Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Feteleeee, ce-i cu linistea asta aici?...unde ati disparut?..ca nu am la cine ma plange ca ma doare burtica rau si-s trista.:(
Adela tinem pumnii ptr. sotiorul tau... sa se refaca repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Elaa, eu sunt pe faza, asa ca spune-ti oful.
Adela, va tin pumnii sa decurga totul bine.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Laura eu mi-am dorit mereu cel putin 2 copii. Acum am facut deja unul dupa altul asa ca pt urmatorul va trebui sa mai astept ceva timp...sper sa mai pot...
Flavia poti face acelasi lucru si cu albumul tau personal de poze.
Azi mergi al dr...poate il vezi si pe bb. Astept vesti.
Am pus si eu poze in albumul comun, dar nu stiam daca sa pun in acelasi album, asa ca am facut altul. Sa imi spuneti cum credeti ca e mai bine.

Ileana 23+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

elaa si eu am avut toate simptomele ca o sa vina cm, dureri de burta, de cap, o stare proasta etc. si pana la urma nu a mai venit...asa ca mai sunt sperante...

Ileana 23+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Offf-ul e ca-s in perioada in care tre sa vina uratii.......si e cea mai grea perioada cred ca nu-i o noutate pentru nimeni...si am si unele probleme cu fierea si ma trezesc dimineata cu stare de greata..si ba zic ca-i bebe, dupa care-mi dau seama ca-i si fierea cu probleme...si uite asa ma leg de toate si stau ca pe ace, la servici nu ma trage inima sa fac nimic, toata ziua ma foiesc la baie, ba sa vad daca au aparut rusii (ca ma doare burta)...ba simt ca as face pipi f des(asta e simtom de bebe).......si uite asa ma tot chinui
...sper sa trec mai repede peste faza asta...
Nana tu cum esti?
Ileana....ce repede trece timpul, parca ieri ne anuntai ca esti gravi...si acum ai deja 23 sapt. .....pupici si sarcina cat mai usoara...si eu vreau 2 bebei, dar constat ca e foarte greu sa-l fac pe primul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Elaa, eu sunt bine azi. Ieri m-a nimicit durerea de cap, asa am si adormit aseara cu ea, dar azi sunt bine. A disarut si sper sa nu mai apara curand. Greturi deocamdata zero azi.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Ileana, pupici ..mi-ai dat o raza de speranta:..mai ales ca pe mine ma durea tare spatele inainte sa vina uratii...si acum nu pot sa spun ca ma mai doare.
Nana, stiu ca-s groaznice durerile de cap...am avut si eu cand eram gravi si taiam felii de cartofi pe care le puneam pe un prosop apoi ma legam strans cu el de frunte...si nu stiu cum se facea ca dadea rezultate de multe ori...asa ca incearca si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna fetelor,si eu sunt pe aici numai ca eu nu am noutati,mai am putin si incep munca si cred ca e mai bine ca m-am saturat acasa,azi sunt foarte trista,asa m-am trezit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna dragele mele optimiste.Am avut o noapte foarte grea.Dupa ce a adormit sotul m-am dus in sufragerie,am luat pozele micutei si m-am uitat la ele si am plans cateva ore bune.Ma uitam la amprentele piciorului si manutei si nu-mi venea sa cred ca nu mai este!Ma doare sufletul ingrozitor!am impresia ca,cu cat acopar durerea la suprafata cu atat se adanceste mai mult in interior.Ma gandeam cat de stresati am fost cand am facut amniocenteza,ne era atat de frica de un avort sau infectie(pt ca acestea erau riscurile amniocentezei,in procent mic dar existau)sau sa nu o raneasca pe fetita cu acel ac,apoi cata frica am avut in suflet pana am primit rezulatatele,il puneam pe sot sa sune de vreo 3 ori pe zi sa vada daca au venit si cat de mult ne-am bucurat cand am auzit ca rezultatele sunt bune,ca nu este vorba despre un defect genetic.Imi aduc aminte ca mi-a spus sotul"vezi ti-am spus eu ca micuta noastra e sanatoasa".Apoi din nou stres cu rezonanta magnetica(care cred ca mau mult rau ia facut micutei) si apoi rezultatul final...Nu vroiam sa cred,vroiam sa lup pentru sufletelul nostru dar nu se mai putea...Mi-aduc aminte cand am simtit-o prima data miscand sotul dormea si l-am trezit si i-am spus"a miscat printesa noastra"...atat de fericiti am fost...Eram convinsa ca va fiii sanatoasa in final,ma tot gandeam ca Dumnezeu nu poate sa mi-o ia atat de repede,nu poate sa ma lase cu atata durere in suflet...
Va rog sa ma scuzati ca postarile mele sunt atat de..deprimante dar doar aici pot sa am descarc si eu,pot sa fiu EU,nu trebuie sa ma prefac,sa-mi ascund durerea.
´Va spun sincer ca ma doare sufletul atat de tare si daca as fi putut face CEVA pt micuta noastra sa o salvez as fi facut ORICE!Nu sunt convinsa ca am luat decizia cea buna,de fapt am avut de ales nu dintre bine si rau si dintre rau si rau...Si sufar atat incat am impresia ca nu voi mai putea intr-o zi!
As vrea sa am acelasi optimism ca voi dar pur si simplu nu pot,e prea greu.Am mereu un fel de nod in gat si lacrimi in ochi si si-atunci cand vorbesc normal despre orice vad cum imi curg lacrimi pe obraz si asta se intampla pentru ca indiferent despre ce as vorbi si ce as face gandul numai la micuta noastra imi este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Offf draga mea Michelle.
Ma doare sufletul cand citesc prin ce treci. Ma gandesc la tine ca te doare sufletul si vreau sa stii ca sunt alaturi de tine cu tot sufletul. Daca ar putea bunul Dumnezeu s afaca o minune si sa iti aline aceasta suferinta.....
Initial nu am vrut sa anunt aici la voi ca sunt ptr ca m-am gandit in primul rand la tine si la Chantal. Nu stiu de ce, dar asa a fost. Nu am vrut sa va ranesc cu fericirea mea, am vrut doar sa impart cu voi aceasta bucurie. Stii ca sunt alaturi de tine, ma rog pentru tine sa poti merge mai departe.
Te pup si te imbratisez cu multa dragoste.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput