Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Kris ,poate Bianca face asa des,ca bea si multe lichide.Dar nu are rost sa te intorci la pempars,o derutezi si apoi nu mai stie ce are de facut.Mai ai rabdare si nu dispera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Bubu,deja esti obosita doar dupa doua zile la servici???

Cand ma gandesc ca si eu mai am putin,ma apuca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, sunt bine, insa obosita rau fiindca am avut o groaza de treaba azi si, pe langa asta, m-a luat o pofta nebuna de Fingers si asa ca am facut unul iar incorporatul oualelor ma rupe (daca ar exista o metoda mai usoara cred ca as face zilnic - fiindca deja s-a si mancat).
Cum a fost la munca? Rayan cum reactioneaza ca lipsesti mai mult?

Oana 34+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bubu si MihaT, nu intentionez sa renunt la chilotei, dar astazi mi-am cam pierdut rabdarea....sa faca pipi de atatea ori, si din 10 in 10 min? Sigur a racit..sper ca a 3-a zi sa fie altfel, mai usoara! Sunt constienta ca acest proces va dura , o sapt, si chiar mai mult...

Nectarie Ioan , sa cresti mare, sanatos si voinic!

Iar tie mamica, nastere usoara si bb4 sanatos!
Poate ne mai dai o veste cat de mica despre voi!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Buna, iar sunt singura la cafea?


Kris, nu stiu ce sa zic, eu nu as lasa-o fara chilot ceva, avand in vedere ca este racita. E totusi mult mai important decat olita.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, si io pe aici, la cafea...

Oana 34+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Si eu, si eu la cafea.
La multi ani Nectarie! Mami Adita ceas usor si bb sanatos!

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

La Multi Ani, Nectarie! Sa fii sanatos si fericit. Adita, nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios iti doresc. Abia astept sa ne dai vestea!

Oana 34+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, m-am tot tinut sa-ti raspund pana am uitat de tot. Andrei s-a imbolnavit doar prima data cand a mers la cresa (in mai anul trecut), insa era si mult mai mic, avea 1 an si 2 luni. Atunci s-a imbolnavit dupa 4 zile de cresa iar eu am facut greseala si nu l-am mai dus fiindca ne-am speriat cand s-a imbolnavit atat de repede. Acum insa are deja 4 luni de cand am reluat cresa si nu s-a mai imbolnavit, doar ceva muci din cand in cand, normali insa pentru perioada asta a anului chiar daca n-ar fi mers in colectivitate. Eu cred ca l-au ajutat foarte mult si curele cu Imunobaby, insa eu i-am dat la ultimile 2 ture doza dubla(6ml)/3 ori pe zi (m-am gandit ca fiind din plante n-are ce rau sa-i faca) si la cel mai mic semn de muci si/sau tuse i-am dat sirop din muguri de brad si sirop de patlagina. Chiar imi spunea asistenta sefa la serbarea cu mosu ca este singurul copil care n-a fost bolnav in cresa, deci Andrei nu este regula ci exceptia. La fel, a fost singurul care n-a avut reactie secundara la vaccinul antigripal. Ce pot sa spun decat ca noi am fost norocosi si asta va doresc din suflet si voua.
Cum ii mai merge lui Rebe? Doarme acolo sau o luati la pranz? De mancat mananca?

Oana 34+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Si eu la cafea; m-am prins ca daca nu raspund dimineata, nu mai apuc in cursul zilei;
Kris chiar ca nu are rost sa te intorci la pampers; atata timp cat nu plange in timp ce face pipi, nu te stressa; sau poate ca, pentru linistea ta mai mult, incearca sa ii faci un examen de urina: sediment si urocultura;

Adita, sa nasti usor,si sa ai un bebe sanatos, si fara colici .
La Multi Ani,si tie, Nectarie! Sa cresti sanatos si fericit alaturi de fratiorii tai.

Monalac zau ca nu stiu cum mai reusesti sa faci fata in timpul zilei, caci eu sa fiu sincera clacam demult timp(tie felicitari pentru rezistenta); Sa stii ca mi s-a intamplat o singura data (cand sa ii apara caninii) sa simt ca lesin de somn, nu ma puteam tine cu ochii deschisi;Ca sa nu mai spun ca aseara ii spuneam povestea si am adormit cu copilu' langa mine in pat si el m-a trezit ca sa ii spun in continuare, si se ridicase si in fund

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput