Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Pe fuga zic si eu
! srbatoritilor de astazi:
SEBASTIEN STEFAN -Oana sa te bucuri de el! Sper sa fiti bine!
MARIA THEODORA Coco numai stim nimic de tine, sper ca acolo unde esti iti este bine
RUXANDRA MARIA, Dana de aceea nu aveai somnic, ca-ti face fetita 2 ani. Sa-ti traiasca!

si pt

IOANA MARIA

Doamne ce de Marii serbam astazi!


albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Multumim Crinuta! A inceput sa ne curga si nasucul, tusim..clar e viroza..dar intr-o forma mai grava, zic eu...
Am inceput sa-i administrez medicamentele de la viroza din decembrie, cu exceptia augmentinului..poate ne punem pe picioare...Doamne AJuta!
Vad ca i-a mai scazut febra..dar sunt tare necajita ca ne-am ales iar cu viroza.

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Daca e viroza sa nu ii dai antibiotic ca i-l dai degeaba, dar vezi si tu ca febra sa scada si sa nu fie ridicata mai mult de 2 zile, ca daca ramane, in ciuda administrarii antibioticelor, nu e viral, ci bacterian.
Vezi de ce e bun termometrul de ureche sau de frunte? Nu il deranjezi cand iei temperatura, si dureaza 3-4 secunde.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Multumim din suflet pt. urari! si dorim si noi sarbatoritilor zilei:
Maria Theodora (Cocolino)
Ruxandra Maria (V. Erica)
Ioana Maria (Anuc)
Sebastien Stefan (Oana Cretu)

Sa va traiasca, sa fie sanatosi, norocosi si sa va aduca multe bucurii!




mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Kris, mi-a venit sa plang citind mesajele tale atat de triste... Nici eu nu stiu ce sa spun...nu am cuvinte. Decat ca ma si eu pt. bietul baietel bolnav si ca ii doresc sanatate multa Biancai, sa treceti usor pt. viroza asta.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Lavinia - nu cred ca venim prea curand la Mangalia (mai spre primavara o sa venim) dar daca ai timp cand vii in Bucuresti, te astept cu drag pe la noi. Stiu ca tot timpul esti pe drumuri, dar invitatia ramane valabila oricand

La multi ani:
Sebastien Stefan (Oana Cretu)
Maria Theodora (Cocolino)
Ruxandra Maria (V. Erica)
Ioana Maria (Anuc)

Erica - asteptam poze de la eveniment.

Kris - sanatate multa Biancai. Din experianta proprie, fara antibiotic la febra...restul e cam praf in ochi.


www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Irina si Ubi, va multumesc pt incurajari! E mai bine acum, a adormit, sa-si recupereze noaptea..dar cine stie cum va fi in urmatoarele ore..stiti cum e cu febra: acum e bine..si imediat creste

Irina, a-ti facut petrecere? Poze nu ne pui?

O zi minunata tuturor!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Am facut deja a 3-a oara febra..in medie temperatura ne creste o data la 6 ore..acum dormim a 2-a repriza ...
De Stanciu nu dam, e f solicitat la tel..sper sa reusesc, macar sa ajung maine dimineata la dansul la spital..
Am auzit ca sunt 200 de tulpini de viroze..ceva de genul asta..Sa nu radeti de mine daca gresesc..

AVETI MARE GRIJA DE PUII VOSTII SI DE VOI ! Si pe mine si pe sot ne cam rapune viroza, avem o stare de inceput...

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

MAI FETELOR? DAR NICI UNA DIN VOI NU INTRA? PE UNDE SUNTETI? POATE IMI DATI SI MIE O SUGESTIE? PP ca viroza asta de ian e altfel fata de cea din dec..va rog...

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!
Erica, sa-ti traiasca fetita, sa fii sanatoasa si sa-ti aduca numai bucurii! Sper ca nu te simt prea obosita azi judecand dupa faptul ca te-ai culcat tarziu.
OanaCretu, stiu ca ne citesti, sa-ti traiasca baiatul si sa fii fericita alaturi de familia ta!

Shobo, asa sa fie! Si eu sunt f multumita de bona. Eu am marele noroc ca, pe langa faptul ca-l oubeste pe M ca pe propriul nepot, ea e hotarata sa nu mai intre in alta casa straina pt a ingriji alti copii. Ne-a asigurat ca daca e sanatoasa ne ajuta si cu fetita. De aceea pt mom. nu-mi permit sa ma mut intr-un ap mai mare, insa vrem sa-l cumparam anul acesta.
Bubu, merci pt incurajare. Se pare ca totusi un progres s-a vazut chiar de ieri (adica a 2-a zi de chilotel), caci la un mom dat a cerut la olita. Bona a fost inspirata si i-a pus olita la baie, dar el, smecherul a stat pe ea o vreme, dupa care s-a ridicat si a facut din picioare pe gresie!!! Il mai ameninta bona mea in gluma pe M ca daca mai face pe el il da la tigani. La care M zice: "da, acolo, la cai!". (la noi in cartier vin tiganii cu cai si carute sa ceara ob vechi, iar lui M ii plac caii!) Comedie, ce mai! Bubu, dar de ce te culci asa tarziu, mai ales ca te ajuta socrii si cu gospodaria? Ai grija, n-ai sa rezisti mult in ritmul asta. Cu bona, nu stiu ce sa zic, poate ar fi bine sa-si faca analizele, mai ales ca nu cunosti persoana. Astept info despre tort cand poti tu, nu e graba, pls doar sa nu uiti.
Kris, merci de raspuns. Greul cade pe bona, noroc ca e rabdatoare. Ar trebui sa mai cumpar chilotei, insa doar in w-e pot. Totusi ei se usuca repede pe calorifer caci ii spala bona imediat dupa ce face in ei. Imi pare sincer rau de versioara ta si de nepotel, poate totusi da Dumnezeu o minune si-si revine baiatul. Sanatate multa si lui Bia. Din pacate nu stiu ce sfat sa-ti dau, noi nu prea facem viroze, de fapt n-am avut deloc iarna asta.
Bestutza, succes cu "cootzeii"!
Ubi, iti inteleg disperarea... poate te-ar ajuta sa imputinezi nr de capse? Adica sa-i pui o bluzita normala, nu body. Matei mai da si el apa pe el cand bea cu paharul, dar numai cand se grabeste sau nu e atent. Rabdare multa, cresc ei puii!
Crinuta, esti multumita de noul job? Merge bine? Hai, da-ne un feedback.
Tomasa, cum ti-ai sarbatorit baiatul? Hai inveseleste-ne un pic cu detalii si ceva poze.
Amaya, esti bine? Cum a fost intalnirea cu soacra? Ne-ai facut curioase...

De 2 seri sotul meu ajune la 10:30pm acasa de la munca, iar eu ma simt deja stoarsa de vlaga. Aseara a mai trebuit sa si gatesc. In final pe M l-am "pasat" sotului and a venit ca sa-l adoarma, iar eu m-am dus in pat. E greu, dar mergem inainte.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 19s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput