Aspirante optimiste > 20ani (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Winter, fiecare organism e diferit. Probabil e normal daca ti s-a intamplat mereu asa...




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Nana, stiu ca vitamina B6 injectabila este eficienta in cazul greturilor, daca devin suparatoare. Pentru durerile de cap imi spunea o colega medic despre lamaie ca ar fi buna. Ai putea sa incerci un ceai cu lamaie multa sau o limonada.




Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Gabitzu, si eu tot seara mi-am facut testele dar au iesit negative cu toate ca de doua zile am o secretie albicioasa. Am sa-ti urmez sfatul si am sa fac doua pe zi.

Cine stie, poate ne si noua DoamneDoamne un bebe mic luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Madutza, cate zile are la tine CM? Testele de ovulatie le faci in functie de lungimea ciclului tau. De exemplu, la un CM de 24-25 de zile ( cum este al meu) ovulatie are loc in Z12-13, dar incep cu testele cam din Z 9. Eu fac doar unul pe zi, dar mai spre seara. Aseara am avut unul super pozitiv.
A, si inca ceva, testul este pozitiv in momentul in care a doua liniuta este cel putin la fel de intensa ca cea de control, chiar mai pronuntata. Daca ai o liniuta pala, atunci testul este negativ.

Pupici si succes, sa vina repede bebe.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Winter, secretia asta alba de care vorbesti o am si eu cu cateva zile inainte sa apara uratii. Sper la tine sa nu mai vina.

te pup.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Madutza, secretia din perioada ovulatiei trebuie sa fie ca albusul de ou crud (transparent, alunecos si apacios). Secretia alba ca o crema sau ca laptele demachiant poate sa apara inainte de albus sau dupa ovulatie si nu este considerata fertila. La fel si cea alba, groasa si lipicioasa de care vorbea Winter. Fii atenta cand apare albusul.

Sa de DD sa plecam toate la odisee cat mai curand!



Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ClauClau, CM la mine este intre 28-30 zile. Nu stiu de ce nu este fix, imi vine ori la 28 ori la 30 de zile, niciodata la 29. Am inceput sa fac teste in Z10. Nu sunt sigura ca stiu sa interpretez secretia....adica nu imi dau seama daca este mai vascoasa sau mai apoasa. Stiu doar cand este albicioasa (Asta inseamna ca se apropie ovulatia, nu?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Madutza, cu secretia nici eu nu stiu prea bine cum e, n-am stiut niciodata cum sa ma iau dupa ea. Din cate stiu eu la un CM de 28 de zile ovulatia apare in Z 14. Deci la CM tau ar cam fi in Z14-15, poate chiar 16.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna fetelor,dar rapide mai sunteti!ca de obicei nu prea am mult timp,dar macar sa va salut si sa va transmit mult succes si spor la si la testuletze,sa fie cu rezultate bune.eu incerc sa fac tot posibilul sa alung uratii ptr vreo 9 luni asa,ca deja nu ii mai suport.va pupacesc mult pe toate si sa ne vedem burtoaseptr toate aspirantele care sigur vor fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Sa dea DD sa plecam....astept albusul

Mergi la inceput