Piersicutze de 2006

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Ohoo..incepe sa prinda contur si ma bucur mult.
In primul rand, bine ati venit fetelor, dana_oprea si veragvm!
alina2006, vremea la mare e inca frumusica,cu toate ca nu e foarte cald,dar mai e soare din cand in cand asa ca e ok pt. mine..a plouat ieri sau alaltaieri,dar azi a fost ok...
Sabana nu o sa iti vina sa crezi cate avem in comun: pe langa meserie(ti-am zis ca si eu traduc) , faza cu mutatul in Creta sau oriunde in Grecia e un vis foarte drag sotului meu,care mereu imi spune ce ai scris tu: ca ar vrea sa ne mutam acolo...who knows? poate intr-o zi...
Anasia si emiliapop observ ca pana acum suntem doar profesoare,invatatoare sau inginere...e bine...avem mai multe in comun...
Mada_mxm ai fost una din persoanele care m-au facut curioasa despre nick-ul lor acum o asteptam si pe Muuh sa ne zica si ea...si la ea ma intreb...Ai o poveste foarte frumoasa,tu..astept sa mai spui mai multe,imi place si cum scrii.
Consi, de tine ce sa mai zic? Mi-am dat seama ca esti super ok de cand am vazut ce draguta esti pe forum,cum ai tu grija de toate acolo...Imi plac la nebunie principiile tale...pe al doilea nu il stiam,dar in fiecare zi inveti cate ceva,nu?
Va pup si asteptam continuarile,da?

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Hop si eu sa ma confesez!
Nickul vine de la David,normal.Cand m-am inscris pe forum abia il nascusem,avea doar 1 luna si eram extaziata de noua mea postura,aceea de mama lui David ,de unde si nickul.
Eu sunt o mamica tanara,saptamana viitoare implinesc 24 ani.Mi-am cunoscut sotul la 19 ani si casatorit la 21.
Sunt din Sibiu,am terminat liceul de profil contabilitate.
De 3 ani locuiesc in Japonia si imi place mult de tot,la inceput a fost greu dar m-a ajutat Masaaki foarte mult ,nu reuseam sa ma adaptez daca nu era el.
Singurul lucru care imi lipseste sunt cei din tara,sora mea a nascut un baietel care astazi implineste 6 luni si nu l-am vazut decat in poze
Sabana si Sarilla si visul nostru(eu si Masaaki) este sa locuim in Grecia,deocamdata nu am ajuns pe acolo dar e prima destinatie pe lista.Asta dupa ce or sa cresca copiii mai mari,sa poate calatori.
Eu nu am avut nici luna de miere deoarece am ramas gravida si nu am putut calatori.Sa povestesc pe scurt.
Am venit in vizita ca turist la Masaaki,viza pe 3 luni.Ne-am casatorit aici la Primarie,o dezamagire totala,nici pe departe ca in tara.Am mers cu actele gata semnate de noi si martori,le-am predat,am asteptat pe bancuta vreo 15 min dupa care a venit o functionara si ne-a felicitat.Si gata,am fost casatoriti,ne-am pus verighetele in masina,in parcarea Primariei
Dupa 2 sapt.am ramas gravida iar dupa 1 luna jumatate m-am intors in tara pentru a face pregatirile de nunta si sa imi schimb actele.
Pentru Masaaki venirea in Romania si nunta au fost luna de miere,asa zice de aceea am spus ca EU nu am fost in luna de miere.
Actele au durat o vesniciei pana au iesit asa ca m-am intors in Japonia gravida in 6 luni,numai de plecat in luna de miere nu imi ardea.
O sa recuperam cand vor creste copiii.
Ajunge confesiunea deocamdata,merg sa pregatesc copiii sa mergem la doctor.

Stefania,mami de David si Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:


hop si eu la confesiuni
si pt ca as avea o groaza de scris, as vrea sa punctez la inceput cateva puncte comune din ce am citit pe aici:

Si eu m-am nascut in Sibiu, unde am petrecut primii 7 ani. Pe urma, parintii fiind moldoveni s-au tras inapoi, mai aproape de parinti, si asa ne-am mutat la Iasi.

Si eu am studiat liceul de info, insa am decis ca nu prea am multe in comun cu o profesie de profil. Asa ca am ajuns, unde ajung majoritatea nehotaratilor - cel putin la noi in liceu, in generatia mea umbla vorba asta: la stiinte economice.

si eu am predat engleza aici in colaborare cu un learning centre.

cum mi-am ales nick'ul: CINTA inseamna IUBIRE in limba indoneziana. Indonezia, unde am locuit 1 an de zile, ocupa un loc aparte in inima mea. nu imi doresc sa locuiesc acolo permanent din ratiuni familiale, in speta copilul. Dar mereu ma va trage un dor spre acele locuri. La un moment dat am tinut un jurnal acolo cu titlul "Indonesia, mon amour".

In indonezia am avut parte de o dragoste fulgeratoare si care a venit ca un val puternic care aproape a distrus tot ce a gasit in cale. A fost o relatie teoretic de 1 an de zile, practic de 31 de zile: adik cele 2 vacante petrecute impreuna. Pt ca in timp ce eu eram in Indonezia, iubitul meu de atunci, indonezian, era in State. Apoi, dupa ce am revenit in Europa, el tot in State. Si asa ne-am tot impartit continentele si am traversat oceane. Iar cand am ajuns pe acelasi continent, in tari vecine - eu in Letonia, el in Estonia -, la doar 6 ore de condus distanta, m-a izbit valul exact in fata: el nu era cel care il credeam iar un continent intreg nu era suficient de vast sa ne incapa pe amandoi si sa poarte toate durerea si resentimentele mele.

