clinica consultatii infertilitate Szeged

clinica consultatii infertilitate Szeged | Autor: Patryh

Link direct la acest mesaj

Buna, ma numesc Patricia Hirja si am 28 de ani. De multe ori am intrat pe forum pentru a citi mesajele vostre care sunt foarte interesante. De abia acum am hotarat sa ma loghez si eu. Nu prea ma stiu cu internetul dar sper ca mesajul meu sa ajunga unde trebuie. Acum sa va spun si motivul pentru care m-am logat. In anul 2005 in 23 noiembrie m-am operat la ovarul stang deoarece am avut un chist. Eu sunt din Arad dar m-am operat in Timisoara deoarece in medicii din Arad nu prea am incredere sau nu am nimerit inca medicul potrivit. Doctorul din Timisoara mi-a spus ca dupa ce trec 4-5 luni de la operatie (clasica) sa incerc neaparat sa fac un copil deoarece se va forma iar chist. Eu si sotul meu ne chinuim din iunie 2006 sa facem un copil si inca nu am reusit. Acum ne-am hotarat sa mergem in Ungaria pentru o consultatie si analize. Am vazut ca ati trecut adresa din Szeged de la clinica si as vrea sa va intreb daca acolo sunt si consultatii sau analize din care sa reiasa daca eu sau sotul meu avem probleme de reproducere? La analizele facute in Arad doctorul mi-a spus ca eu nu am nimic iar spermograma sotului meu nu a iesit bine scria infertilitate, are trecut si ceva diagnostic dar nu am hirtia in fata sa pot scrie exact ce este pe ea. Oricum ca tratament sotul meu a primit numai vitamine (vitamax, vitamina c, apilarnil, spirulina, vitamina e) si asistenta (pentru ca doctorul nu avea timp de explicatii) ne-a spus ca trebuie sa ia acest tratament 3 luni si ca mai repede nici vorba sa raman insarcinata. Daca cumva voi care sunteti asa in tema cu toate ati auzit sau ati avut aceleasi probleme va rog sa-mi raspundeti si mie ca sunt tare necajita. Vas ruga sa-mi scrieti si mie cam ce ar trebui sa fac sa pot ajunge la clinica din Szeged. Va multumesc ca-mi ascultati pasurile si astept un raspuns cat mai curand.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

buna Patricia si bine ai venit la

sa fiu in locul tau nu as merge direct la o clinica specializata in FIV, as cauta intai una unde sa pot face toate investigatiile

bafta, poate nu e situatia asa de rea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna patricia,
in sprimul rand sotul tau trebuie sa repete spermograma insotita in prealabil de o spermocultura
tu: minim
-analize hormonale in ziua 2 sau 3 (FSH,LH.Prolactina si Estradiol),
-monitorizarea ovulatiei minim 2-3 luni
puteti merge la szeged pentru asta insa este costisitor,noi mergem acolo pentru FIV,si i-am ales pe ei pentru ca au rezultatele cele mai bune...
daca vrei neaparat sa mergeti acolo puteti suna la numerele de telefon de pe prima pagina,sau scrie un mail la adresele de acolo si cereti o programare
dureaza cam o luna asa ca e bine sa fie facuta din timp
mult succes!!!!!!

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Patryh spune:

Va multumesc pentru sfaturi si intradevar eu nu am facut prea multe investigatii si nu stiu asa multe ca voi despre aceste probleme iar de analizele hormonale de care imi scrie Neli aici nici atat. Oricum eram hatarati sa repetam spermograma. Vad ca voi sunteti foarte scolite in chestiile astea, eu deabia acum intru in hora. Sti cumva unde as putea citi mai multe despre analizele astea hormonale de care imi scri?
Neli am vazut si pozele tale de la nunta si din luna de miere sunt foarte frumoase, vad ca si tie iti plac calele la fel de mult ca mie. Sa auyim numai de bine. Pa, pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

patryh ar trebui sa intri aici:

http://forum.desprecopii.com//forum/topic.asp?TOPIC_ID=91645

ai toate informatiile

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Patryh, incearca sa intri pe subiecte unde se discuta despre analize, rasfoieste si celelalte pagini ale forumului, precum si arhiva.

iata:

analize

actiuni premergatoare obtinerii sarcinii

INDEX subiecte

ARHIVA

bafta, sa auzim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Patryh spune:

Mersi fetelor, am sa intru sa citesc peste tot pe unde m-ati indrumat.
Draga Pussi, vad ca esti din Timisoara si as dori sa te intreb daca ai auzit de Dr.Olaru Constantin, este bun? Are cabinet undeva pe langa complexul studentesc pe strada Mehadia. Eu am auzit ca este specializat in infertilitate! Cred ca am sa merg tot la el pentru analizele alea hormonale de care am citit pe aici.
Va pup si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iasi_eliza spune:

Buna, Apropos de Olaru Constantin, am mers la dumnealui in 2002(Mehadia... undeva langa campus) si mi-a zis ca am o rana pe col. Mi-a cauterizat-o!
Intorcandu-ma in Iasi la colegul dumnealui domnul O. (o sa va spui altadata numele) acesta imi zice ca sa fiu linistita n-am avut nimica, ca colul meu arata ca nou , nici nu am avut vreodata asa ceva si ca domnul Constantin pune acest diagnostic la toata lumea, deh mai capata si el un ban!
Nu stiu care este situatia intre timp....s-o fi schimbat!
Nu strica niciodata 2 poate 3 pareri diferite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Daca sunteti din TM de ce nu mergeti la MUNTEANU?Eu il urasc ,dar el a fost cel care mi-a pus diagnosticul de endometrioza ,cei drept dupa o laparoscopie.In Oradea mi-au zis ca am cancer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Patryh spune:

La Dr Munteanu a fost o colega de a mea care are si ea probleme (de aprox 3 ani) si nu a fost foarte incantata de ce sa intamplat pe acolo. La dumnealui intrau tot cate 3 doamne (la dezbracat, la consultat... etc) ir in final o asistenta incerca sa-ti traduca diagnosticul si reteta scrisa de doctor. Credeti ca el mai stia ce a vazut la prima domna, de ce nu statea el de vorba cu pacienta!?!
Ajunsa acasa cu documentele primite de la consultatie cauta pe net sa-si descifreze diagnosticul. Doctorul i-a prescris niste ovule iar asistenta nu stia sai spuna daca le poate folosi in timp ce avea cm. Dupa parerea ei pe doctor nu il interesau decat banii. Pacat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Patryh - nici eu nu ma mai duc la Munteanu (am facut la clinica lui doua FIV cu ICSI).La prima m-au suprastimulat iar la a doua m-a facut ca pe banda...nu sunt deloc multumita.Te sfatuiesc sa mergi ori in Ungaria ori in alte locuri dar nu la ei.Cer o gramada de bani si nici macar n-au scule ca lumea si nici nu-ti dau prea multe explicatii....
Sper sa alegi calea care sa te duca direct la scop

galuscuta

Mergi la inceput