Aspirante optimiste > 20ani (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Maaaaaama da' stiu ca aveti o logoree la degete!

Daniela si eu credeam ca iese sigur pozitiv testul. Cine stie - daca nu vezi rosu, mai incearca unul luni dimineata asa cum ai spus tu initial.

Biby - tot la tine ma gandesc sa stii, abia astept sa vina seara sa vad rezultatele. Da' sper sa mi le expllicati si mie ca eu sunt tufa la astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

OLIVIA, sa fie un capitol cu cat mai multe ! Daniela , poate se pozitiveaza mai greu! Nu fi suparata! temperatura e foarte buna! Daniela, Ioana sa auzim vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ioana nu esti nebuna deloc,eu zic sa repeti testul peste 2 zile cand ai fii in prima zi de intarziere.
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

IOANA si DAni imi pare rau ca testele au dat gres...adica negative..dar eu zic sa mai asteptati cateva zile si apoi sa faceti testul...
sincer...e bine sa faci testele dupa ce apar macar 2-3 zile de intarziere..macar asa nu ai parte de suferintza...e foarte posibil ca hormonul sarcinii sa fie putin in sange in primele 2 sapt de la conceptie si numai o analiza a sangelui sa poata stabili sarcina cu exactitate....

din experientza..o prietena de-a mea si-a facut teste pana la 7 zile de intarziere si tot negative erau..s-a dus la medic..analize de sange si apoi i s-a confirmat sarcina..etc

din pacate/fericire fiecare organism e unic si dozajul hormonal e unic de asemenea...dar nu trebuie sa fiti dezamagite...totul e sa privesti inainte..

pupici foarte multi...eu de firea mea is mai realista...ce am scris mai mult e o recomandare...dar emotional stiu ca e fff greu si de aia trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bai, eu n-am incredere in testele astea strip sau banda. Cred ca sunt mai bune cele caseta. Voi ce spuneti??? De ce nu exista si la noi First Response?????




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Daniela, de ce nu ai facut tu testul dimineata? Asta e valabil si pt mine




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

nici eu nu inteleg de ce nu a iesit +
o sa mai incerc luni...al meu sot zice sa nu ma mai stressez atata ca nu arata rosu cand vreau eu/...poate nu am suficient hormon la ora asta a dupa amiezii. cele 2 care au iesit slb roz au fost facute dimineata
o sa stept sa vad ..poate totusi nu vine menstruatia..desi asta ar fi cel mai bun simptom la mine : mie nu imi intarzie niciodata...dar cine stie poate m-am dereglat eu




o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ai dreptate, monica, sunt total de acord. Eu nu am vrut sa fac testul...dar fetele m-au obligaaaaaaat!!!!!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

si pe mineeeeeeeeeee
dak pana luni nu vine fac marti unu dis de dimineata




o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Mai fetelor, eu tot nu inteleg de ce nu faceti testul din sange care va da un rezultat foarte sigur si care oricum trebuie facut in caz ca se pozitiveaza cel din urina.





Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput