FIV 98

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Pussi, sper sa se refaca endomeru ,ca ma i sangerez ff putin,referitor la foliculi asta e trebuie sa ne asumam riscul.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorvreau sa fac un bine pentru natiune. Am un proiect de carte al unui dr. din America (cartea va fi publicata in RO) care mi-a fost trimis sa imi dau cu parerea nu despre continut ci despre cum este scri, prezentat, caci omu' vrea sa fie la nivel de intelegere pt. toata lumea, toate categoriile, nu este dedicat pt. medici. Lipsesc poze, grafice, etc. caci nu este finalul, dar as vrea sa va dau sa cititi in aceasta faza cum este. Se va numi Infertilitatea. Mai ales celor care intra acum pe aceasta carare sunt toate datele de la A la Z incat sa se inteleaga fenomenul, insa nu se dau si rezolvari pentru cazuri, care dupa cum vedem noi pe aici nu sunt 2 la fel.
Asadar, cel interesate sa imi trimita pe PM adresa de e-mail si in WE asta voi face. Ca oricum stau in casa si am program de curatenie.....
Contine numai 38 pag, deci nu va speriati ca va dau romane, dar oricum nu va veti ridica de la calc. pana nu il cititi. va spui eu din experienta proprie.
MOanape tine te va ajuta sigur. Citind m-am gandit si la tipul tau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna fetelor!

Va pup pe toate si va multumesc ca va ganditi la mine!
Ieri am facut punctia. Nu a fost chiar asa rau. Cel putin pe mine m-a durt mai putin ca la histeroscopie. Din ce am inteles depinde de organism.
Mi-au gasit 11 ovocite din care am aflat azi dimineata ca s-au fecundat 8. Maine o sa sun iar sa vad cum evolueaza embrionii.
Ce mi se pare mie important sa va spun ca ramane la alegerea voastra ce fel de anestezie faceti. Pe mine doar m-a ametit putin. A fost chiar suportabil. Anestezista e o femeie super ok.
Cris86 – success la punctie luni. Daca ai intrebari, cu mare drag iti raspund
Pussi – te pup si iti multumesc pentru pumnii stransi.
Kitta – bafta la test
Moniland si sheri – ma gandesc la voi si va tin pumnii sa fie bine cu tratamentul. .cum e cu injectiile? Cum va simtiti?
Madalina28 - te pup si multumesc. Intr-adevar fiecare embrilog e “ de serviciu” cate un weekend. Eu am fost la Dna doctor Cocei dar am avut ocazia sa o cunosc si pe Dna doctor Dascalescu care mi-a lasat o impresie extreme de buna.
Maine revin cu vesti despre evolutia embrionasilor
Cornelianeli, dana p., Avalon, Delia 21, lachi, danutza_c, stuart, galuscuta, cristinici

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Foarte bine te-ai descurcat Adhnana, Super productie ai avut chiar daca erai la inceput ingrijorata. Tin pumnii sa se dezvolte frumos toti si sa pui si la congelat din ei ca sa ai pentru fratior sau surioara. Si cu endometru stai bine asa ca nu ai avea nici un motiv sa nu reusesti. Pe cand ET? Luni? la 72 de ore?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

multumesc mult Moniland
ET-ul va fi luni din ce am inteles. O sa o mai sun maine pe Dr. Cocei sa-mi spuna cum au evoluat.
Sunt sigura ca si la tine va fi bine. Am inteles ca de obicei sansele cresc la al doilea FIV, deorece organismul se obisnuieste. Cum merg injectiile?

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ieri am facut-o pe a 2-a, in masina intr-o parcare. Ne-am dus la crasma, mi-a sunat alarma si m-am facut nevazuta vreo 15 minute. Cam atat imi trebuie sa ma pregatesc si sa o pregatesc. In seara asta ma duc la chef si iar ma voi face nevazuta vreo 15 minute in baie de o sa creada lumea ca mi-e rau. De la .
Iar cu sansele nu stiu ce sa zic trebuie sa nimeresti partea norocoasa a zarului.

Vezi ca se discuta in paginile trecute de inainte de ET. Ia citeste ca poate, poate....

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

adhnanasuper productie o sa ai si de congelat. endometru cat era?? De luni o sa fi graviduta

Monilande bine, macar nu-ti sta capul la injectii...si ai ocupatie

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Moniland - esti super curajoasa! Eu nu am vrut nici macar sa ma uit in ecran la punctie sa vad cum sustrage foliculii. Am preferat sa ma uit pe pereti ca sa nu mi se faca rau. Ce se mai zic de injectii..
pussi - din ce am inteles eu, endometru era parca de 12,5. In ameteala mea nu sunt sigura de asta. Acum stau cu inima in gat sa vad cati se dezvolta.

O seara cat mai buna,
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Adhnanaeu una te invidiez. Tinem pumnii!
Monilandda-i inainte, nu conteaza unde si cum le faci, ci sa te distrezi si sa nu te stresezi, sa zici ca acest tratament iti va incurca planurile zilnice! Petrecere frumoasa!
Fetelorhai poftiti la carte! Cine are carte are parte de un BB! Hai, cine mai ceteste, cine mai pofteste si sa ne vedem la un peste!
Moama, ce poezie alba! Bey, nu fac misto, sa cetiti acolo cu atentie, ca zice ca pt. pisicu nostru face bine neste intalneli! Da' numai intre ia o pauzari. Cica la barbati nu e recomandat, ca vin saracii acasa cu moralul mai scazut daca aud de sotul Sheritei cu 8 gigei si aia alergati prin tot Giuli ca la maraton!
Propun o tema de ras pt. urmatoarea intalneala: sa ne imaginam o intalneala intre barbatii cu probleme, ce ar discuta ei, cum ar discuta. la barbatii vostri ma refer, ca al meu nu are probleme saracutu'
Ce or zice fetele care nu ma cunosc de vocabularul meu, ca oi fi vreo Piranda cu fuste, de la Gily in fata la programari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Am vrut sa scriu de la Giuly in fata la programari, dar cred ca v-ati prins!

Mergi la inceput