Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Si eu am vrut initial sa rasfoiesc primele doua volume pentru ca a trecut ceva timp de cind le-am citit, numai ca am apucat sa citesc o pagina din Aripa Dreapta si nu i-am mai dat drumul :) Ai vazut, e ca un virtej in care daca ai intrat nu mai iesi. Daca ar fi sa povestesc cuiva ce citesc, cred ca m-as bloca, nestiind ce e de povestit de fapt...IN concluzie, ma bucur ca mai sint si alti pasionati de romanele lui Cartarescu si raspund oricind prezent la o discutie pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Ma bucur nespus ca acest forum exista. Il citesc ades ca sa-mi completez lista cartilor ce mi le voi cumpara cand merg in tara. Datorita acestui forum am intrat in posesia multor carti bune care acum circula din mana in mana printre prietenele mele din Belgia.
Luni voi pleca iar in tara, lista e deja facuta dar v-as ruga ceva: imi poate spune si mie cineva numele autorului cartii "Time traveller's wife"? Sper sa existe si in versiunea romana. Sigur ca undeva pe-aici s-a vorbit sau s-a mai pomenit despre aceasta carte dar acum chiar n-am timp sa merg in urma sa caut.
S-auzim numai de bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Gata, am gasit pe google. Autoarea se numeste Audry Niffenegger. Mi-au placut referintele cartii si abia astept s-o citesc. Daca o voi gasi.... desigur.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doamne ma simt aiurea ca-s singura persoana care nu il digera pe Cartarescu....cartea mea de vacanta acum...."Peripetiile bravului soldat Svejk" il ador pe omul asta cum poate sa scrie!!!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Roxana, nu esti singura. Am citit doar "De ce iubim femeile" si nu pot spune ca m-a impresionat.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

a citit careva "aventurile unei prostituate de lux bucurestete" (autorul sau autoarea se semneaza belle de nuit)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Nici mie nu mi-a produs vreo emotie "De ce iubim femeile". Nu cred ca as avea rabdare sa mai citesc ceva scris de el.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fara nici un fel de intentie de a convinge pe cineva sa-i placa Mircea Cartarescu, va spun ca nu puteti sa-l catalogati drept un autor oarescare dupa ce ati citit trei nuvelute/articole publicate de-a lungul anilor prin ziare si apoi adunate intr-o carte. Dupa ce cititi macar Nostalgia si Levantul, atunci sint de acord ca poate sau nu sa va placa, dar altfel e ca si cum ati citit numai niste titluri si ati decis ca nu scrie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Natasa nu e vorba de citi doar titluri si nu a zis nimeni ca nu scrie bine . exista pe lumea asta scriitori care te atrag si care nu pot sa o faca...si rezoneaza sau nu cu sentimentele tale. noi de asta vorbim. (sau cel putin eu, ptr mine a fost o experienta dezamagitoare).

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Roxana, pot sa inteleg ca nu place unora, dar conditia e sa-l citesti. Eu atit am zis, ca nu poti sa citesti nuvele de trei pagini si sa zici ca e digerabil sau nu. Altfel, e firesc ca gusturile sa fie subiective si sa nu avem toti aceleasi preferinte.

Mergi la inceput