Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La multi ani
Sebastien Stefan
Maria Theodora
Ruxandra Maria
Ioana Maria


kris insanatosire grabnica Biancai! Imi pare rau pentru nepotelul tau.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da fetelor, sunt multumita.
Imi pare rau ca scriu mai putin, voi incerca sa recuperez de acasa.


pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

kris sper ca sunteti mai bine.

crisa are niste muciiiiii....verzi, cat m/am chinuit cu picaturi si cu suflat nasul tot degeaba. azi am vb cu pediatra si mi/a dat ospexin si oftamesone. ma doare sufletul sa/i dau antibiotic, dar nici cu infectie nu o pot lasa....sunt tare trista....

sanatate multa puilor.

LA MULTI ANI!
Maria Theodora
Ruxandra Maria
Ioana Maria
Sebastien Stefan
sa fi/ti sanatosi si sa cresteti mari

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

La multi ani pentru sarbatoritii de azi Sebastien Stefan, Maria Theodora, Ruxandra Maria si Ioana Maria !!!

Bubu, eu nu am facut analize bonei ca am avut incredere, dar vaccinul antigripal i l-am platit, caci noi i l-am cerut sa si-l faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

La multi ani celor sarbatoriti azi!
La multi ani:
Sebastien Stefan (Oana Cretu)
Maria Theodora (Cocolino)
Ruxandra Maria (V. Erica)
Ioana Maria (Anuc)


Bubu, eu am luat-o de mana iarna trecuta (fix acum 1 an) si am dus-o la un laborator langa noi si i-am facut pe banii mei HIV, coproparazitologic si sifilis. asta mi s-a recomandat. antigripal tocmai si-a facut singura ea in noiembrie. nu s-a suparat deloc.. a zis ca-i prinde bine si ei sa stie.. a iesit bine tot.

dar hai sa va distrez in continuare cu bona mea cea total nehotarata: azi dim ne-a zis ca in DK cand pleaca vrea sa stea 1,5 luni, nu doar o luna... ca vrea sa-si caute de munca (asta nu ne-a zis din prima ci a tras-o sotul de limba)... ei i se pare ca ce, sta soacra cu copilul vremea asta si vine ea apoi dc nu gaseste nimic acolo... are o prietena care munceste acolo ca femeie de serviciu si sotul aceleia ca sofer, insa numai sotul stie limba... si asa spera ca poate si ea la 55 ani gaseste sa munceasca cu prietena chiar dc nu stie daneza... ramane de vazut!
una peste alta ea ar vrea sa ramana dar sa vada si in DK dc nu e o ocazie buna... ei nu ii f clar ca dc pleaca 1,5 luni noi va tb neaparat sa gasim pe cineva... asta NU II E CLAR!!! de aia v-am zis ca e sucita total, nu stie ce vrea de la viata si se tot intreaba tot timpul dc face mutari bune???
Ehhh, deci v-am distrat, nu?

si uite asa cautam noi o bona sau mai sigur cred ca vom cauta o cresa / gradi. Sotul mi-a trimis acum link cu o gradi particulara fix langa strada noastra, insa la grupa mica sunt 2-4 ani si mie nu prea imi place. azi ma duc sa o vad dar mai intai ma duc la una langa Plazza unde grupa mica e 2-3 ani si ii pot vedea toata ziua pe net - asta mi s-a parut super tare... brr, ce fricama ia dar ce sa fac??

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Kris, nu stiu ce ce spun, pe mine ma tine viroza asta sau ce o fi inca de pe 31 dec. De atunci imi curge nasul intruna-si numai mizerie-, nu apa. FEbra nu am facut, insa am tusit si m-am simtit molesita. acum ma simt relativ bine, sper sa scap si eu de muci, ca ieri imi venea sa ma duc sa imi cumpar pompa de la farmacie!
eu zic sa incerci fara antiobiotice sa vezi cum merge. Multa sanatate!!
Imi pare asa rau pentru nepotel si verisoara ta...

Ixxi, sanatate si voua!!

ERica, la multi ani pentru Ruxi! Petrecere frumoasa!

Oana, La multi ani pentru Seb! sper ca mai citesti ..noi nu te-am uitat.

