Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

La multi ani! un 2007 cat mai bun pentru fiecare dintre noi!

La multi ani tuturor sarbataoritilor de ieri (scuze de intarziere) si La multi ani! Nectarie

Noi am avut o minivacanta foarte linistita si care ne-a picat foarte bine, ne-am odihnit si suntem plini de energie.
Doar de revelion am fost intr-un bar, in rest acasa ...

Avem si poze de Craciun, daca vreti sa vedeti, de Mos nu s-a speriat Bogdan deloc, dar era mai tare interesat de sacul Mosului, decat de Mos.

Incep acum sa ma uit si eu pe la poze, ca n-am apucat.

Shobo, lui Bogdan i-a curs de cateva ori in cei 2 ani cate un ochisor, si se aduna "urdoare" multa, dar niciodata nu i-am dat antibiotic. Decat local, unguente cu antibiotic, gen Kanamicina, sau picaturi Nettacin. Si obligatoriu se pun in ambii ochi, pentru ca isi pun mainile la ochiul bolnav, apoi la cel sanatos, si se infecteaza si acela. De spalat, il spalam cu apa fiarta si racita, pusa pe comprea sterila. Uneori si intr-o zi trecea, fara nici un fel de problema. Important e ca dupa ce ii trece sa ii mai dai 2 zile tratamentul (picaturi sau unguent), pt. ca altfel revine - chestie patita.

Spor la treaba tuturor fetelor care ati inceput lucrul - imi aduc aminte ca eu am fost zombi vreo saptamana, dup-aia totul a fost ok.

Carmina si Bogdan (04.02.2005)
Poze_1
Poze_2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Hai sa va spun una buna de tot: Eu ma zbat de 3 zile cu olitza, chilotei, clatit pantalonasi ca la un bebe mic, si al meu sot imi vine cu un bax de pampers..
In casa mai am aproape un bax de pampers, cumparat acum o sapt..sa-mi vina rau nu alta! Abia pot sa ma gospodaresc cu banii..si el imi cumpara ceva ce am deja..Daca vrea Cel de Sus, imi vor ajunge vreo 3 luni acesti pampers..

Shobo, sanatate lui Codrin!

Simona, nu trebuie sa te sperii, fiecare copil evolueaza in felul lui..am auzit si cazuri exceptionale..cand copilul a inceput sa ceara singur olitza..

Anda, voi a-ti incheiat operatiunea chilotei? Daca da, cat a durat?

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

La multi ani, Nectarie! Sa-ti traiasca baiatul Adita si...nastere usoara!

Kris, eu l-am dezvatat acum in vacanta pe Tudor de pampers (in fine, Libero in cazul nostru). A durat vreo 5 zile pana la primele succese de era sa ma demoralizez si eu, care nu aveam decat trei sapt. libere in care sa reusesc, pe urma mi se termina vacanta si ma intorceam la serv lasandu-l cu tata. In fine ce voiam eu sa-ti spun e ca eu nu l-am certat dar i-am explicat si mereu cand facea ii ziceam "de ce ai facut pe tine?", etc, etc, "vezi ca mami nu mai poate sa te schimbe" iar el se tragea de pantaloniii uzi si zicea "schimba!, schimba!" pe un ton f. autoritar. Nu l-am lasat niciodata ud mult timp iti imaginezi, dar macar cat sa-l derenajeze senzatia.
Oricum, eu nu cred ca Bianca e racita. Am o prietena care are fetita si tot asa imi zicea ca atunci cand a dezvatat-o se scapa intr-una pe ea, din 15 in 15 minute, de era sa clacheze. La mine nu s-a intamplat, Tudor chiar face rar pipi, eu aveam tendinta sa-l pun pe olita mult mai des si-l stresam cu intrebarile. La noi cu kk a fost mai greu. Dar...ma gandesc ca asa o fi la fetite. Sau habar n-am, dar prietena mea a patit exact ca tine. Asta nu inseamna sa nu fii atenta cu o eventuala raceala ci doar ca nu e singura posibila explicatie. Succes in "operatiunea olita"! Si nervi tari, ca vei avea nevoie.
De acord cu Simona in privinta musetelului. Si eu stiu de la oftalmolog ca nu se pune asa ceva la ochi.
Sanatate lui Codrin, Shobo!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

De acord si eu cu Simona in privinta musetelului. Stiam ca este dezinfectant numai cateva minute ;Sanatate lui Codrin, Shobo!


Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

La multi ani NECTARIE sa cresti mare si sanatos. Adita nastere usoara.
Tomasa felicitari pt olita.

Kris, Bianca bea multe lichide si mai e si oarecum emotionata de lipsa pampersului, de aceea scapa. Si crisa a patit la fel asta vara, dar a trecut in cateva zile. e teama lor ca nu se pot controla.

Fetelor multumesc pt aprecierile la adresa pozelor, sunteti niste dragute.

Shobo si eu stiu ca nu se mai practica ceaiul de musetel, serul fiziologic e sfant.

Crinuta si fetele care au inceput serviciul incepeti sa va acomodati???

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Shobo - sanatate lui Codrin! Daca bunica tine mai mult la nepot decat la pisica...o sa ia atitudinea corecta.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Irina, Ixxi, va multumesc pt raspunsuri! Parca e un pic mai binisor.. La pranz a facut in pampers, dupa sominc ceva mai mult la olitza..si sa vedem ca va urma .

Ce inspirata ai fost Ixxi, sa incepi sa o dezobisnuiesti vara..eu aici am gresit...

Tomasa, felicitari pt olitza! Noi cu kk stam bine, facem numai la olitza de pe la 10 luni, cu mici **

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Kris- sa stii ca a mea bea multa apa. Multa, multa si mai ales seara. Nu stiu daca ai remarcat dar scrisesm ca Ada face cate un pic seara la culcare, de vreo 5 ori (nu-i o regula dar se intampla). Am crezut ca vrea sa-mi incerce nervii ca pe bune, cum inchideam ultima capsa la pijama se trezea ca vrea pisu. Si facea putin cat sa nu zic ca nu a facut.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ixxi, incet, incet...



La multi ani Nectarie!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Carmina - am vazut pozele cu Bogdan si Mos Craciun. Si am tras cu ochiul si la cele mai vechi. Foarte frumoase.

Crinuta si zici ca incet incet te acomodezi?

Eu luni ma duc sa vb cu directoarea de la mine de la serviciu. Sa o intreb de una, alta si sa vad ce viitor imi prevede.

Sa va spun ce mai face Ada: am un cub cu forme decupate si fiica-mea le baga la culoare pe fiecare in lacasul ei. e o performanta pe care abia acum am atins-o.
Si mai pune niste cubulete pe o hartie - fiecare cub are desenat ceva pe el si ea se uita pe hartie si le potriveste.
Si mai numara pana la 11 cu mici sincope - schimba ordinea cifrelor.
Si stie 4 poezii (adica terminatiile ca ar fi prea Einstein sa le stie cap coada)

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput