Aspirante optimiste > 20ani (34)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am uitat sa te intreb: care "lume" zice ca ai ovulat in Z 12? Si de unde stie lumea asta?? Eu tind sa cred mai mult in secretie si in testele de ovulatie decat in lume... Cat tine CM la tine?




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

fetele mele: nu mi=a venit..
am facut curatenie acum urmeaza sa iesimla cumparaturi..vb cand revin ...
ioana imi pare rau ca au venit
voiam sa stiu cine a mai facut teste de sarcina si au iesit negative desi era gravidutza???
sunt tare curioasa dak sunt sau nu
al meu sot a zis sa nu mai stric teste si sa fac dupa 7 zile de intarziere...asa ca sta cu ochii pe mine ca pe butelie...




o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Asa spun si eu... la fel ca sotul tau si le sfatuiesc pe fete sa nu mai faca teste decat dimineata! O sa-mi urmez si eu sfatul...




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetelor.. am redevenit eu: Biby, cea pe care o stiti, plina de viata si optimism. Aspiranta din nou, alaturi de voi!!!

Tocmai am venit de la doctor!! (Bubule sa-ti dea Dzeu sanatate!!! M-ai trimis la o doctorita extraordinara!!!) Se pare ca a fost o sarcina intrauterina pe care am pierdut-o. Nici vorba de extrauterina. Mi-a facut o noua transvaginala: ovarele sunt ok, uterul AVF normal, nici urma de chisturi sau alte minuni. Sangerarile pe care le am eu a spus ca sunt ca un ciclu normal.. In disperarea mea eu vedeam ca e sange rosu! A stat foarte calma cu mine de vorba si mi-a explicat foarte multe. La nici o ecografie nu se vede o sarcina sub valoarea 1000 la beta hcg!(exact ce a spus si dl.Tutunaru). Ea nu exclude posibilitatea sa fi fost o extrauterina dar a spus ca sunt f.rare cazurile in care se elimina asa.. singura. Avand in vedere ca totul e in regula la mine nu crede! Mi-a dat sa iau Amoxicilina 1/8 ore si sa fac analizele pentru listeria, rubeola...etc.
Sunt foarte linistita fetelor!!!! Voi ramane la aceasta doctorita care dupa parerea mea este extraordinara.

PS: aaaa si a-propos!!! Stiti cine mi-a facut mie transvaginala la Sanador?? O dr-ita endocrinolog. Asa scrie pe stampila!
In viata mea nu mai merg la Sanador!!!

Va multumesc inca o data... pentru absolut TOT!!! Ati fost alaturi de mine si m-ati incurajat! Nu voi uita asta niciodata!

MULTUMESC pentru ca mi-ai oferit sansa sa le cunosc pe fetele acestea minunate!






In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Numeioana, imi pare rau iubita de Z1, dar tu esti o optimista si asta a fost ultima luna fara barza.
Referitor la " lumea" care i-a spus Andreei ca a ovulat eram eu, Olivia,Gabitzu. Noi am crezut asa pentru ca avusese temperaturi mai mici in zilele anterioare iar in ziua respectiva cand ne-a intrebat deja avea 37.1 . Sa-mi fie cu iertare daca am suparat pe cineva.

Biby, pup fata optimista. Doamne, ce bine ca s-a terminat cu bine! Dar stiu ca am avut cu toate emotii, nu gluma!

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Biby, ma bucur ca esti tu din nou! Am fost mereu alaturi de tine si ne-am rugat sa fie bine. Chiar daca ai pierdut sarcina, e bine ca nu a fost extrauterina sau ca nu ai avut alte complicatii. Bine ca s-a eliminat natural si poti sa lucrezi in continuare la proiectul bebe! sa te vedem la odisee! Adica sa ne vedem toate!

Pupici!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Va spuneam eu ca NU PLEC FARA VOI NICAIERI!!! Stiam eu ce stiam...

Doamnee!!!! Va iubesc sincer pe toate.. Imi dau lacrimile numai cand ma gandesc la voi!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Clau, cred ca am gresit. Eu credeam ca i s-a spus ca ovulatia e in Z12. Acum am vazut ca pe baza temperaturii a fost declarata ziua ovulatiei. Iarta-ma! Se pare ca temperatura mai rau te induce in eroare decat sa te ajute!!!
Andreea, cum iti iei temperatura si cand? Poate nu a fost masurata corect. O iei la subrat sau vaginal?




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Biby, si noi te iubim.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Biby, sigur vom ajunge toate la odisee!!!

Mergi la inceput