SARCINA EXTRAUTERINA...SAU NU?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Biby, stai linistita, sangerarea tine mai multe zile ca de obicei in cazul avortului spontan... bine ca te-ai linistit si ca ai redevenit optimista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Biby ma bucur ca esti bine...o sa vezi ca nu peste mult timp o sa fii graviduta.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

fata curajoasa.

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:



deja sangerarile sunt din ce in ce mai mari si mai spre rosu... Nu am avut absolut nici un cheag, nimic suspect.
Am citit pe net despre sarcini la 4 saptamani si la toate s-au vazut la transvaginala. la mine cum Dumnezeu nu s-a vazut nimic? Sunt eu mai cu motz asa?




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Biby, hai sa-ti spun ca am patit si eu ceva asemanator.
Deci u.m. 13 mai, ovulatie 30 mai, test urina intens pozitiv 21 iunie. Eco 24 iunie sac embrionar 10 mm in uter, incepe sangerare puternica care ma tine 5-6 zile. Pe 1 iulie se constata ca sarcina e oprita in evolutie (sacul embrionar nu crescuse si nu se vedea embrionul), betahcg 49, curetaj terapeutic pe 3 iulie. Pe 20 iulie hcg 0,8.
Menstruatia dupa curetaj vine pe 6 august. Pe 1 sept am un test de urina vag pozitiv si fac repede un hcg (desi menstruatia trebuia sa vina pe 5 sept), surpriza: valoarea 17! Pe 5 sept vine menstruatia normala, fara modificari, repet hcg 45 (deci crescuse). Pe 9 sept mai fac un hcg desi sangerarea se oprise (atat ma tine pe mine, 3-4 zile) si scazuse la 28.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

biby: mi-e teama ca e o confuzie
poate s-a vazut sarcina la ecograf la 4 sapt de varsta a embrionului deci 6 sapt era varsta sarcinii
la tine erau 2 sapt de varsta a embrionului, deci 4 sapt de sarcina
asa cred eu

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Tocmai asta e ca nu s-a vazut nimic! Aia atunci la Sanador a zis ca "pare" ca este extrauterina dupa care s-a razgandit.. stiti povestea...
Cum a fost si la Avalon... s-a vazut!!! chiar daca a avut sangerari! Pana la urma cum s-a terminat totul Avalon???
Asadar degeaba fac un test de sarcina pt ca sigur va iesi pozitiv...



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pai prima a fost sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani urmata de curetaj. Al doilea a fost avort menstrual, nu a fost nevoie de curetaj si nu s-a vazut nimic in uter la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Biby, ! MA bucur din suflet ca s-a terminat totul cu bine si ca nu a fost SEU.
Curaj, draga mea prietena! O sa vezi ca totul va fi bine si ca DD o sa iti daruiasca in curand -ul atat de mult dorit.
Te imbratisez cumulta dragoste!



Nana, 4+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetelor tocmai am facut un test de sarcina Femina la betigas. Rezultat: clar NEGATIV!! deci in viata mea n-am crezut ca o sa ma bucur de un test de sarcina negativ! Acum am facut-o!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput