Aspirante optimiste>20 ani(32)

Aspirante optimiste>20 ani(32) | Autor: ancadragoman

Link direct la acest mesaj



Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:

Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),(Valentina Georgeta), Lulu77(Alina Mariana), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), adimercedes(Adriana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Liana30 (Mariana), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), Sheherezada(Florentina), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), bubuleana(Georgiana), Elise, Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), Adhnana (Caterina), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alďż˝, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, irlandeza(Marinela), luy(Luiza), catty(catalina), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, NanaMotoc, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, emma76, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Danielle02, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, moldoveanca, danielaradu, irina_stef, iumosa, Moira, Bibyrox (Rozalia),RGE,Monica11

-dutze foste aspirante:
Cristinna(Cristina), TERBITZA(Florina), iriss27(Irina), marinar(Marina), aventura, danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, monica_b, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, blueeyes2003(Mirela), Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss

foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana),


Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin



Link-uri utile:

Calculator de ovulatie
www.fertility.com/Images/BasalChart_celsius_tcm38-1839.pdf" target="_blank">Tabel monitorizare TB
www.fertilityfriend.com/" target="_blank">www.fertilityfriend.com


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vreau ca acest capitol sa fie plin de bebei ....
Bibilena plang si eu alaturi de tine si sa stii ca sunt aici cand ai nevoie.
Pupicei

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Anca multumim de noul capitol. speram sa fie cu noroc pt toate fetele.
BIBY multi pupici pt tine . ma bucur c-ai revenit printre noi!
n-ai dezamagit pe nimeni sa stii! pt noi esti o luptatoare! suntem toate alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Cuvintele sunt de prisos..Biby ma rog sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste durerea asta


Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Anca, asa sa fie, un capitol cu multi bebei si multe vesti buna!

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Dumnezeu sa-i dea lui Bibi cat mai multa putete si sa treca repede peste acest pas.

Ii tin pumnii si ma rog pentru ea.

eu fetelor sunt varza. am o depresie cum nu am avut in 28 de ani. rau

si problema e ca nu stiu cum sa ma urnesc. ce sa fac? imi vine sa renunt la calcule si la TB si sa las la voia intamplarii, apoi ma razgandesc si as vrea sa treaca mai repede si saptamana asta ca sa ovulez.....



Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna seara !pupici si incurajari ptr biby.ce fac fetele?azi e una din zilele(poate cu noroc),dar sunt terminata de racita ce sunt,ca abia stau pe picioare,numai zis de.ufff....as sta toata noaptea pe scaunul asta aici,ca nu ma simt in stare de nimic ........va pup fetelor si....noapte buna si somnic usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ancutza, multumim de noul capitol. sa fie cu noroc si cat mai multe .
biby,fii tare dragutza.totul o sa fie bine aici cu noi
ptr toate optimistele dragutzele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Ale draga . decat sa mai ai stari de-astea, mai bine nu te-ai mai stresa atata. incearca sa nu te mai gandesti o luna,sau doua.incearca sa te linistesti.
eventual fa-ti toate analizele si tu si sotul tau, sa fiti siguri ca sunteti ok si pe urma lasa gandurile deoparte. bebe va veni el, stai linistita!
te pup si sper sa treci repede peste pasa proasta in care te afli. si eu am fost asa ieri, dar mi-am revenit. nici nu ma mai gandesc la bb. stie ca-l astept si va veni cand va dori. cel putin,asa gandesc acum. daca ma razgandesc, voi incerca la alt doctor, doar atunci cand voi fi pregatita psihic.
fetele, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare fetelor
Cand ati reusit sa deschideti un alt capitol ca nu v-am vazut?
Am incercat sa scriu ceva si hop, capitol inchis

Bibi iubita sa fii cuminte, sa te relaaxezi, incerca sa te refaci. Noi suntem aici langa tine si nu te lasam deoparte. Sa stii ca noi numai la tine ne gandim acum, si sa stii ca toate gandurile noastre bune sunt cu tine. Te asteptam printre noi atunci cand vei fi tu pregatita

Alexandra vrei si tu bataitza? Ce-i cu tine? Ce-i cu depresiile astea in serie? Am fost eu, acum si tu? Hai hopa sus si papa o ciocolatica si hai la taclale aici. Nimeni nu are voie sa se deprime. E prea multa tristete azi

Ancadragoman, tu nu ne dai nici o veste frumoasa?

Hai fetele ca va pup ca trebuie sa am grija si eu un pic de puiu mic ca l-am cam ignorat zilele astea cu depresia mea.
Sa fiti cuminti si cu voie buna fetelor


Felicia,
viitoare de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

didi, felicia. merci frumos, sunteti dragutze.
incerc sa trec peste pasa, e greu. eu sunt o geamana nebuna si cand am pata pe creier, tre sa se repare. daca vreau BB, VREAU!!! si ma depreima uratii, de cate ori vin.

si sotu are muuult de lucru, plus ca barbatii sunt mai insensibili la d-astea. si uite asa...o iau eu pe aratura.
o sa ma imbat si gata. glumeam.

am sa-mi fac maine programare sa vedem ce si cum si sa vad ce zice medicul.

ce rau imi pare de bibi. ma bucurasem asa de mult pt ea. si uite!!!
ufff.

voi fetele? ce prestati? ce zi? hai!!! raportul repede.!!!

Alexandra

Mergi la inceput