De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

recunosc ca n-am citit tot subiectul asa ca m-am legat de ce a scris Rufus pentru ca era la pag 1



Ei Rufus,la asa o declaratzie publica ce mai zici?

larasarit,te-i gindit ...o fractziune de secunda la ce ai scris?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Pot sa imi bat capul pana maine si tot nu imi dau seama la ce te-ai gandit tu ca m-am gandit eu atunci cand am scris.
Edit: asa ca las forumul, pana maine cuget si mai intru maine dimineata sa vad ce ai raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Pot sa imi bat capul pana maine si tot nu imi dau seama la ce te-ai gandit tu ca m-am gandit eu atunci cand am scris.


pai eu te-am intrebat le ce te-ai gindit(desi nu cred ca ai facut-o nicio fractziune de secunda)cind ai scormonit si i-ai tras-o la gioale lui Rufus.

Tare ar fi bine sa cugetam ,macar o fractziune de secunda inainte de a scrie.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lake spune:

deja am primit o evaluare negativa... sa inteleg ca TREBUIA sa ma CULc cu ea?Daca o faceam nu o pierdeam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

inteleg ca simti revolta, te rog sa ma ierti ca te-am facut sa simti asta, ai perfecta dreptate, n-am prea gandit. Iti raspund cu drag pe privat la orice ai sa imi spui, nu e chiar de interes public mica noastra discutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui lake
Astazi.. o face cu unul.. mai mare ca ea cu 20 de ani.. unul care dupa spusele ei , nici macar la degetul mic nu-mi ajunge in ce priveste TOTUL!!!!Motivele ptr care a facut-o..; zicea ca isi pierduse orice speranta in ce ma priveste, ca situatia mea mai dureaza inca multa vreme.. iar ea e singura, in lipsa de afectiune...ma doare, sufar.. mai ales ca dupa cum spunea ea, DACA AM FI FACUT DRAGOSTE ar fi fost dispusa sa ma astepte pana sa-mi rezolv situatia..insa eu nu inteleg.. ptr faptul ca am ales sa fiu "fidel" ma pedepsit, eu credeam ca e o calitate.. credeam ca in viitor daca cumva nu va mai merge relatia intre noi e un avantaj sa stie ca orice ar fi eu nu ma culc cu alta PANA NU TERMINAM INTRE NOI, cu actuala vreau sa divortez, insa nici nu vrea sa auda nebuna, se tine cu toate puterile de mine, nu scap de ea; pe de o parte imi zice ca nu i trebuiesc, pe alta nu ma lasa sa plec, o... proasta, sincer...insa cu e a nu ar fi fost asa, ea e o femeie inteligenta dac ar fi vazut ca nu merge treabaindiferent din vina cui, ar fi fost de acord sa divortam..pe scurt.. SUFER SUFAR ENORM, din cauza "fidelitatii" mele fata de nebuna asta, am piedut o fata minunata...

Fata este un "vanator", care are nevoie de un finantator.
Tu esti esti vanatul.
Se spune ca animalele in calduri isi pierd simturile si omul ratiunea! Asa ca-i normal sa nu intelegi!
Fata si-a dat seama ca nu esti bun de finatator pentru ca te implici total emotional, si a cautat alt vant, mai detasat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

inteleg ca simti revolta, te rog sa ma ierti ca te-am facut sa simti asta, ai perfecta dreptate, n-am prea gandit. Iti raspund cu drag pe privat la orice ai sa imi spui, nu e chiar de interes public mica noastra discutie.


Eu cred ca ar trebui sa te scuzi la persoanele carora le-ai creat suferintza prin ...faptul ca nu prea ai gindit!

Eu doar am reactzionat...si atit!Ce am avut de spus am spus public,ca si tu tot public...ai actzionat.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui lake

deja am primit o evaluare negativa... sa inteleg ca TREBUIA sa ma CULc cu ea?Daca o faceam nu o pierdeam..



Ti s-a raspuns foarte bine :ea era un vanator iar tu un vanat.

Te-am dezaprobat pentru ca vorbesti urat de sotia ta.Foarte urat si modul cum o denigrezi public denota ceva.Ceri respect dar nu oferi.Deci problema e un pic altfel de cum o prezinti tu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eu cred ca ar trebui sa te scuzi la persoanele carora le-ai creat suferintza prin ...faptul ca nu prea ai gindit!


Eu cred ca dramatizezi, n-am vazut nicio suferinta pe aici
Rufus chiar si-a mentinut afirmatia.

Si de fapt, chiar nu e clar de ce un barbat ar prefera o femeie mai tanara? Poate pentru o relatie / casnicie ii e mai bine alaturi de o femeie de aceeasi varsta, dar daca e vorba de o aventura / amanta... sa fim seriosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eu cred ca ar trebui sa te scuzi la persoanele carora le-ai creat suferintza prin ...faptul ca nu prea ai gindit!


Eu cred ca dramatizezi, n-am vazut nicio suferinta pe aici
Rufus chiar si-a mentinut afirmatia.




Nu m-am referit DOAR la Rufus!

Mai mult n-are rost sa comentez si nu...nu dramatizez!Stiu foarte bine ce spun,de asta am si reactzionat.

Dana

Mergi la inceput