Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

S-au afisat destul de tarziu listele. Multi boboci anul acesta. Mult succes tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001

Si noi tot la 97 suntem. Nu stiu daca s-au afisat listele, cred ca la inceputul lui septembrie se afiseaza.
Pe mine ma intereseaza informatii despre after school. Auzisem ca i-ar duce pe copii la Palatul copiilor, dar am mai auzit de la alti parinti ca after school-ul este chiar in scoala. Nu stiu ce sa cred.



Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Am fost azi pe acolo si inca nu s-au afisat clasele, abia saptamana viitoare.

Noua ni s-a spus ca after school este la Palatul copiilor, ca anii trecuti era ceva la scoala dar acum se face la Palatul copiilor.

Eu nu stiu de unde sa ii cumpar uniforma. Camasa alba am gasit si am gasit vesta si pantaloni negri la Cora dar sunt chinezesti si nu din bumbac. Aveti idee unde as putea gasi uniforma?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog




Activitatiile after school-ului se desfasoara in scoala, mai putin masa care se serveste la un restaurant in apropiere. Anul trecut au avut o perioada de vreo doua luni cand activitatea s-a desfasurat la Palatul Copiilor din cauza unor probleme.
Am avut copilul la after school, am prietene care au avut/au copiii acolo. Pe langa teme si masa au multe activitati foarte interesante si atractive pentru copii. Nu trebuie ratat baschetul cu dl. Sandulache si informatica cu dra. Cristina.

Ca sa aflii mai multe amanunte pentru ce se intampla anul acesta ia legatura cu dl. Dragusin sau mai bine cu dra Cristina. Noi am fost multumiti de semi, nu am avut probleme nici cu masa, desi mai facea mofturi uneori. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Noi suntem in clasa C. Avem colegi pe aici? Probabil ne vom intalni maine la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Noi suntem la B. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Buna, fetelor!

La anul intra si fata mea la scoala si suntem in cautari.

IrimiaF (sau celelalte fete, cu boboci proaspeti) - ai idee ce invatatoare au anul acesta clasa a IV-a. Orice informatii despre astfel de invatatoare?
Inteleg ca Dna Istodor este apreciata dar a luat clasa I anul asta... Alte nume?

Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

http://www.scoala97.ro/cadre_didactice.html

Cred ca anul urmator o sa nimeresti intr-un an destul de greu. Cel putin doua din doamnele care au acum clasa a IV-a la anul se vor pensiona (d-na Antohi si d-na Petre), asa au anuntat la inceputul acestei serii, ca este ultima. Ce se poate intampla este sa mai ia o serie pe care sa nu o termine.
Promit ca ma voi interesa si revin cu alte informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Buna,mai e cineva la d-na Dogarel,cl I A?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dancik21 spune:

Buna fetelor! Si noi la anul vom merge la scoala.Vom opta pentru 97, dar nu prea stim la ce invatatoare,daca aveti mai multe informatii despre doamnele de la clasa a patra..?Stiu ca nu vrem la d-na Coman Elena.Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetRadu1 spune:

O statistica recenta arata ca Scoala 97 este cea mai buna scoala din Bucuresti (si implicit din tara). Au fost luate in considerare rezultatele la Repartizarea in licee si rezultatele la Concursurile si Olimpiadele scolare.

Varful iceberg-ului: 5 copii la Olimpiada Nationala de Matematica clasa a VI-a (din totalul de 14 din Bucuresti) si 5 copii la Olimpiada Nationala de Matematica clasa a VIII-a (din totalul de 15 din Bucuresti). Cred ca toti au obtinut medalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetRadu1
Varful iceberg-ului: 5 copii la Olimpiada Nationala de Matematica clasa a VI-a (din totalul de 14 din Bucuresti) ...

Decat un iceberg mai bine o poiana insorita.
Decat un medaliat la olimpiade de matematica mai bine un copil dezvoltat armonios.

Mergi la inceput