Liviana, parca tu ai intrebat, o iau pe Rebe pe la ora 5. Initial am zis ca o iau la prinz daca va plinge, desi mi-ar fi fost mai greu ca e destul de departe. Bine ca nu a fost cazul si oricum trebuia sa se adapteze ptrogram lung. cind vom incepe amindoi o vom lua chiar si pe la 6, depinde cum ajungem.

Mai vroiam sa zic cite ceva dar am uitat.
Chestia cu olita am lasat-o in baza cresei.
eu am renuntat la "piauauaua" (pijamaua) cu multe capse ca ma enerva.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

kris, sanatate multa si nu te grabii cu antibioticul, e posibil sa nu fie nevoie, insa vezi un medic care cunoaste copilul!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, merci de raspuns, eu te intrebasem de cresa.

Hot News: la magazinele Z sunt reduceri de 50%, dar azi e ult zi de reduceri.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 19s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

ah, Liviana , dc stiam... eu tb sa mai cumpar hainutze pt finutzul ce-l vom boteza luna asta si cautam un cosmonaut de fash pt 6 luni..

in alta ordine de idei am vizitat azi 2 gradi particulare, mi-au placut destul de mult (sali, educatoare, papa / pret, una are posibilit sa iti vezi copilul pe internet tot timpul), numai ca au 2 minusuri MARI:

1. copilashii dormeau cand am ajuns eu si era GROAZNIC DE CALD in dormitoare la ambele gradi, cred ca 26-27 gr C, ceea ce pt Codrin inseamna aproape in pielea goala, iar cei mici de acolo erau in pijamale si inveliti cu plapumi groase!... pai cum ii mai continuui eu calirea in asa cond?.. noi stam in casa cam la 23-24 gr iar noaptea la el sunt cam max 21..

2. la ambele gradi nu-i scoate afara iarna ca se joaca in camera de joaca pe mocheta f bine, auzi motiv... numai vara ies la groapa de nisip si la tot felul de jucarii in curta, tobogane etc... pai Codrin e scos de 2 ori afara /zi si sta de fiecare data cam cate o ora dc nu bate vant sau e ceata..

acum va intreb si eu pe voi -mamicile ce deja i-ati dat la cresa / gradi - cum e la voi la cele 2 capitole?

1. temp in camere
2. scosul la aer

multumesc tare mult!

maine ma duc sa vizitez si cresa de stat de langa blocul nostru, sa vad, acolo tot asa o fi?

am asa o stare ca nush ce e mai bine, sa-l mai tin cu o bona ac sau sa-l dau acolo unde ac 2 aspecte nu-mi plac deloc!...

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!

La multi ani sarbatoritilor:
Sebastien Stefan (Oana Cretu)
Maria Theodora (Cocolino)
Ruxandra Maria (V. Erica)
Ioana Maria (Anuc)
Si asteptam poze de la petreceri!

Kris, imi pare tare rau ca e Bia bolnavioara si tare mi-e mila de bietii parinti care sufera pt. micutul lor...

Ixxi, sanatate multa piersicutei! Picaturile alea de nas chiar sunt bune pt. mucii verzi. Un pup mare de la noi!

Liviana, eu abia sambata ma duc pe la niste cumparaturi, daca mai gasesc ceva ...In leg. cu culcatul tarziu: eu ii pregatesc lui Vlad mancarica, i-o pun in castronele, spal vase si uite cum se face aproape 12 noaptea...cateodata pregatesc si masa de seara, adica aproape zilnic...asta e, sper sa-mi revin in we. Nu te uit cu tortul, promit!

Multumesc de raspunsul cu bonele! Mai chemam cateva doamne la interviu si vom vedea cum procedam.

In legatura cu olita, la noi au fost super putine accidente dupa prima saptamana. Nu mai stiu cand v-am scris ca facute de 2-3 ori intr-o zi pe el, adica scapase putin si de atunci a fost ok.


Vladut e un scump, cum vin acasa sta la mine in brate, ma pupa, deja face mici propozitii, ne intelegem f. bine. Crizele de nervi sunt extrem de rare, doar cand e mai obosit. Ii place mult sa se uite pe cartile de povesti, le stie pe de rost, comenteaza pozele. Ieri am cumparat DVD pt. ca se uita la desene dimineata si seara cand suntem noi acasa si ne acaparase PC-ul. Asa ca el sta pe canapea la TV de-acum. Incerc sa nu-l las foarte mult...cam jum de ora dimineata si jum. seara.



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput