Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amini spune:

mersi Natasa, sper s-o mai gasesc in librarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

O gasesti sigur, o tot reediteaza Humanitasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Cornelia merci ca ai spus de Labirintul intunecat, eu sunt mare admiratoare a lui Durrell (Cvartetul din Alexandria). Nu o gasesc in librarii, sper in anticariate.
Acum citesc Brick Lane a Monicai Ali. Sincer avea atatea reviewuri exceptionale si interviuri etc incat ma asteptam sa fie o mare dezamagire (mi s-a intamplat de multe ori) dar surpriza... e chiar foarte buna. Surprinzator de buna pentru un debut.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by J G

Cornelia merci ca ai spus de Labirintul intunecat, eu sunt mare admiratoare a lui Durrell (Cvartetul din Alexandria). Nu o gasesc in librarii, sper in anticariate.


Daca te intereseaza "Labirintul intunecat", atunci vezi ca a aparut cartea cu ziarul Cotidianul. Am scris mai sus un mesaj, in care explicam cum puteti cumpara aceste carti.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Merci Steluta!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Of mice and men de Steinbeck, o poveste emotionanta despre legatura speciala intre doi oameni. Tulburatoare si induiosatoare in acelasi timp.


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by mQQm

Of mice and men de Steinbeck, o poveste emotionanta despre legatura speciala intre doi oameni. Tulburatoare si induiosatoare in acelasi timp.


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ


Da, e si in romaneste sub titlul "Despre soareci si oameni", a fost si piesa de teatru. O carte extraordinara.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

quote:
Originally posted by MissParker

quote:
Originally posted by mQQm

Of mice and men de Steinbeck, o poveste emotionanta despre legatura speciala intre doi oameni. Tulburatoare si induiosatoare in acelasi timp.


Da, e si in romaneste sub titlul "Despre soareci si oameni", a fost si piesa de teatru. O carte extraordinara.


...si vreo 3 ecranizari (2 cinema si 1 tv), un musical, si-or mai fi si alte variatiuni pe aceeasi tema...

Mai interesant mi se pare, insa, ca are un loc fruntas pe lista celor mai controversate carti in USA, fiind chiar banata din unele biblioteci.


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Din lipsa de timp intru destul de rar pe forum, in schimb am citit la greu in ultima vreme. Nu ma voi opri la toate cartile citite, voiam doar sa va spun ca (virgula) colectia Cotidianul publica carti bune. Am citit acum 2 saptamanai "Cartea noptilor" a lui sylvie germanin. Excelenta, o recomand cu caldura. Ai un deja vu atunci cand o citesti, in sensul ca e acelsi realism magic marquezian, acelasi tip de personaje, insa are un "ce"...plina de metafore, de propozitii grele si bogate si cu personaje feminine absolut senzationale. Unele dintre ele sunt schitate in cateva fraze si totusi reusesc sa impacteze cititorul intr-un mod absolut uimitor. Pare a fi un calendar de nasteri si morti...insa doar pare. O sa va cufundati intr-o lume fabuloasa si o sa va bucurati de fiecare cuvant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

A citit cineva "Brick Lane" a Monicai Ali? Eu tocmai am terminat-o si m-as bucura daca am putea schimba impresii despre ea cu alti cititori a ei.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput