Aspirante optimiste > 20ani (34)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Ioana. habar nu am. asa zice graficul si prietenul meu medic ecografist. sper doar sa nu ma aleg cu doi bebei.

el zice ca pot sa existe si sa nu se finalizeze, sa fie un ovul mai amarat si unul tare de tot. insa am prestat degeaba. nu s-a prins nici unul.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Poate se apropie ... un...




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

NumeIoana..Iata istoricul discutiei mele pe forum:
asta am spus eu ieri..."Picaturile maronii au trecut din z6 iar AZI, Z13:temp=37.1,maine este Z14... si este si "albus de ou"...Sa-nteleg ca in seara asta, maine trebuie sa... ca sa vina ...,ca e perioada fertila a lunii?!! Asta e fetelor, nu? Va voi tine la curent!
iar asta mi-a raspuns ClauClau:
"Andreea, temperatura e cam mare pentru faza foliculara, se potriveste mai mult fazei luteale. Nu cumva ai ovulat deja?
Nu stiu, zic si eu. Cate zile are CM la tine?"
"ClauClau...CM nu e regulat, am intrerupt pastilele din august si de atunci a venit ciclul la 35, 24, 24, 35, 18 zile ;
Temp a fost asa: z6=36,6, z7=36,8, z8=36,8 ,z9=36,9 z10=36,5, z11=36,6 ,z12=36,5 , z13=37.1... Ce zici? Voi lua acum cand merg spre casa un test de ovulatie...vb mai tarziu...

Testul de ovulatie "dr Sigur" l-am facut seara,ora 19.00, in z13, dupa discutia cu ClauClau, si iesit cu 2 liniute de aceeasi intensitate si culoare...

Poate am ovulat in Z12 ...dar cat tine ovulatia?poate mai eram inca la ovulatie si in z13 seara...Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Andreea, eu am citit deja ce ai scris tu si ce ti-au scris fetele la pagina 4. Ideea e ca temperatura te poate insela. Dupa mine, iti repet, mucusul si testele de ovulatie sunt concludente, si nu temperatura. Nu te mai gandi atata, lasa sa vezi ce va fi. E bine ca ai prestat. Zicea cineva sa mai lasam temperaturile si sa prestam la 2 zile... Mare dreptate mai avea! Sa scapam de stresul calculelor!!!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olivia, unde esti??? Ti-ai cumparat ceva frumos?? Vezi ca trebuie sa deschizi capitol nou




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Multumesc mult de tot Ioana!!
Dar...parca nu poti sa nu te gandesti cand iti doresti atat de mult acest lucru!!
Si zici tu sa nu mai fac nimic......azi , ca e mai bine la 2 zile, cu toate ca zi e Z14..?
Pupici multi!!
PS: eu sunt alaturi de tine, ca te durea burtica mai devreme, si sper din tot sufl sa vina si la tine mai repede!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Andreea, daca vrei sa prestezi si azi, fa-o! Nu strica! Si sa auzim de bebe! Multumesc, esti o draguta, ma doare burtica destul de rau, dar trec eu si peste asta si va veni bebe mult dorit!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu ma pregatesc sa plec la spital. Sper sa vina Olivia sa deschida subiect nou. Ne vedem mai tarziu!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ioana, am ajuns de cateva minute. Nici n-am apucat sa ma updatez
Va pup, vb acusi.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Andreea eu tot dupa mucus ma iau sa identific ovulatia. Ultima zi cu albus este si ziua ov. la mine.Imediat dupa ov. mucusul nu se mai intinde si incepe faza luteala. Urmarind mucusul este mai usor si mai sigur decat temperatura! Spor la si sa iasa cu ochisori!!! KRISS79,ALE

Mergi la inceput