Matei ( dar m-am interesat si eu ), dupa care...vor urma si cele din secretie...asa ca luna aceasta tot analize fac.Sper sa nu mai am alte surprize in afara de e.colli!Iti tin pumnii si tie la analize, cand incepi sa le faci si unde?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Avaloanescuze, tocmai la tine nu a mers e-mailul. Te rog sa imi scri un PM de confirmare ca l-ai primt. Ti-l trimit acusica in 5 min. Daca te retragi de pe forum macar lasa-ne nr. tau de tel. sa te chemam la intalneli....
Moniland nu ca pentru mine erau o vorvoada injectiile, chiar simteam ca progresez la fiecare injectie si nu bat pasul pe loc, dar asa am simtit eu pe aicea ca unele fete se tem de una de alta, ca e un stres, etc.
Lianoce zici fato sa bag si eu 6 pentru saptamana viitoare ca bagai doar 4 pana acum si in rest ....nimic altceva
Fetelormai dati-mi si mie un semn ca ati primit cartea sau tipati daca nu ati primit-o cum a tipat Avalon, ca de organizata ce sunt am uitat sa imi fac listuta cu cine ce si cum.....

Mergi la inceput