El s-a intors in State, dupa ce s-a convins ca nu are rost sa insiste. Ironia face ca la ultima lui vizita sa il cunoasca personal pe actualul meu sot, pe atunci doar un amic discret, un gentleman desavarsit si care a fost mereu in preajma mea. Dar uneori e greu sa vezi omul de langa tine. De ce "ironie": pt ca fostul meu a inteles imediat ce "hram" poarta acest barbat si el a fost cel care a inercat sa imi deschida si mie ochii, ceva de genul "nu fi fraiera, ca e baiat bun".

Va imaginati ca astfel de cuvinte nu sunau bine de pe buzele lui.

Insa cu multa rabdare si un tact infinit si cu o dragoste ca un balsam, acest amic discret si-a facut loc in viata mea si mi-a dat inima lui fara a pretinde nimic.

Suntem impreuna de 4 ani iar Madara a fost conceputa anul trecut, la aniversarea de 3 ani si logodna oficiala. Asa ca anul asta, pe 16 noiembrie am avut o sarbatorire multipla: 4 ani de cand suntem impreuna, un an de la logodna, 1 an de existenta in fapt al Madarei si 3 luni ale printesei.

Madara a venit pe neasteptate, oarecum. Dar a fost o binecuvantare si impulsul necesar pt a nu continua viata in dulcele stil boem si a pune lucrurile cap la cap. Astfel, am putut sa o aducem de la spital in noul nostru apartament, cu o camera care va fi numai a ei in curand [eu nu am avut niciodata camera mea]. Si un camin plin de dragoste si caldura.

Daca va mai amintiti de la Odisee, ne-am casatorit civil, dupa N aventuri si emotii si nervi, in Lituania;tara vecina] la Ambasada Romaniei. Acum am inceput pregatirile pt cununia religioasa si botezul care vor avea loc la Iasi in septembrie 2007. Eu mi-am dorit f mult in August, sa coincida botezul cu sarbatorirea motului, dar nu am mai gasit restaurante pt august.

Haaaa... si nici nu am scris tot acum sa vad cine ma intrece

cinta

http://foto.inbox.lv/levicss/MadaraAleksandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Sarilla al doilea principiu e mai mult: "Dupa fapta si rasplata". Dar mie imi place mai mult versiunea mea. Oricum felicitari e super subiectul. Nu ma asteptam sa aibe atat succes. Parca ma destainui unui/unei prieten/e.

Cinta trebuia sa te faci scriitoare. Chestia cu "balsamul" m-a "uns pe suflet".

Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
botez

www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!
hop si eu! daca a inceput hora...
nick-ul, simplu: kati-prenume, k-initiala numelui.
sunt din timisoara, nascuta undeva in judetul harghita, scolita prin deva - 13 ani apoi din 1984 in timisoara. am facut facultatea in timisoara, politehnica, fac. de chimie (liceu tot de chimie-biologie). am 37 de ani (si un pic). lucrez in sanatate (sotul la fel), intr-un laborator, deci imi fac meseria. imi place ceea ce fac, poate mai putin contextul in care o fac (problemele din sanatate).
pe sotul meu l-am cunoscut printr-un coleg de liceu, au facut impreuna armata. am fost prieteni 5 ani dupa care, la "insistentele familiilor" ne-am casatorit.
in rest, multe lucruri interesante nu am de spus, poate doar povestea fiicei mele:in doua cuvinte, a vent f. greu, dupa 8 ani de incercari, tratamente. dupa 8 ani ne-am hotarit pentru FIV. am avut in frigider tratamentul (de citeva zeci de milioane de lei, primiti, evident). dar, inca o dovada ca, copiii vin cind vor ei, pina sa incepem procedura, cu o luna inainte am ramas insarcinata. am vrut mereu doi copii asa ca robi a venit usor, fara multe incercari.
stam in apartamentul nostru, mic cum e dar e al nostru.
care mi-ar fi visul? sa am o casa a mea si sa pot calatori cind vreau si unde vreau. poate, "cind o sa cresc mare" mi se va implini.
sintem o familie mare, doi copii frumosi si destepti (ca doar sunt ai mei, nu?), nu avem ajutoare pe linga noi, ne descurcam singuri. pardon, am un mare ajutor: pe voi, prietenele virtuale. si va multumesc pentru asta.
cam atit deocamdata.




Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Cinta de confesiunea ta... Ai scris cu mult suflet. In fiecare cuvintel transpare iubire si prietenie. Esti minunata!!!

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4573fdfa49015/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Imi plac din ce in ce mai mult povestile voastre si ma bucur din ce in ce mai mult ca am deschis acest subiect.MAI VREAUUU!!!

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Mama ce de fete scolite.La mine simplu ,Monica profa de istorie.peste 1 luna tot treijdeani,doi baieti cu tata-so 3.Am plecat din invatamant si fac altceva acum.L-am cunoscut pe sotu la dico,dupa sesiune....ca in timpul sesiunii invataaaam.No ce sa va mai zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Maritata de 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by arghirmonica

Mama ce de fete scolite.La mine simplu ,Monica profa de istorie.peste 1 luna tot treijdeani,doi baieti cu tata-so 3.Am plecat din invatamant si fac altceva acum.L-am cunoscut pe sotu la dico,dupa sesiune....ca in timpul sesiunii invataaaam.No ce sa va mai zic?



Monica tot profa, ah? V-am zis eu ca e ceva la mijloc...profe si inginere...dar acceptam si alte meserii in grupul nostru,nu?Asa ca pot scrie si fetele care nu sunt din domeniile astea...

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput