Aspirante optimiste>20 ani (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Tomitza, cat de mult ma bucur pentru tine; in prima luna cnad ai facut testele de ovulatie, ai reusit;Sarcina usoara iti doresc , si ... tine-ne strans de manuta Eu am intrebat azi la farmacie si mi-au dat niste teste de ovulatie care costau 64 de euro, mi se pare cam multicel, voi ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

ALE . dr-ul a zis ca am ovare polichistice. atat. a spus ca analizele sunt bune si spermograma. la mine testosteronul a iesit mai mare dar nu mi-a dat nimic.
mi-a spus ca, dupa ce-mi vin uratii, sa fac stimulare si sa fac inseminare.
o multe semne de intrebare si nu mai vreau sa ma duc la dr-ul asta. si numa ce-am ajuns la el..
de 5 ani incercam sa facem bb. am fost la cativa dr si toti m-au dezamagit. am o retinere.. acum am mers la altul si nu mai vreau sa ma duc..
nu stiu cat va dura sa merg la altul si s-o iau de la inceput cu toate, ca deja m-am saturat. cand zic ca ma duc si fac tot, dau de un dr care nu-mi place < nu fizic > si dup-aia nu ma mai duc o buna perioada de timp, pana ma inarmez iar cu rabdare, curaj si speranta.
acum sunt iar la pamant. de-aia am zis ca nu ma mai agit. daca vrea DUMNEZEU sa-mi dea copiii, o sa-mi dea, daca nu, ma gandesc ca asa-i voia LUI sa infiez copii si sa le ofer o viata mai buna decat cea pe care ar fi avut-o in orfelinate.
LIVIA . cred c-as face bine sa nu mai intru pe-aici, sa nu va molipsesc si pe voi cu pesimismul meu. am sa intru tot timpul sa va citesc si eventual sa le felicit pe gravidute.
FETELOR VA PUP PE TOATE ! SA DEA DUMNEZEU CAND MAI INTRU AICI SA FIE GOL. SA FITI TOATE LA ODISEE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

tomitza. esti cea mai norocoasa din lume.

1 luna doar???????? wooooo. tare de tot. eu sunt la a 5-a. sau a 6-a nu mai stiu.

didi. te sfatuiesc prieteneste sa mergi la doctorul Tutunaru. face minuni. si apoi fugi, daca nu ai rezolvare, la fIV.
dar te rog, fugi la tutunaru macar 1 data!!!!!!!!!!!!

daca vrei, iti dau nr lui.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Didi, cum sa nu mai intri iubita? Doar de ce duntem aici, sa ne avem unele pe altele, sa ne ajutam cu un sfat, cu un gand bund, sa mai schimbam impresii...si tre sa vina si cand vrea bunul DD.pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetelor,dar ce mult ati scris... eu abia am sosit de la munca
biby, multumim ptr noul capitol.esti o dulce.sa dea Dumnezeu sa ploaie cu gravidutze si luna asta .
clau,dragutza,spor la si sa iasa cu ochisori luna asta.
didi,dragutza,tu unde pleci?tre sa stai aici cu noi si sa plecam toate la odisee.nu fi trista.te rog
toate fetele
oliviadaca nu m-a durut burta de la acid folic,inseamna ca doctorul meu ii cam socat de mio zis asta.oricum,mai merg pe 31 la el si daca nu ma ia la controale si imi face alta programare iara peste 2-3 sapt,ii zic multa sanatate.
multumesc mult de informatiile cu acidul folic.o sa ii zic eu cateva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Barza mea a iesit negativ, dar ma gandesc ca sunt abia Z24..
Bubu, astept rezultatul tau! Iti tin pumnii!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelor la mine sure chek a iesit slab pozitiv in z 32. UM 10 dec. dupa greturile pe care le am cred ca e intr-adevar cu ochisori asa ca hai pe cine mai iau cu mine?
kriss am promiss ca nu plec fara tine hai ca te astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Irina, wau, din prima luna ai reusit! sigur e cu ochisori!
Felicitari si sarcina usoara Irina!!!!
Da-mi si mie manuta si ia-ma cu tine!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

sigur te iau hai ca tin ambele maini intinse. bafta fetelor sa vi se implineasca si voua dorinta cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Irina FELICITARI!!!!!!!!

SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS!!!!!!!


Fetelor,voi ati observat ca e ziua si graviduta????Oare cine urmeaza??Ma bucur tare mult pentru voi!!!!

Eu sunt foarte ragusita,nu mai am voce,m-a intors raceala,nu mai stiu ce sa fac.Voi ce-mi recomandati pentru raceala???

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput