Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Patricia cum mananca Rebe la gradi? E fetita mare si mananca singurica sau o mai ajuta educatoarele (cu rugaminti?)

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Buna dimineata! si eu la o cafea virtuala, pt ca nu beau de obicei

Kita esti o fericita! Eu si acum ma trezesc de 2-3 ori pe noapte..chiar in ultimele nopti de mai multe ori..Si nici eu nu am avut o noapte intreaga dormita de 2 ani si ceva...Deja organismul s-a obisnuit...

O zi minunata!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Mona(lac), incearca sa-l trezesti dimineata la o ora obisnuita pentru copii: 8-9. La inceput va fi greu, probabil va plange mult, dar ai sa vezi ca treptat se va culca mai devreme, il va rapune oboseala. Insa tu trebuie sa fii ferma, altfel nu stiu cum vei rezista cand vei incepe serviciul. Trebuie sa te odihnesti si tu si sa ai grija ca cel mic sa aiba un program de somn normal. Sper sa nu te supere mesajul meu.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Am intrat sa-i urez La Multi Ani lui Nectarie si Aditei o nastere usoara si un copil sanatos! Tinem pumnii celei mai experimentate membre a grupului nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

La multi ani, Nectarie!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

La multi ani, Nectarie!

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani Nectarie Ioan

Anda e foarte frumos cum schimbi pe prima pagina la fiecare aniversat!

kris eu nu cred ca a racit la burtica daca nu sint alte semne, daca nu e suparata sau daca nu are febra. Daca are febra sa nu o imfofolesti in patura ca va creste febra si mai mult.

Aoleu asa greu e sa o obisnuiesti cu olita? Cred ca tot asta o sa ma astepte si pe mine. Ce as face eu: nu as schimba-o chiar asa la 10 minute, si i-as tot spune ca toata lumea face pipi la olita si nu in pantaloni sa ii ude. Oare asa ceva nu merge?

Patricia cum a fost la gradi?

Mihaela si mie mi-a facut multa placere sa ne cunoastem, Alexia e o scumpa.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Nectarie, LMA si tot binele din lume!!!
adita, sa nasti usor si un bb sanatos!!!

de 2 zile Codrin are conjunctiva inflamata, rosiutza putin si globul ocular (partea alba) pare a avea vinisoare rosii pe ea, deci tot inflamata... am fost aseara la spitalul de ochi cu el si d-ra de acolo a zis posibil conjunctivita si a dat cu antibioticul in noi... plus un antiinflamator., acum m-am uitat si pe reteta si e medic rezident... eu nu am incredere in ea ca a dat asa usor antibiotic si fiindca am citit pe net ca numai la conjunctivitele acute, unde din ochiul curge un puroi alb se da antibiotic... la C nu curge nimic, doar uneori pare ca-l supara ca duce mana la el si mai plange iar pt asta e f bun antiinflamatorul picaturi, numai ca e un chin sa-i nimerim ochiul pt a pune picatura..
am citit aseara o grmada pe net si pare ca el are conjunctivita alergica din simptomele descrise exact. asta se face de la praf, gaze tozice sau par de animale... eh, si el tocmai a dormit la soacra in noaptea de rev si apoi zile eurmat l-am mai lasat cateva ore pe acolo. soacra are pisica nevaccinata si nedeparazitata de ani de zile si zice ca nu e nevoie ca e pisica de casa
l-am rugat aseara pe sotz sa-i transmita sa faca ceva cu pisica sa o controleze ca tb sa fie vazuta si ea periodic de un veterinar, nu? si nici el nu stia cum sa pune pb ca stie ca-i sare mustarul imediat cand e vb de pisica... Sper sa ne inteleaga!!!
a, si in ceva: o igiena impecabila la ochi si spalaturi cu musetel / apa fiarta si racita...

asa ca acum voi suna iar bona sa vad ce mai face piticul.

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

monalac succes mult la servici!
Eu cred ca trebuie neaparat sa ii schimbi programul pentru ca nu rezisti daca stai pina la 2 noaptea si dimineata mergi la servici. Cel mai bine e cum zicea Mona, ca trebuie sa il scoli devreme si se va culca mai devreme si noaptea. Si cu mincarea pasata e la fel, lasa-l sa manince mai putin si pe masura ce se invata are sa manince din ce in ce mai mult, e mai bine si pentru el ca invata sa mestece. Am citit ca sigur nu o sa moara de foame.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Shobo insanatosire grabnica lui Codrin!
Dar nu poti sa mergi si la alt doctor ne-rezident?

Eu am auzit la televizor pe directoarea spitalului de ochi care a spus ca nu e bine deloc sa cureti ochiul cu ceai de musetel, ca e un leac babesc foarte daunator pentru ochi (si ca musetelul de fapt nu e dezinfectant asa cum s-a stiut, ci are multi microbi foarte daunatori ochiului). Eu zic ca mai bine cureti cu ser fiziologic. Si ca sa nimeresti ochiul trebuie sa ii tina cineva capul fix sa nu se zbata, e pentru binele lui.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput