Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:


LA MULTI ANI
Sebastian, Ioan Cristian, Sergiu Denis, Mara Theodora,
Alexandra Beatrice, Nectarie Ioan!


Adita ,sa ai parte de sanatatesi liniste si fiecare zi sa iti fie luminata de 4 perechi de ochi unici!

Amaya,

Si eu am avut aceleasi sentimente!Adevarul e ca nimeni nu iti da nici o garantie ca va fi o armonie desavarsita,un echilibru perfect,dar conteaza ff mult atitudinea parintilor in formarea copiilor!NIci eu nici tati nu suntem speriati de copii..mai ales ca tati mai vrea unul

Ubi,Ce avansate sunteti !Mai ,mai ..cred si eu ca iti e frica de al doilea - vorba ta, prea e perfecta!Io l-am facut pe bb2 inainte sa imi dau seama!

Si sa stii ca acum o vad pe asta mica ca la 5 luni nu se intoarce pe burta asa cum facea Tudor, nu se intinde asa dupa jucarii la fel..da ma linistesc ca o vad mult mai attenta ,mult mai analitica..na fiecare in felul lui!

Alipiticot,o delecare in asa spatiu!...

Oana Cretu mai da si tu mama un semn!

Shobo,
si eu staim ca nu e indicat musetelul!
Cum a zis si Simona mai bie ser fiziologic!

Noi nu avem cu ce sa ne laudam ..in urma si cu vorbitul,si cu mancatul si cu olita ..cu toate..asta e! O sa avansam si noi odata!In schimb cu cataratul si cu crizele de personliate suntem peste rand!

In alta ordine de idei sunt trista pentru ca verisoara mea a inceput sa aiba tensiune!E insarcianta in 16 saptamni si de la 9 cu 7 a ajuns la 13/8!
Dr ei i-a spus sa tina regim sever fara sare ,nu a trimis-o sa faca 3d decat la 20 de saptamni .. are mare incredere in dr ei...Eu stiu ca dc ir-urile sunt mari atunci incepe sa creasca si TA a mamei iar spre ultimile luni nu e prea bine...

Off, nici nu stiu cum sa o conving mai ales ca e o sarcina obtinuta dupa mult timp si dupa multe chinuinte!Nu vreu nici sa o sperii..

O alta verisoara a avut exact la fel , a fost la un dr care la fel nu stia de ir-uri, nu i-a dat nici un tratament si sarcina s-a oprit in evolutie in luna a VII!
Acum are un baietel dar sarcian a fost monitorizata mult mai atent,ir-uriel au fost tot mari si s-a recurs la cezariana..

Nici nu stiu cum sa procedez...















http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!

Eu incerc sa ma acomodez la servici...de luni va fi mai greu, in 2 saptamani termin trainingul si incep treaba pe bune. Deja mi-am amintit unele chestii, dar greul abia incepe. oricum, eu sunt optimista ca va fi bine!

La multi ani, Nectarie! sa fii sanatos! Adita, sa-ti traiasca baiatul nastere usoara si da si tu un semn!

Bestutza, din cate stiu eu Oana Cretu nu mai are cont pe DC, si l-a dezactivat...sper ca sunt bine, si mie mi-e dor de ei!

Shobo, sanatate multa lui Codrin! Si Vlad a patit o data sa-i curga ochii, dar cu secretii multe, el avea infectie atunci si i-am pus picaturi oftamesone-n cu antibiotic si i-a trecut.

Patricia, cum e la cresa? nu ne-ai povestit cum a fost prima zi. Pe mine ma intereseaza...cum e, cu mancarea cum e?

Kris, bafta multa cu olita si nu renunta. nici eu nu cred ca e racita ci senzatia ca nu mai are pampers o face sa faca asa des.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Kris, N-am incheiat operatiunea, azi am cumparat chilotei adevarati sper sa-i fie mila de ei....

Simona :)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

da, asa e cu musetelul, dar bona mea a insistat si imi dau seama ca la varsta ei e ff greu sa le mai scoti din cap ca ceva ce au folos ei pe copiii lor u mai e indicat!... ma bucur ca a venit totusi weekendul si pana luni cand vine iar bona poate ii trece. azi n-am vazut mari shimbari insa sigur nu e mai rau. tot asa putin rosu pleoapa si putine vinisoare rosii pe globul ocular. de maine dim il voi spala cu ser fiziologic sau apa fiarta si racita si apoi pus picaturile. multumes frumos se sfaturi!

urez si eu tutror ce au inceput serviciul acomodare cat mai rapida, ca stiu cum e!..

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

bestutza eu cred ca e bine sa ii spui ca ai citit pe undeva ce zici acolo cu analizele si sa fie mai atenta. Si poti sa o convingi si ca e foarte utila o ecografie 3D. Eu am facut pe la 4 luni - tot Iosub - si mi-a zis atunci ca are sa fie baiat si ca totul e bine, m-am simtit foarte bine dupa asta.

Nu e nevoie sa spui de experienta neplacuta a celeilalte verisoare sa nu o sperii. Sarcina usoara si bb sanatos din partea noastra!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Shobo, si noi ne-am luptat cu conjunctivita si din experienta iti spun ca roseata dispare cam in 3-4 zile de la inceperea tratamentului insa este posibil sa nu raspunda la orice tip de picaturi. Andrei a raspuns cel mai rapid la Garasone (cand s-a manifestat prin roseata, vinisoare si lacrimare) si Tobradex (cand s-a manifestat cu secretie albicioasa). Noua pediatra ne-a spus clar si raspicat sa nu folosim sub nici o forma musetel. Decat ser fiziologic si ochiul curatat doar dinspre exterior spre interior, dintr-o singura miscare (fara sa revii cu tamponul inca o data) fiecare ochi cu comprese separate. Multa sanatate va dorim.

BESTUTZA, de acord cu tine...la fel suntem si noi. Ceva poze noi cu piticii?

Oana 34+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:



Buna dimineata!
Tomasa felicitari pt olita!

Kris si Anda mult succes cu olita si noi tot cu cuparat de chilotei o sa incepem ca e putin interesata de chilotii nostri...acum nu stiu cand sa incepem...ca aici unde stam e f calduros apartamentul si ar fi mai bine...unde ne mutam va fi mai frig si ar trebui sa asteptam vara....o sa vedem.
BESTUTZA,dar o alta parere e pt linistea ei...indiferent cata incredere ai in medicul tau e bine sa vezi si o alta parere... asa informativ...
La multi ani!
Nectarie Ioan (Adita)(scuze pt intarziere)
Stefan (aurelrusu)
Rares Daniel (o prietena)
Andreea Oana (Leta)

Bubu,succes!
Raisa mea e racita,a treia oara in "iarna" aceasta.
O data i-am dat si antibiotic si nu are nici 3 sapt de cand a terminat tratamentul.
Ma gandesc sa ma duc si la alt pediatru dar am senzatia ca la oricare ma duc,nefiind pacientul lor tot superficial va fi.Eu as vrea sa stiu care e cauza de raceste asa des...am crezut ca din dormitor(de la pvc am facut mucegai) am mutat-o in sufragerie,de la lipsa de imunitate (am facut broho-vaxom si in vara si acum ,bea catina de 3 luni,suc de portacale aproape zilnic)
Acum aramas doar chestia ca la noi in casa e cald(peste 26 grade) si din cauza diferentei de temperatura...
Aveti idee ce ar mai favoriza racelile asa dese?A fost alaptata pana la un an...,incerc sa i dau legume si fructe in fiecare zi(le mai refuza uneori),mancare cat mai naturala,fara dulciuri ....nu stiu ce sa fac sa fie mai rezistenta si unde am gresit in crestere si cum sa repar....
Ce analize sau cum sa aflu de la ce raceste asa de des?

O sambata placuta in continuare si La multi ani! pe maine pt toti sarbatoriti de nume !

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La multi ani Rares si Stefan!!!! Sa fiti fericiti!


Al doilea pipi la olita a avut loc azi. Daca va mai amintit, primul a fost in Saudi.
Nu stiu de ce, de 3 nopti il gasesc ud dimineata, desi nr e de la 8-18 kg, iar el are vreo 12,5.
Culmea e ca am cumparat si un ditamai pachet si acum trebuie sa il termin inainte sa cumpar un nr. mai mare.
La Pampers pateam pe dos, la nr. mare il gaseam ud, iar cand foloseam un nr. mai mic era ok.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hellooooooooooooooooooooo, adica au beau singura cafeaua?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani!
Stefan
Rares Daniel

Paula raceala se ia de la altii care sint bolnavi si de la diferenta de temperatura, probabil Raisa are imunitatea mai scazuta (ca orice copil mic de altfel). Ca sa ii maresti imunitatea poti sa ii dai vitamina C zilnic (eu ii dau picaturi de vitamina C naturala), multe lichide si am citit ca zincul e bun pentru imunitate, dar nu stiu exact ce alimente contin zinc, cred ca nucile si arahidele. Eu ii dau Viusid, e un sirop recomandat de doctorul din spital (ca noi am fost in spital :( ). Insanatosire grabnica.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput