Aspirante optimiste>20 ani (31)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Fetelor de ce am eu crampele astea prin burta cand mai am 5 zile pana sa vina uratii? La fel mi s-a intamplat si lunile trecute numai ca luna asta imi par mai dureroase putin si mai dese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Winter, poate sunt de la implantare Da Doamne!

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

dureri din astea in burtik am si eu de vreo 5 zile, cel mai mult in partea stanga
acum am impresia tot timpul ca o sa imi vina menstruatia si cand ma duc la toaleta nu gasesc decat secretie din asta albicioasa si groasa


o asteptam pe bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Winter, , nu stiu ce e cu durerile tale de burtica, nu am avut pana acum. Eu am dureri la ovarul stang de prin Z 9 pana prin Z 12.
Dar poate ne zic si noua celelalte fete care se pricep mai bine.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Conform calendarului ovulatiei la mine prima zi fertila va fi pe 17. Dar voi incepe sa prestez din ziua in care mi se va termina CM. Ca sa fiu mai sigura. Si ovulatia va fi pe 21. Alexandra parca si tu la fel?Sau 1 zi mai devreme?

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miramar, mie imi recomandase vitamina E din ziua 1 in ziua 10 doctorita noastra comuna.si niciodata dupa ziua 10 cand poate ai ovulatie si poti ramane insarcinata ca nu e buna in sarcina.

Mcrissa bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Printesa vad ca te-ai tinut de cuvant si nu mai dai nici un semn. Te-ai apucat de aerobic sau de fitness. Ca ziceai ca vrei sa slabesti.


z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai eu nu intelg,de cand ma stiu am cheaguri maricele la CM,dar luna asta deloc,niciun firicel.
Cand imi trece fac un test.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

CRISTINA FELICITARI!!!! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos tun!!! te-am trecut pe listuta gravidutzelor!!!

Miramar mie mi-a recomandat Vitamina E medicul endocrinolog la care am fost atunci cand credeam ca am ceva la sani... I-am spus ca vreau un bebe si ne chinuim cam de un an. Atunci mi-a zis sa iau Vit.E si Acid folic cate o pastiluta pe zi - ceea ce am facut. Nu mi-a specificat nimic de 10 zile sau din Z5-a cum iau fetele pe-aici. Eu am luat zi de zi! Nu cred ca are ce sa fie rau mai ales la inceputul sarcinii... poate mai tarziu dar la inceput in nici un caz. cand am fost alaltaseara la urgenta i-am spus dr-itei ca am luat vit e si mastodynon si daca e ceva rau.. ma gandeam sa nu am scurgerile de la astea... Mi-a spus foarte clar ca nu are nimic dar sa nu le mai iau. Acum nu stiu ce sa-ti spun.. cel mai bine intrebi medicul! oricum sunt super convinsa ca ceva s-a facut treaba la mine: ori vit e ori mastodynon-ul.

Intreba cineva mai devreme de fumat... Eu fumez de la 15 ani (am 28 acum) si am ramas de 3 ori pana acum insarcinata... nu cred ca are vreo treaba cu fertilitatea dar oricum nu e bun fumatul! Asta e clar!

Mi-am facut baitza si acum stau cumintica in pat. pe la 14:30 incep sa ma pegatesc pt dr. Mi-e o frica de mooor!!! ma gandesc... daca l-am eliminat pe bebe cand am avut ciclu atunci? testele oricum ies pozitive inca cateva zile dupa un eventual avort nu?



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Bibileana termina cu prostiile ca bb e acolo si e bine.
Ce inseamna asta?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput