SOARELE MEU!!!!!

SOARELE MEU!!!!! | Autor: miha81

Link direct la acest mesaj

In fiecare zi de acum
Voi fi un inger pentru voi
Va voi iubi ca un nebun
Fie de-i soare sau ninsori1
Mi-ai daruit ceva divin
Cu-ata iubire pentru mine
Si de aceea eu iti jur,
Ca voi fii totul pentru tine!
Povestea noastra incepe cu un mesaj emotionant pe care mi l-a trimis sotul la putin timp dupa ce am nascut.Inca nu mi-am revenit si inca mai imi vine sa plang cand ma uit la ea chiar si acum cand vreau sa va povestesc...
In iunie 2005 am pierdut o sarcina...ingrozitor mai ales ca urma sa imi dau si licenta. dar cu ajutorul sotului meu am reusit sa trec peste toate. Si ca sa fac o parenteza l-am cunoscut pe 3 martie 2003 pe 8 martie ne-am mutat impreuna pe 16 ne-am luat verighete si ne-am dus sa le spunem parintilor ca ne casatorim iar pe 20 iulie 2003 am facut nunta. Am povestit si asta ca sa vedeti ca exista dragoste la prima vedere! il ador!
Dupa apropape un an la un control am aflat ca sunt gravida desi eu imi facusem acasa un test de sarcina. am fost foarte surprinsa...Atunci l-am ales pe Dr. Tutunaru pt a-mi urmari sarcina pentru ca eu sunt din Buzau iar aici profesionalismul medicilor lasa de dorit.(m-am convins cand am pierdut sarcina pt. ca am trecut prin multe aici dar nu mai vreau sa imi amintesc)Internetul m-a convins ca este cel mai bun medic, adica voi toate fetelor!
Pe toata perioada sarcinii mi-a fost teama sa nu nasc pe drum dar uite ca Dumnezeu a tinut cu noi. pe 20 dec am fost programata la un control la dr. si culmea mi-a zis sa ma internez pt a-mi provoca nasterea a doua zi( desi termenul meu era intre 8 si 10 ianuarie conform ultimului cm).Zis si facut pentru ca aveam bagajul la mine. Numai ca pe 21 dec la 6 30 dimineata mi- s-a rupt apa internata fiind.Deci cu siguranta nu se mai punea problema sa nasc pe drum.
Nu m-au lasat sa il sun pe Tutunaru mi-au zis ca daca nu vine pana la 8 30 il suna ele(asistenta si medicul de garda).M-au coafat mi-au facut clisma ( nu e deloc atat de ingrozitoare cum suna) si m-au asezat la aparat pt. monitorizare.Mi-am luat o sticla de apa langa mine si am inceput sa astept durerile.Am dat unde trebuia, ba la un moment dat si de doua ori pentru ca dadeau si sotul si soacra fara sa stie unul de altul probabil din cauza emotiilor. binentels ca la ora 9 ajunsesera si parintii mei si socrul la spital pt. ca sotul si soacra erau de cu o seara inainte. ( au stat la hotel)
"Ce usoara e nasterea..." ma gandeam eu pentru ca nu ma durea nimic. La 8 a venit si Dr. m-a vazut si a zis sa il sunan cand se apropie momentul. deci am ramas doar cu moasa care ma controla periodic si nimic.Pe la ora 15 au inceput sa ma ia durerile dar suportabile iar dilatatie absolut deloc. Moasa l-a sunat pe dr. si i-a zis sa vina sa vedem ce facem ( ea se gandea la cezarina).
Tutunaru nu a catadicsit sa vina decat la 19. 45 cand deja durerile mele erau foarte mari. Mi se pusese cateterul in spate pt. epidurala dar anestezistul a zis ca injectam cand zice medicul meu care nu mai venea. pe la ora 18 l-a sunat si medicul de garda sa ii zica sa vina ca de abia am dilatatie 1 dar tot cand a dorit dansul a venit.Nu stiam ce sa mai cred eram nervoasa, parintii si socrii tabarasera pe sotul meu si il certau ca unde am gasit noi medicul asta ca mai bine nasteam la Buzau ca acolo ii cunosteau pe toti sui ar fi venit imediat nu m-ar fi lasat sa ma chinui asa...eu nu mai stiam ce sa mai cred. doar citisem atatea de bine pe net... ce ghinionista eram. Imi doream cezarina doar sa scap de dureri. si colac peste pupaza la 19 s-a schimbat tura si a venit o moasa nesuferita... Degeaba l-a sunat sotul pe doctor, acesta i-a zis sa stea linistit ca stie el ce face si atat. mai aveam putin si explodam si eu si insotitorii mei.
