De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nah gaina batrana face supa buna si subiectele vintage sunt "un must read" uneori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nah gaina batrana face supa buna si subiectele vintage sunt "un must read" uneori


pai un must read or fi ,nu contest...dar se pot citi si inchise.

serios acum,am citit subiectul,nu numai ca ...95% din participantzi nu mai activeaza peforum,insa sunt si membri care au participat activ la subiect,sustzinind ceva...intre timp viatza lor s-a schimbat la 180°...ma intreb eu asa ,oare ce-or simtzi citind ce-au scris.

Si pentru ce,ca sa puna un membru un emoticon?

Sa nu mai spun ca tendentzios mi se pare si emoticonul pus,tzinind cont ca(cred eu) intre timp insasi statutul lui Rufus s-a schimbat.

Nu stiu...eu as instala regula,daca nu se scrie timp de...1 an la un subiect,sa fie inchis automat.Autorul lui poate cere oricind redeschiderea subiectului.

Sper doar ca membri care si-au schimbat statutul si au trait drama unui divortz intre timp...sa nu simta cutzitul pre tare invirtit in rana.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Dana, e un subiect de discutie...usoara.
Am in familie diferenta de 20 de ani. Sunt oameni deosebiti, cinste lor! Nu e nimnic batut in cuie.
Da-ne voie, noua, carcotasilor, sa incingem admosfera.
Si da-ne voie noua, barbatilor, sa visam. Habar nu am la ce...doar sa visam. Paleta e larga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Adevarul e ca un barbat de 35 de ani este considerat un... vanat pretios. O femeie de 35 de ani este considerata... trecuta.

Nu pot sa nu-i inteleg pe barbati. Ca mine in piata, azi. De ce sa iau o salata usor ofilita, dar stropita cu apa rece, sa para proaspata, cand pot sa iau una cu adevarat verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Adevarul e ca O femeie de 35 de ani este considerata... trecuta.


Fugi de aici eu stiu la 40 de ani si maritata si cu copii si si-o ... cu unul de trezeci si... si asta insurat si cu copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu nu stiu care-i media de virsta pe aici, dar la 35 o femeie e deosebit de frumoasa.Feminitateas e la maxim. Pina pe la 30 sint necoapte. Sint destule femei care vor fi frumoase la orice virsta.Poate nu-s atragatoare pt x sau y ,dar asta nu inseamna ca nu intoarce capul cineva dupa ele.
Sincer ,ce au in comun un barbat de 55 si o pustoaica de 22?
Eu n-am remarcat ca subiectul e antic, pt ca e la fel de actual. Rufus,daca nu stii ce-i criza virstei mijlocii inseamna ca n-ai ajuns la ea.Zi merci! Nu iarta pe nimeni ,asta nu inseamna ca efectul e neaparat ca trebuie sa dai iama in puicute.E o perioada de analiza ,meditatie ,disconfort hormonal. Sint multi destul de inteligenti sa nu inceapa cu clubbing,dating,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lake spune:

