"Cei mai iubiti dintre pamanteni" ;) (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir...pfuiii ce zi de smotru avui!!! Da' macar inainte, taiai www.dropshots.com/day.php?userid=183018&cdate=20061223&ctime=140224" target="_blank">bradu' si hranii www.dropshots.com/day.php?userid=183018&cdate=20061223&ctime=140224" target="_blank">oile
doru', merci de oferta, da' gatii deja pularda in stil vietnamez...cu sos de soya si culoare...si era taaaare, semn ca avea ceva etate!! Poze cu rata, o sa le uploadez la vemea lor, adica de Anu' Nou si Bun!! :-))..ca de Craciun, mergem la socrii si tre' sa dansam iar de trei ori in jurul pomului
itsme, pai ce mai cumpararati bre de Craciunu' asta, ca ala de anu' trecut fu ravisant, din punctul meu de vedere si al luminilor din casa voastra...asa-mi amintesc ...io acu' nu pusei nici o lumina pe exterior, ca n-avui timp!!
Pe-aci, nu-i nici ceata, nici furtuna, ci o vreme caldicica numai buna sa-nfloreasca pomii...asa ceva
Va pup pe toti si daruri frumoase!!! mihaela, ce-ai primit??? :-))


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

Adela, pupici si onoarea e de partea mea! Vacanta placuta si odihna cum se cuvine!

dorulets, merci, am vazut si eu acum micul dictator! Foarte dragas de altfel, cel putin de aici de peste ocean! Cred ca o sa va bage gepetica si tie si lui Alain mintile-n cap, ca pare hotarata si stie ce vrea Merci, m-am amuzat pe cinste!

mihaela, si eu ma bucur sa te vad! sa stii ca nici cu albitza n-am mai vorbit de nu mai stiu cate luni! am intrat asa intr-un iures, la serviciu s-a predat un proiect mamut la care s-a lucrat timp de 2 ani, si stii tu cum e regula, in primii 80% dintr-un proiect se termina 20% din el, urmand ca pe ultimele 20% de metri sa se infaptuiasca cei 80% care lipsesc pana la terminarea lui, de unde si lipsa mea de pe toate fronturile... din pacate anul nou se anuntza tot cam asa Pupici Dianei si lui Sivia, si sotului suedez in devenire. Bafta la anul si sa vi se indeplineasca tot ce doriti!

lulutz, becurile de anul trecut se arsera (majoritatea dintre ele), asa ca aici cand se strica ceva se arunca totul, ca becuri de inlocuit nu gasesti, si oricum nu sta omul capitalist sa insurubeze la zeci de becuri pe ghirlanda, ca doar are treburi mai importante de facut! (ca de ex sa bea bere si sa se uite la TV). Asa ca daca se stricara alea vechi, furam nevoiti sa cumparam unele noi. Iar pe dl itsme chiar nu te poti baza, va zisei azi dimineatza ca se duse dupa cafea ca nu mai aveam. Ei, vine omul acasa cu un pachet de 1 kg de cafea decofeinizata! Cum o fi nimerit-o nu stiu, ca aia de la Starbucks au 100 de feluri de cafea, dintre care 99 sunt normale, dar de diverse tarii, iar asta singura cred ca fu decaf! Me rog, are dumnealui stilul personal, asa ca decat sa se uite o data pe eticheta si sa bage de seama, mai bine se grabeste, ia ce apuca dupa care mergem sa dam inapoi! Cred ca e de fapt o stratagema ca sa se asigura ca alta data nu-l mai trimit, dar nici eu nu ma las!

gata, v-am pupat, nu stiu cand mai apuc sa vin pe aici ca maine am de gatit in viteza mare, ca seara am musafiri.

noapte buna si spor la treburi tuturor

PS. Am editat sa va pun niste www.thestar.com/photoGallery/default?lnAssetID=164616" target="_blank">poze reusite ale unor copii speriati cu Mos Craciun (care si el pare in multe din cazuri depasit de situatie si "in need of a drink" Asta ca sa ilustreze ca nici o meserie nu e usoara, nici macar aia de Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Am intrat sa va spun SARBATORI FERICITE!!!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Dragilor,
Noi ne pregatim sa plecam la dantuiala in juru' pomului....asa ca, va urez un Craciun fericit si daruri multe.
NU uitati sa pozati bradul, mosi, copii, mincarea si beutura!!
Va pup!!



pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

Sarbatori fericite la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

craciun fericit dragilor si multe multe cadouri de la moshu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Craciun fericit si de la noi, sa aveti un mos darnic si sa va bucurati ca vi-s cei dragi aproape.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Buna dimineata!!
...e inutil sa va spun cum ma simt, daa??!!! Si nu m(ne)-au dat gata cele doua portii de curcan cu cele doua feluri de cartofi fierti ale soacra-mii, ci risengrød med mandel!!! Asta este orezul cu lapte si cu migdale, care se maninca pe la nordici in seara de Ajun, iar cine gaseste o migdala intreaga (sint doua in total) primeste un extracadou. Soacra-mea a avut doo castroane (pentru musafiri) cu orez din asta si, dupa ce fiecarea dintre noi a mincat, fara succes, cite doua ture de budinca in speranta ca da peste migdala, si-a adus aminte soacra-mea ca mai are un castron, salvat pentru casa Doar Niels si cu socru-miu s-au incapatinat sa continue explorarea, drept pentru care s-au facut fiecare cu cit un joc de perspicacitate pentru copii cu virste intre 7 si 14 ani
Alminteri ne apuca noaptea cu distribuirea cadourilor, dar furam incintati
In concluzie, azi necesit miscare si cred ca ma echipez pentru o tura de ciclism viteza :-))
Craciun Fericit!


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Saluti!
La noi a fost cel mai linistit Ajun cu putinta...doar eu cu Silvia acasa, am fost pana la Ovi sa-i ducem aroma si gustul Craciunului, apoi mi-am petrecut seara povestind vreo 3 ore jumate cu sor'mea. Am facut Tiramisu, care e delicios . Am culcat copilul din dotare care il astepta pe Moshu' sa mai treaca pe la ea, apoi am adormit undeva tarziu in noapte dupa ce am urmarit un film trist...nu stiu de ce dau astia la tv filme triste intr-o noapte asa de vesela?!

Sa va mai spun de piticoata mea, care ne-a taxat pe amandoi ieri. Cu asta ii raspund lilandei ca nu am primit sub brad nici un cadou, ne-am cadorisit revelionul reciproc si am facut astfel un 2 in 1. Anul acesta au primit doar fetele cadouri si maaaaare greseala am facut...aseara Silvia ne-a spus:"ati vazut? doar copiii au primit cadouri de la mosh, doar ei sunt cuminti, voi parintii sunteti rai!"
Si inca una...in seara cand a primit cadourile, unul dintre ele www.alejahandlowa.pl/obr/bobo/27515873_1_d.jpg" target="_blank">Lumpy a devenit preferatul ei. Fiind putin obraznica la un moment dat, am amenintat-o ca o vede moshu' si vine sa-l ia pe Lumpy. Raspuns:"nu-i nimic, lasa ca ma urc eu pe matura si merg sa-l salvez pe Lumpy de la mosh pentru ca eu sunt mama lui si plange dupa mine. Nu-i place cu Moshu'!". Neah, cu ce sa o mai amenint? Ca rezolva ea repede problema...

Iar pentru cine are putin timp, poate sa o vada pe morocanoasa si cateva poze.

Sarba(u)tori fericite in continuare!

PS.dorulets, am vazut-o si eu pe dictatoare, e delicioasa!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by mihaela_s
Iar pentru cine are putin timp, poate sa o vada pe morocanoasa si cateva poze.



Hahaha...pai daca i-o fost soomnnn

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput