ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

gabitu eu am dureri doar la contact, in rest totul e ok. Nu ma doare nimic.

lucialu tu pentru ce dureri iei calmante ? pentru cele din timpul CS ?

alinaalex esti cea mai fericita !!! eu si azi noapte m-am trezit de vreo 3 ori cu niste calduri groaznice. mi se pare ca nu se mai termina odata

Ariana1 tu ai inceput tratamentul inaintea mea cu putin timp. Ti-a venit CM ? Cum te mai simti ? Faci vreun tratament acum ?

la toate fetele !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

auziti fetelor daca am dureri in timpul sex-ului,dar depinde de pozitie ptr mi-o caut eu pe cea care sa nu ma doara,asta o fi??ca ma tot gandesc,dar a doua zi pe voi va doare dupa sex zic,si ce fel de durere e???surda dar nu ca ciclu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo ce sa-ti spun eu nu am prea avut dureri la contact, decat in anumite pozitii . Eu am dureri doar la CM si foarte rar in restul lunii. Pe mine dupa operatie nu m-a mai durut nimic. Sper sa fie bine si la tine.
Va pe toate.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Flr pe mine la contact ma durea in anumite pozitii dar pe moment, nu dupa aceea. In timp ce se desfasura partida de . In timpul lunii cand ma doare nu are legatura cu . Eu cel putin nu am observat. Sper sa te fi ajutat cu ceva.
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Fetelor pe mine ma durea inainte de operatie in timpul , dar explicatia pe care am primit-o de la dr a fost ca ma doare din cauza uterului retrovers. Inclin sa cred ca ma durea daca intra prea adanc (ca sa ma exprim plastic .. scuze daca supara pe cineva). In rest, mai simteam intepaturi in dreptul ovarului drept pt ca acolo era chistul.
Acum, dupa operatie si de cand am inceput tratamentul cu Diphereline, durerea e cu totul alta, si e data de uscaciunea vaginala. Deci nu are nici o legatura cu ce era inainte.
Ovarul drept ma mai inteapa din cand in cand, dar putin, si dr mi-a spus aseara ca e normal sa ma mai doara chiar daca la eco nu se mai vede nimic, pentru ca s-a umblat la el si pentru ca am avut foarte multe aderente. Oricum e muuult mai mica durerea acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo si eu am uterul retrovers si nu ma mai doare acum , dupa operatie. Uscaciunea vaginala daca te deranjeaza se poate rezolva. Exista o multime de produse , din cate am citit, creme, geluri. Poti sa cauti pe net. Oricum mie mi-a trecut dupa ce mi-a venit CM. De durut inauntru asta este, n-ai cei face pana se vindeca. Pe mine m-a durut inauntru dupa 7 luni de la operatie din cauza ca am jucat ping-pong o jumatate de ora .
O pentru voi.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

auziti fetelor dar voi aveti ameteli de genul anemiei???zic ca pana acum nu am mai avut,cred ca din cauza ca super stressata o sa cred ca si daca o sa am o simpla raceala tot din aceasta cauza o fice sa mai frustrare maxima eu nu stiu sincer cum unele dintre voi au atata putere ptr fiecare luna=esec,eu doar de un an ma razbat si mai am putin o iau razna,oricum bravo voua celor care aveti atata putere de a persevera o sa vedeti rasplata o sa vina pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

fetelor! Alinaalex, ce sa spun? Esti o norocoasa! Dar repet, ceea ce ai spus tu confirma inca o data ce spun eu.HSG-ul nu desfunda trompele, drept dovada ca a trebuit sa faci laparoscopie atunci pentru a le desfunda si a vazut, corectat ma gandesc, si endometrioza.Tu ai ales sa ajungi din punctul A la punctul C trecand prin punctul B (adica HSG). Eu cred ca la durerile pe care le-am avut,crancene, mergeam cocosata prin casa si nu puteam sa stau in picioare mai mult de 10 min, nu mi-am permis sa mai suport inca o durere aiurea, pentru ca, dupa cum stii,si la laparo se poate constata, dar si rezolva, fara dureri, anesteziata.Iar la cum s-a manifestat endometrioza la mine, chiar n-as mai risca o BIP pentru o simpla constatatare.
Boo, cand am inceput sa postez aici, trecusem printr-un dezechilibru hormonal, am povestit toate peripetiile mele cu CM, deci asta la mai bine de 1 an de la laparoscopie, dezechilibru insotit de dureri crancene 24 din 24.Pentru asta iau calmante puternice uneori.Din cauza acestui episod urat a revenit depresia.Oricum se pare ca reglez hormonii acum cu homeopate, ceaiuri si intaresc sistemul imunitar cu vitamine.Acum am dureri, dar din cauza homeopatelor.Este ca o criza de vindecare, des intalnita la astfel de tratamente, care da semne sigure ca medicina homeopata lucreaza in burtica.Ma bucur ca ai venit cu rezultatul de la medic si esti multumita.
Gabitu nu-ti fie frica iubita.Pentru fiecare exista un crampei de soare pana la urma.O sa vezi ca o sa fie bine.
Flr am inteles ca te duci totusi la T. Asadar eu spun sa nu mai te ingrijorezi deocamdata si ateapta se te vada si ce iti spune.Tinem legatura toate si ne vom sfatui, daca e cazul... Eu sper din tot sufletul sa ai o problema atat de minora....incat sa scap iute si cu BB in burtica.Dar, in primul rand, stiu ca este greu nu te stresa!!!Nu te mai gandi acolo tot timpul. Iesi afara, plimba-te, fa lucrurile care iti placeau inainte se te tot gandesti la asta.
Va si va doresc o zi buna!
Si nu in ultimul rand un mare celei mai curajoase fete, care s-a gandit sa lupte cu boala asta nemernica si sa-si impartasesca sufletul cu noi, ma refer la cea care a deschis subiectul asta,Ioanatugs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu ma gandeam la homeopatie dar daca sunt dureri.... Eu nu mai suport sa ma doara nimic... nici un pic.... nicaieri.... Imi este groaza sa ma gandesc ca toata viata, pana la menopauza, o sa am parte de dureri . Da tu un exemplu pozitiv si poate voi incerca si eu .
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Am uitata.... batranetea. Ioanatugs, are dreptate lucialu, un mare buchet de pentru tine si sa dea DD sa iti fie bine si sa ai macar un .
Va .

Gabita

Mergi la inceput