Aspirante optimiste > 20ani (34)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fecian, eu nu mi-am vazut parintzii de 2 ani si 3 luni.iti dai seama cum ma simt eu. ai mai avut in familie gemeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:


da devreme va culcati babelor!!! sau va duceti la
haaaa v-am prins!!!! glumeam

va pup pe toate, ii tin pumnii lui biby si ma duc acum sa aprind candela la Fecioara Maria pentru noi toate.



Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Mami meu a pierdut o sarcina gemelara. Din cate stiu eu erau baieti. Oricum sunt singura fata din familie si daca ar fi trait si fratele mai mare si gemenii am fi fost 6 copii, 5 baieti si o fata, adica eu fata lui mami si lui tati. Doamne ce ma mai alint

Daniell02 imi pare tare rau. Stiu cat e de greu. fata sa treaca


viitoare de
Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Bibyrox, imi pare rau ca trebuia sa treci prin asa un cosmar
Numeioana, noi toate iti tinem pumnii eu ma gindesc ca nu poti avea greturi asa degeaba, da doamne sa bie bebe, apropo, cum e testul ala First Response?
Danielaradu iti tinem pumnii si tie, si temperatura mea azi, adica in ziua 5 este inca ridicata, adica 37,2, dar sigur nu sint am facut si sapte mii de teste si nu am nici un simptom, ca sa nu mai punem la socoteala ca mi-a si venit ciclul normal
Gabitzu37, pai cred ca toate am face teste de singe, dar de multe ori simptomele de sarcina sint mai mult in mintea noastra, eu de exemplu am inceput sa cred in fiecare luna ca parca de data asta ma simt altfel, deci tre sa fie bebe, asadar ar insemna sa ma duc lunar sa fac test de singe
Nanamotoc, nici eu nu cred ca rezista Dani 7 zile fara sa faca testul si sa nu uit: felicitari nana pentru
Winter, asa am auzit si eu, ca la unele fete secretia aia poate fi de la ovulatie, dar tre sa fie transparenta
Madutza_bra bine ai venit si spor la si apoi la
Clauclau
Irina_stef bine ai venit, dar ai grija ca nu ai voie sa stai prea mult, te trimitem repede la acolo unde vrem toate sa ajungem
Andreea , spor la caci acum e momentul prielnic
Kory si eu am citit ce a patit Biby, imi pare asa de rau, sper sa ne dea cit mai curind vesti bune, pina atunci sa ne rugam pentru ea sa fie bine
Olivia26 mi-a fost dor de tine
Nushulica, ma bucur ca esti bine
Andreutza23 bine ai venit. Din pacate daca a aparut doar o liniutza colorata inceamna ca testul e negativ, avica avea liniutza era linia de control
Danielle02 si de tine mi-a fost dor, pupici, desi am lipsit 5 zile, mi se pare ca a trecut o luna cel putin
Bb_yasmi, eu cred ca ar trebui sa incepi testele de ovulatie in ziua 15
Miramar
Aledutulescu ce mai faci? mi-a fost dor de tine
Fecian pupici
Pupici si pentru toate celelalte fete pe care nu le-am mentionat






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Danielle, Fecian si eu vreu gemeni, tati a mai avut doi frati (adica au fost tripleti) asa ca si eu sper sa am sanse de 2 bebei . Te inteleg Danielle ca ti-e dor de casa, eu nu am mai fost prin romania de un an si jumatate, iar dorul e......nici nu poate fi descris in cuvinte. Asta este....capul sus, ca daca noi sintem bine, parintii nostri se bucura pentru noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

printesico roz parca n-ai mai calcat pe aici nu??
ce sa fac... mai intai au venit uratii. apoi depresie. rau de toooooot. nu-mi erau boii acasa si nu-mi intra nimeni in voie. apoi...am trecut peste. nu de tot da e mai bine. acum astept ovulatia, desi sotul nu. a inceput treaba mai devreme. de ieri. asa ca,... daca o tinem ca ieri si azi. poate iese BB luna asta. ce sa fac... sper si eu.

tu? cum esti???

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Ale, pai si pe mine m-a apucat depresia in ziua 1, adica luni, dar tot mai sper ca poate luna viitoare vine bebe, asadar mi-am dat seama ca desi sint suparata, tot aspiranta optimista sint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor, am si eu o intrebare intrebatoare: cite zile tre sa facem pauza inainte de a se duce sotul la analize (spermograma)? Ca gagi meu e programat marti si noi azi am uitat, in plus....oricum iar l-a luat pe nu in brate si nu mai vrea sa se duca imi vine sa il bat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

pai ce ne-am face daca nu am spera????
toata lumea imi zice sa nu ma mai gandesc. CUM???? zau asa. cum? stateam si ma gandeam. trebuie sa se produca ceva in cap ca sa poti sa zici "gata,. de azi nu mai imi masor TB si prestez si astat".
nu ma pot abtine zau! poate oi face si eu click si gata, o sa las in voia Domnului.
aaaa! am uitat!!! am visat o fetita FRUMOASA! si ce frumoasa eraaaaa.. si azi, al meu sot zice. "auzi! Tatiana (bunica adik) a visat ca la ea in casa a intrat o vacuta frumoasa si mica. si catelul a pupato si a ramas acolo". CE O FI???


Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

printeso! pune botul. fa pe suparata. si sa vezi cum se duce. fi smechera!!!

cred ca trebuie sa fie cateva zile.



Alexandra

Mergi la inceput