Aspirante optimiste>20 ani(36)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Oana, ti-am spus ca stai bine Mai importanti sunt cei rapizi (A), si daca acestia sunt 25% e f.bine. La al meu e 21%, ceea ce e pe-aproape, parca la tine 20% ceea ce e tot bine. Nu-ti face griji si da-i tratamentul ca o sa fie bine. Ai gasit BU?

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:



Anca, da, temperatura ramane constanta, peste 37,0.
Olivia am luat Maca de la Innovatics.Am gasit la Help Net.
Am luat si teste de ovulatie. Sunt blindata.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana atunci e bine.
Unde gasim noi dr astia "meseriasi"?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

BU nu am gasit.
Am intrebat insa de celelalte Pregnyl si Undestor care te rup de bani.
Nu stiu cred ca o sa ma duc la alt doctor. Pt ca din cate am citit nu-ti da cineva stimulare hormonala numai pt ca nu-i place curba termica. Ysa spunea ca ea a facut intai monitorizari, si apoi i s-a dat tratament.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Nu stiu mai Anca. Ca unii iti iau si o gramada de bani.
Tu ai fost la Niculescu?
Ma gandeam sa-mi fac si eu o programare la el.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Cam slabut fetelor....Alta data scriati de nu apucam sa va citesc...Si nici o gravidata azi...Ma dezamagiti...

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

fetelor, eu nu prea am mult timp, plus ca trebuie sa vorbesc cu seful, si nu ma incumet sa il sun.A uitat luna trecuta sa imi mareasca salarul asa cum mi-a promis, si nu prea am chef sa il sun sa ii spun, cu toate ca mi se pare aiurea ca a uitat astaMai ales ca trebuie sa ii renoveze contractul in martie, si nu vreau sa se enerveze, si sa nu o faca, mai ales ca eu sper ca pana atunci sa am , iar la celalat contract din septembrie nuare cum sa nu mi-l renoveze, ca la o insarcinata ii obliga prin lege sa ii renoveze contractul.Am mari emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Oana, e cea mai buna Maca de la Innovatics.
Referitor la TB:
Temperatura bazala;
Celalalt semn major urmarit de femeie este temperatura bazala; (la trezire). Ea este mult influentata de o serie de hormoni. Printre ei, un loc important īl are progesteronul. Sub actiunea lui, temperatura la trezire va creste cu 0,20 - 0,50 Celsius, cam de la 36,20 - 36,50 la 36,80 - 37,00 Celsius, suficient pentru a putea fi observata cu un termometru obisnuit, daca se respecta minime conditii de masurat:

-dimineata, la trezire, īntr-unul din cele trei moduri (rectal - 3 min, vaginal - 5 min, oral, sub limba, cu gura īnchisa - 5 min)
īntotdeauna la aceeasi ora (se accepta intervale de cel mult o ora īntre masuratori)
-īn acelasi mod de fiecare data (nu ieri vaginal, astazi rectal si māine oral)
-cu acelasi termometru.
Sunt situatii care pot modifica temperatura bazala (dar nu este obligatoriu), situatii pe care femeia este bine sa le cunoasca:

-boala, stare febrila
-unele medicamente (se va consemna numele lor)
-somn neodihnitor sau insuficient
-lucrul īn ture
-consum neobisnuit de alcool
-cina la ore tārzii
-ora tārzie de culcare
-stres fizic sau psihic, emotii, examene, spaima;, teama;
-modificari ale mediului (excursii, vacante, concedii)
-petreceri pāna la ore tārzii.
Ramāne ca experienta personala sa decida care din aceste situatii modifica temperatura si care nu. Īn orice caz, femeia va masura temperatura, notānd īn dreptul zilei respective situatia ivita.

Se recomanda ca primul gest facut la trezire sa fie masurarea temperaturii (chiar daca plānge copilul sau suna telefonul), deoarece miscarea influenteaza mult temperatura masurata."

sursa: profamilia.ro




***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana pe 26 am programare,eu zic sa incerci ca am auzit multe lucruri bune despre el.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Olivia multumesc.
Anca te-ai programat la Giulesti?Sau are si cabinet particular?Imi poti da un nr de tel, please?

z

Mergi la inceput