Vreau gemeni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

buna! e loc si pentru mine in acest club? Si eu cu sotul meu ne dorim enorm de mult gemeni. Am inteles ca stimularea ovariana ar ajuta in acest sens.Eu incerc de 6 luni sa raman . Saptamana viitoare merg la ginecolog si tare ma bate gandul sa/l intreb daca ma poate ajuta cumva, insa mi-e frica ca o sa creada ca nu sunt inreaga la minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela19 spune:

Si noi ne dorim gemeni!!!

Speräm si noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Peste 1 saptamana merg la ginecolog si voi afla daca intradevar am gemenii mult doriti.Analiza BHCG asta indica.Doamne ajuta!!!

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marutz spune:

Buna fetelor,
Eu din cate stiu gemenii se trag dinspre partea materna.
La mine in familie strabunica a avut 2 fete gemene (pe bunica mea din partea mamei si sora acesteia); bunica (cea de sus amintita-mama mamei mele) a fost si ea la randul ei insarcinata cu gemeni; mama mea a avut si ea o sarcina de gemeni. Mentionez ca la toate aceste femei sarcinile au fost dupa 35 de ani.
Cu alte cuvinte, daca urmarim trendul, m-ar paste si pe mine o sarcina cu gemeni -- nu ca nu as vrea.. hehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ei se pare ca eu am doar 1 mormoloc,dar nu conteaza,sunt foarte foarte fericita.Sa creasca mare si sanatos,asta conteaza.

poze
vine bebe

Ramonel7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Fetelor nu am mai scris de tare demult la acest subiect, din vari motive...
Acum am revenit in forta.

Ramonella sa iti creasca mormolocul(de fapt piticutza ta). Sa fiti sanatoase amandoua si sa te bucuri de iubirea ta

Gugushtiuc si Gabriela19 cum sa nu! Bine ati venit in clubul femeilor care voi gemeni(toata lumea imi spune ca sunt nebuna ca vreau gemeni, dar nu imi pasa).
Dar ia spuneti, cum e pe la voi? A venit bebe? Sau se mai lasa asteptat?? La noi se pare ca mai asteapta sa vina...Asta e ..il(ii)prindem noi pana la urma
Sa aveti grija de voi si sa vi se implineasca dorina



Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

ma bag si eu in seama... soacra mea ma bate la cap ca fac gemeni... ca asa simte ea, ca sunt antecedente in familie. nu ca nu ne-am dori, dar am decis sa mai asteptam...
am inteles ca tratamentele cresc sansele. exemplu concret: americanii cu unul, doi, trei... sase bebei o data!!!

eu sunt curioasa cum e cu gemenii de sex diferit. am inteles ca sunt cei mai rari?

are careva amanunte?

http://tt.lilypie.com/J17Cp3.png
http://lilypie.com/pic/070715/c36L.jpg
GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mnarcisa spune:

Vreau si eu gemeni.
La fel imi zice lumea si mie ca sunt nebuna da nu ii iau un seama, ii las sa zica cum vor si eu fac tot cum stiu. Acum daca ar vrea DD sa ma binecuvanteze cu doua bombonici.
Daca e sa ma uit pe istoricul familiei sanse ar fi si ar cam fi randul meu acum.

Istori... istorioara : Bunicucul sin partea mamei este din gemeni si a mai avut 2 frati gemeni, strabunica din partea mameni a nascut gemeni dar din pacate nu au supravietuit, bunica din partea mamei a facut o intrerupere de sarcina (asta dupa ce mai avea 6 copii) di avea tripleti, matusa mea (sora mamei) a avot o sarcina orita din evolutie tot de gemeni. Cam asta e tot.

Mama desi a avut 5 copii nu a avut nici o data gemeni dar poate eu am sa fiu cea norocoasa.

Saptamana viitoare mergi di eu ma dr si am sa il intreb ce as putea face, ma rog ce tine de mine ca sa maresc sansele (daca se doate zice asa)

O zi minunata va doresc.

Narcis George bobocel de cl I si Narcisa

"Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti."

http://tt.lilypie.com/xtSvp3.png]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Eu am o fetita, de 8 luni, dar tare m-as inscrie in clubul doritoarelor de gemeni ... desi cred ca nu-s intrega la minte Eu oricum visez ca o sa mai am o fata si un baiat gemeni
Asa ca mnarcisa astept de la tine informatii de la dr ... desi eu cred ca Dumnezeu e cu impartirea asta, dar poate il putem ajuta si noi

Iriss - mami de Yvonne Maria 05.02.2007
http://family.webshots.com/photo/2509791670098051179gBsgDY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Felicia stii vorba aia, ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se intample. Eu am o fetita de 4 luni si 2 saptamani si sincer am avut nevoie de mult ajutor. Pentru ca mie cel putin nu mi se pare usor sa cresti un bebe. Dar cu 2 de aceeasi varsta cred ca e mult mai greu. Adica dublu de greu. Sa va ganditi si la aspectul asta. Oricum e mai dificil cand sunt mici mici, pt.ca apoi daca merg pe picioruse nu mai e chiar asa. Ma refer aici de exemplu la bebei cu diferente mici intre ei (de ex.unul de 3 ani si unul de 2 ani). Dupa amandoi poti alerga ca si dupa 2 gemeni de 2 anisori, poti sa le vorbesti, etc etc... insa ce te faci cu 2 sugari care plang unul de foame, unul de schimbat in acelasi timp? sau amandoi au colici sau le ies dintisorii... cred ca e o etapa mai dificila pt.care voi sa fiti pregatiti. Bineinteles se compenseaza cu frumusetea si sentimentul ca veti avea gemeni. Dar pana acolo, DOAMNE-AJUTA! Sa vi se indeplineasca visul.

Eu am avut strabunica cu 2 perechi de gemeni (deci bunica mea a avut 2 perechi de gemeni ca frati: 2 surori gemene si 2 frati gemeni - tipul celor care semanau bine de tot intre ei). Ma puteam astepta si eu sa am surprize la sarcina asta, insa iata numai O ADELUTA! Poate data viitoare va fi cu pereche insa tot Doamne-Doamne 'hotaraste' ca sa zic asa. Insa sotul a fost 'avertizat'


Noi oricum ii multumim lui Dumnezeu ca ne-a dat-o pe Adeluta. A venit pe lume cand a vrut ea; ne bucuram cu atat mai mult ca e un copil venit din dragoste si nu din calendar... bucuria a fost mare pt.ca vestea a fost neasteptata (in sensul de neprogramata).


Bafta! sa ne spui cum mai esti? ca a trecut ceva timp... poate chiar esti de gemeni.

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput