Vreau gemeni

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Ce mult mi-am dorit si eu sa am gemeni si inca imi doresc, dar nu cred ca am vreo sansa din pacate.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Si eu vin. noua pe forum dar vreau si eu in clubul vostru si eu nu plec fara 2...clar!!!
acum suntem la prestat...sa vedem ce iese!
bafta tutror!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankka spune:

La mine in familie au mai existat gemeni, dar nu la rude chiar directe, era o ruda ceva mai indepartata asa ca nu m-am gandit niciodata ca voi avea gemeni, chiar nu m-am asteptat la asta.
Cand medicul mi-a spus ca voi avea gemeni nu imi venea sa cred, atunci am inceput sa intreb rudele daca au existat gemeni in familie si am aflat ca au fost. Pt mine a fost o adevarata surpriza, dar a fost o surpriza super frumoasa.
Sper ca toate cele ce isi doresc gemeni sa le ajute Doamne Doamne sa ii aiba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns waltraud spune:

Eu am tripleti.
la noi in familie au fost in urma cu 70 de ani ( o matusa dea a maica-mii), sora bunicii din partea mamei.
Si dea atunci nu au mai fost. Ea a avut atrunci tripleti si quarteti, de vreo citeva ori. Toti au murit la nastere, s-au scurt dupa aceea. Acum 70 de ani era medicina asa cume era, si nu numai dar a nascut copii acasa. Dar nu asta era subiectul ci "vreau gemeni". Noi ne-am documentat mult dupa ce am aflat ca sint insarcinata cu tripleti.Intradevar zice ca este foarte adevarat ca daca o femeie ramine insarcinata dupa 30 de ani sansa este mai amre de a ramine insarcinata cu sarc. multipla. Nu exista nici o dovada.
Vorbeste cu medicul tau ginecolog, si spunei. El va trebuii sa-tio spuna ca exista un medicament care se prescrie la femeile care nu pot ramine insarcinate, s-au exista metoda invitrofertilization. Ultima cred ca costa destul de mult.In orice caz intreaba doctorul el iti va da sigur cea mai buna solutie. Toate cele bune si succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

si eu vreau !!!...am un baietel de aproape 3 ani si mai vrem un bb ...eu sincer mai vreau 2 ...dintr-o lovitura...acum cum o vrea DD ...aaaa am avut si in familiestarbunica din partea mamei a avut gemeni...poate se intampla ...

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Salutare

Si eu imi doresc gemeni, acum fiind insarcinata chiar visez asta, nu prea cred ca e posibil pt ca in familie nu prea am avut gemeni, doar sotul dar am citit ca gena de gemeni tre sa fie de la mama.
Acu ce vrea DD!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danarux spune:

Si noi ne dorim tare mult gemeni !
Acum catva ani aveam o vecina care facea tratament pentru infertilitate - unul din medicamentele care-l lua avea ca reactii adverse "sarcini gemeleare" dar nu mai imi amintesc de nici un fel cum se numea - oricum vreau sa vorbesc cu doctorul meu desprea asta.
Daca a auzit cineva despre el ( medicament) sa-mi spuna si mie.Va rog.
Va pup si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danarux spune:

Am cautat acum pe net si am gasit asa : Clomid (clomifen), Serophene - sunt cele mai blande metode de stimulare a ovarelor sa produca ovule.
Oricum cred ca trebuie vorbit si cu un medic inainte de administrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Buna, fetelor!

Eu am avut o mare surpriza cand am aflat ca am gemeni. Nimeni nu se astepta si cu atat mai putin eu. Nu am avut in familie gemeni, nici eu si nici sotul - desi am citit si eu ca de mama depinde aparitia gemenior.

N-am facut nimic neobisnuit pentru ca sa am gemeni. Am luat acid folic cu 3 luni inainte de a ramane insarcinata, dar din ce am citit nu e asta un motiv... si nici varsta nu m-a ajutat, am 26 de ani... Imi place sa cred ca a fost o minune, venita exact la timpul potrivit. O minune si o provocare, in acelasi timp.

Va doresc mult succes, sper sa va iasa, eu chiar cred ca DD le da tuturor exact ceea ce isi doresc si cu siguranta nu mai mult decat pot duce! Dar vorbiti cu medicul inainte de a lua orice fel de medicamente...

Bafta!
Luminita
cu si - saptamana 26
http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

uite ca eu chiar am fost convinsa ca nu voi avea in viata mea gemeni! pentru ca am sora geamana si stiam ca "faza" se repeta cel putin la a doua generatie...

iar teoria cu "gena pe linie materna"... am citit-o si eu, numai ca la mine in familie sora bunicului din partea tatalui a avut gemeni .

Orice-ar fi, va doresc din tot sufletul sa vi se-mplineasca visul! E o nebunie, dar si o splendoare sa ai gemeni.

si inca ceva: mancati cat mai multe fructe si legume gemene!! eu, una, asa am facut. poate de-aia....



_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/
http://ro.fotoalbum.eu/dalina

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput