Aspirante optimiste>20 ani(36)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Daniela - eu cred ca este bebe, iti tin pumnii.
Pamella - bine ai revenit!
Nu stiu ce sa cred, astazi m-a durut mijlocul toata ziua, sanii nu ma dor,greata nu am.Cred ca o iau razna totul este diferit fata de luna trecuta.

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Pamella, multumesc de intrebare, bine, dar daca miercuri dim.vad II voi face excelent



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

Pamella,
pai am facut tratament cu dostinex 2 luni, cm-ul a fost 29, respectiv 21 zile, apoi parca 30 , iar acuma sunt pe tratament cu maca si aloe (regleaza cm-ul, ca la mine e nevoie) si nu stiu cand o sa fie,..., mai bine
hai ca tin pumnii sa ploua cu cat mai multe graviduteee!
mai astept o saptaman si ma duc sa cau clear blue

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

kriss79,iti tinem pumnii,sa vina bebe!!

"Cand taci,lumea are bunatatea de a crede ca gandesti,si ca gandesti cu minte!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Vrmoana si eu stiu k TB trebuie sa creasca cu cel putin 0,2 si sa se mentina ridicata. Incearca totusi o luna de zile o monotorizare prin eco transvag.sa vezi dak chiar nu ovulezi.
Eu am facut 5 luni de stimulare cu ova-mit, tb era la fel k in alte luni in care nu luasem nici un tratament, si nu mai aveam secretie deloc,eram uscata. Am incetat acest tratament, mi-am schimbat dr., secretia si-a revenit si luna asta am ovulat fara probleme,fara tratament, s-a vazut la eco.
la toate fetele.

P.S.: sunt z34, nici un semn de la urati, cred k m-am dereglat. Ma bate gandul sa fac un test... cine stie de unde sare iepurele,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Ysa , poti sa-mi dai mai multe detalii despre monitorizarea ecotransvaginala?
Inseamna ca trebuie sa ma duc la alt doctor.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Am uitat sa-ti multumesc.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Vrmoana am fost la dr.in Buc.i-am spus tot, de cat timp incerc, ce tratament am facut indicat de dr.meu din Valcea...bla-bla...
Iti stabileste zilele in care trebuie sa duci,in functie de lungimea CM,iti face eco transvag., iti spune dak ovulezi si cand ar fi bine sa prestezi.Abia apoi dupa o luna sau doua iti va da sa faci analize si abia apoi stimulare,dak e cazul.
Eu am un ciclu de 30-32 zile si m-a chemat in z15,z17 si z19.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am facut testu' de ov degeaba iarasi a iesit negativ!!! incep sa cred ca nu am ovulatie....



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Mi-a spus ca dr meu din Valcea e "depasit de situatie" si nu trebuia niciodata sa-mi dea stimulare fara analize si monotorizare. Asa k ai grija cu hormonii sa nu te dereglezi. Ai grija de tine.Dak mai ai vreo nelamurire si te pot ajuta, sunt aici...
Pupici

Mergi la inceput