Buna fetelor, nou aici,si tot noua e si povesteea mea ptr voi... casatorit de peste 12 ani.. 2 copii 12 si 7 ani..
Mai intai TREBUIe sa precizez ca m-am casatorit din dragoste, eu aveam 25 de ani atunci destu de matur incat sa nu pot fi "fraierit" de o femeie mai in varsta ca mine cu peste 7 ani.. ei bine, astazi incerc sa divortez...Nimic anormal ati zice.. ba bine ca nu,niciodata nu mi-am dorit asta, insa situatia intre noi a devenit atat de tensionata incat a devenit insuportabila,atat eu cat si sotia am ajuns la stadiu in care comportamentele noastre ne scarbesc reciproc, de altfel sotia scuipa realmente prin casa atunci cand ne certam... motivele ptr care ne certam sunt urmatoarele, banii, proiectele diferite, caractere diferite,culturi diferite(deunazi ma intrebat ce inseamna cuvantul "performata"!!! ) ei bine...tot refufgiindu ma pe net in ultimii ani, am cunoscut o fata(si in viata reala am cunoscut, trec ca un barbat dragut in ochii femeilor, ba inca sunt cateva care m-ar dori ptr ele, chiar daca "a mea" spune ca nu i-as trebui niciuneia)suneam.. am cunoscut o fata.. draguta foc, "matura" in gandire, inteligenta..pe scurt o minunatie!la inceput i-am spus doar ca-mi place imi place chiul ei..apoi am discutat cateva chestii admnistrative, despre acte, demersuri etc; NICIODATA nu i-am propus vre o intalnire, imi placea si.. atat! Insa din vorba in vorba, a vrut sa stie mai multe despre mine..i-am spus DOAR atta cat am vrut...
mi-a dat nr de tel (fara sa il cer) am sunat-o am discutat ore intregi.. voia s ane vedem..
am refuzat, a insistat..
Pana la urma dupa ce mia dat adresa , am trecut s ao vad.. fara sa o anunt iainte.. am asteptat la coltul strazii in masina..din fericir nu atrebuit s astept toata ziua, dupa aproape o ora a iesit(din intamlpare, oricum eram dispus sa fi stat toata ziua acolo) voiam sa o vad in realitate... si am vazut-o..am trecut pe langa ea cu masina, am deschiz geamul si am striagt-o.. sa uita scurt, i-am zambit facut semn cu mana si am demarat in tromba.. dupa 3 minute am sunat-o pe mobil..
Nu voiam s ama apropii de ea... nu voaim s avem o relatie apropiata... eram insurat.. nu voiam sa me complic...ins apana la urma la insistentele ei, nu am "rezistat" ne-am intalnit la o cafea... ocazie cu care sa indragostit de mine.. SI EU DE EA!!!, repet dupa mai bine de o luna de discutii la telefon si pe net..nu port verigheta, niciodata nu am purtat.. ma intrebat despre viata mea, daca sunt insurat.. i-am spus textual "as putea fi" apoi dupa un timp INAINTE SA DEVINA PREA SERIOASA RELATIA DINTRE NOI, i-am spuys situatia mea, da sunt casatorit cu o femeie pe care nu o mai iubesc de multa vreme, si de care eram hotarat sa divortez INAINTE sa o cunosc pe ea!!!A fost DEZAMAGITA, insa ptr ca incepuse sa ma"cunoasca" era dispusa sa treaca peste TOT... chiar daca NICIODATA nu s-ar fi gandit ca o fata de conditia ei, si varsta ei 24 de ani, sa faca un asemenea compromis... ok... ne-am mai intalnit... am iesit putin impreuna... ma iubea, iar eu o adoram...imi spunea ca NICIODATA nu aintalnit un om atat de minunat ca mine..(si o credeam, TOATA lumea care ma cunoste imi spune ca sunt un baiat bun, in plus cateva femei CHIAR ma apreciaza putin mai mult decat ca pe un simplu cunoscut..)si eu o iubeam.. mult, enorm...ne sarutam pasional.. ne tineam in brate... (chestie pe care nu am facut-o niciodata cu vre o femeie inainte, si pe care nici nu-mi inchipuiam ca o voi face vreodata)dupa care.. mi-a cerut pur si simplu s aface dragoste..era dupa o abstinetnta de mai bine de 3 luni...si voia sa avem o relatie COMPLETA zicea ea.. insa.. eu nu puteam.. am un principiu..care spune ca "atat timp cat sunt cu o femeie nu pot sa ma culc cu inca una" ok, nu merge treaba intre noi, ne separam apoi pot face dragoste cu cine vreau dar atat timp cat am o femeie, nu pot avea inca una, nu pot avea si nevasta si amanta... dincauza asta am refuzat.. la inceput nu ma inteles a zis ca o iubesc pe actuala , din cauza asta nu pot s ao insel, insa eu stiam ca nu e asa, eu stiam ca actuala devenise o scoprpie,un arici de care nu ma puteam apropia nicium, o femeie care imi cerea sa fac dragoste si care dupan ce o... "multumeam" imi spunea ca sa simtit violata!!! o nebuna, sincer... insista.. ii faceam preludiu.. etc.. e adevarat ca in comparatie cu felul in care o faceam inainte putea fi numit viol.. insa la cate scene imi facea era normal sa nu mai am aceasi tandrete ca inainte..ei bine nu am facut dragoste cu fata!!!Astazi.. o face cu unul.. mai mare ca ea cu 20 de ani.. unul care dupa spusele ei , nici macar la degetul mic nu-mi ajunge in ce priveste TOTUL!!!!Motivele ptr care a facut-o..; zicea ca isi pierduse orice speranta in ce ma priveste, ca situatia mea mai dureaza inca multa vreme.. iar ea e singura, in lipsa de afectiune...ma doare, sufar.. mai ales ca dupa cum spunea ea, DACA AM FI FACUT DRAGOSTE ar fi fost dispusa sa ma astepte pana sa-mi rezolv situatia..insa eu nu inteleg.. ptr faptul ca am ales sa fiu "fidel" ma pedepsit, eu credeam ca e o calitate.. credeam ca in viitor daca cumva nu va mai merge relatia intre noi e un avantaj sa stie ca orice ar fi eu nu ma culc cu alta PANA NU TERMINAM INTRE NOI, cu actuala vreau sa divortez, insa nici nu vrea sa auda nebuna, se tine cu toate puterile de mine, nu scap de ea; pe de o parte imi zice ca nu i trebuiesc, pe alta nu ma lasa sa plec, o... proasta, sincer...insa cu e a nu ar fi fost asa, ea e o femeie inteligenta dac ar fi vazut ca nu merge treabaindiferent din vina cui, ar fi fost de acord sa divortam..pe scurt.. SUFER SUFAR ENORM, din cauza "fidelitatii" mele fata de nebuna asta, am piedut o fata minunata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Adevarul e ca O femeie de 35 de ani este considerata... trecuta.


Fugi de aici eu stiu la 40 de ani si maritata si cu copii si si-o ... cu unul de trezeci si... si asta insurat si cu copil.


Raspunsul meu nu se referea la infidelitate, marius. Ia intreaba-i pe-amandoi, sunt dispusi sa renunte la ce au ca sa si-o traga legal?

Ca sa nu mai spun de cate ori ai intrebat chiar tu: "cat valoreaza copiii tai?" Acum ce faci, imi combati afirmatia printr-un astfel de exemplu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

recunosc ca n-am citit tot subiectul asa ca m-am legat de ce a scris Rufus pentru ca era la pag 1
Sunt curioasa de ce barbatii prefera femeile tinere dar asa cat am zappinguit n-am vazut raspunsuri date de barbati
Imi dau seama ca dupa o anumita varsta nu mai esti gasculita, se vad efectele gravitatiei si probabil ai cu totul alte griji decat la 20 de ani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adica mai fragede....
Hm,oare de ce am imaginea unei fripturi cand citesc faza cu barbatii prefera tinerele?Friptura frageda de gainuse topaitoare,dezinteresate de faptul ca ai doar un Opel mai vechi si nu ultimul Q7...

Cred ca am azi o durere de cap....
Mai sincera sa fiu,barbatii pot si pana pe la 55 de ani...numa ca ce te faci daca tu ai 40 si el 60?La 40 o femeie te rupe daca vrea,dar la 60....un barbat...n-as prea crede
Edit:vintage-ul e la moda din nou...

Mergi la inceput