in jur de ora 20 a aparut si omul mult asteptat. I-a zis anestezistului sa imi injecteze epidurala desi aveam dilatatie 2 si a zis ca om vedea pana dimineata cum merge ori inainteaza dilatatia ori ma baga la cezariana dupa ce obtine acordul lui Vladareanu.si a plecat ...foarte scurt...ba chiar a facut o gluma cu anestezistul ca pe la 11 dupa ce le termina Vladareanu pe ale lui. Mi-am trimis acasa familionul si am zis sa incerc sa dorm putin ca sa mai uitde foame pt. ca durerile incetasera. La 21 30 mi- s-a injectat a doua doza de anestezie. totusi au inceput niste dureri ciudate altfel parca imi veneam sa ma screm. era imposibil sa nasc ma gandeam eu acum o ora jumate aveam dilatatie 2. pe la 10 nu am mai rezistat si am strigat moasa care desi i-am dat nu a stat langa mine ca cea care a fost de servici ziua. Si m-a controlt si a mi-a zis sa imi chem, sotul ca nasc. i-am spus ca nu il chem ca de 14 ore tot nasc... pana la urma l-am sunat. Am aflat dupa aia ca era la masa cu parintii dar a venit spunandu-le ca am dilatatie 6 desi eu aveam 9 ca sa ii lase macar pe ei sa manance. L-au sunat si pe doctor care a ajund in max 15 minute si m-au urcat pe masa. urerea era mare dar sotul zice ca o singura data m-a auzit tipand.
intre timp i-a anuntat asi pe ai nostrii ca nasc iar ei au luat-o pe jos de la Mc Monis(cei din Bucuresti tb sa stie restautrantul) si hai la fuga ca naste fata. din pacate pt. ei nu au auzit primul tipat al printesei mele ...
Sotul meu imi povestea ca atunci cand a auzit-o tipand i s-au inmuiat picioarele... mie mi s-a inmuiat inima...la 10 40 a venit pe lume Bianca Ana-Maria. Numai cele care au copii stiu ce simte o mama in acele momente...Beatitudine!
Am sarutat-o si mi-au luat-o! A avut 3480g , 51 cm si nota10!!!
Apoi nu am mai simtit nici o durere, nici macar cand m-au cusut. Dr. meu a inceput si a lasat-o pe domnisoara care era de garda, rezidenta sa termine. De ce nu stiu.Dar nimic nu mai conta toata supararea care am avut-o pe el disparuse, acum imi venea sa-l pup.
Azi implinim 10 zile. suntem tare cuminte mancam din trei in trei ore, ieri a cazut si buricul. poze inca nu va arat pt. ca am venit din materniatea cu o piodermita de toata frumusetea si ne dam cu violet digential acum si suntem toata mov. dar cum ne trece ne vom lauda cu printesa noastra.
Doamne iti multumim pentru ca noi te-am rugat sa ne dai un copil si ne-ai adus un inger...


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Frumoasa poveste si sa va traiasca printesa,sa va bucurati de ea.
Urata atitudine din partea unui medic asa de renumit,sau poate tocmai asta este problema,este prea renumit.
Pupicei la fete

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Emotionanta povestea nasterii micutzei Bianca, dar si povestea voastra de dragoste. Asteptam cu nerabdare poze. Sa fiti fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

miha, sa va traiasca soarele si sa va lumineze mereu viata!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

felicitari si multa sanatate!

drii renumiti nu sunt intotdeauna cei mai buni...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Multumesc fetelor!!! Cum pot si eu sa postez niste poze? Ma ajuta cineva? Va rog...

Mergi la inceput