Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Tocmai am terminat "Until I find you" a lui John Irving. V-o recomand cu toata caldura. Nu stiu daca a aparut inca in romaneste, dar e o carte extraordinara.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Salutare natiune!

Fetelor am si eu o intrebare: cand mai aveti timp sa cititi????? Ma refer la a citi altceva decat carti de specialitate care ne ajuta la job, carti despre cresterea copiilor si carti de bucate?
Eu lucrez aproape 12 ore pe zi, am un copil de 3 ani caruia vreau sa ii dedic cat mai mult timp si un job solicitant. Desigur ca vreau sa imi desavarsesc cariera si o parte din timp se duce citind litertura de specialitate... si atunci ma intreb..oare cand sa mai citesc???????
Eu care in liceu si facutate citeam cate o carte in 2 nopti...acum ma imbecilizez pe zi ce trece..voi cand gasiti timp pentru citit?????

Ieri mi-am luat 'Dincolo de bine, dincoace de rau' de Aurora Liiceanu si Alice Nastase. E bunicica...am reusit sa citesc ceva din ea..imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by miag

Salutare natiune!

Fetelor am si eu o intrebare: cand mai aveti timp sa cititi????? Ma refer la a citi altceva decat carti de specialitate care ne ajuta la job, carti despre cresterea copiilor si carti de bucate?
Eu lucrez aproape 12 ore pe zi, am un copil de 3 ani caruia vreau sa ii dedic cat mai mult timp si un job solicitant. Desigur ca vreau sa imi desavarsesc cariera si o parte din timp se duce citind litertura de specialitate... si atunci ma intreb..oare cand sa mai citesc???????



dupa 10 seara cand copilul doarme si trebuie sa fac si eu ceva pentru mintea mea...altfel ma limitez rau de tot! mi-am facut program de relaxare intre 10 si 11 (cateodata 11.30 dar nu tot timpul ca la 6.30 cineva trage de mine sa ma trezesc).
si on topic, mi-a venit joi ultimul Murakami, "In noapte". abia astept sa o citesc!
lectura placuta tuturor!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by miag

Salutare natiune!

Fetelor am si eu o intrebare: cand mai aveti timp sa cititi????? Ma refer la a citi altceva decat carti de specialitate care ne ajuta la job, carti despre cresterea copiilor si carti de bucate?
Eu lucrez aproape 12 ore pe zi, am un copil de 3 ani caruia vreau sa ii dedic cat mai mult timp si un job solicitant. Desigur ca vreau sa imi desavarsesc cariera si o parte din timp se duce citind litertura de specialitate... si atunci ma intreb..oare cand sa mai citesc???????
Eu care in liceu si facutate citeam cate o carte in 2 nopti...acum ma imbecilizez pe zi ce trece..voi cand gasiti timp pentru citit?????

Ieri mi-am luat 'Dincolo de bine, dincoace de rau' de Aurora Liiceanu si Alice Nastase. E bunicica...am reusit sa citesc ceva din ea..imi place.


Desi intrebarea ta mi se pare a fi retorica, dupa cum mai spuneam in trecut eu citesc in exclusivitate, seara inainte de a adormi, in pat, dupa ce s-au linistit toti baietii mei, maxim 1/2 ora . Poate ceva mai mult in vacante.
Am terminat aseara Tu-al meu de Erri de Luca, o carte frumoasa si sensibila, avand ca subiect maturizarea unui adolescent si prima sa poveste de iubire.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Mi-am cumparat si eu astazi "Agonie si extaz", va intrebam sapt. trecuta. Am gasit-o la anticariat din prima incercare si abia astept sa o citesc.

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Anda, felicitari, bravo! spor la citit, sunt sigura ca te va prinde din primele pagini.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ati citit ceva de Carol Shields??
Eu citesc Unless si imi place tare mult...(ce bine e in vacanta!!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

si on topic, mi-a venit joi ultimul Murakami, "In noapte". abia astept sa o citesc!
lectura placuta tuturor!



Io am luat o pauza de Murakami si de Pamuk si ...de alte obsesii ...insa nu pot sa nu va impartasesc surpriza de proportii pe care mi-a oferit-o Jonathan Safran Foer cu www.humanitas.ro/carti/carte.php?id=2268" target="_blank">Extrem de tare si incredibil de aproape!!! Am inceput-o ieri, am s-o sfirsesc miine () si mi-e atit de draga incit mi-e ciuda ca trebuie sa mai si dorm!! Cartea e o radiografie severa si tandra a unor drame mici, familiale -efecte ale unor drame mari, ca 11 septembrie si Al doilea Razboi Mondial, iar Foer scrie atit de usor, atit de adinc si atit de inovativ, incit, realmente, nu-i poti lasa cartea din mina. Azi mi-am comandat si "Everything Is Illuminated" care, am inteles, va aparea curind si in Romania, tot la Humanitas. Nu-l ratati pe Foer, e suuuper!! (pe raft il am si pe Irving cu "Until I Find You", dar cred ca trebuie sa mai astepte un pic :-))

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by lilanda
Io am luat o pauza de Murakami si de Pamuk si ...de alte obsesii ...


hahahahaha reao!

quote:
Originally posted by lilandainsa nu pot sa nu va impartasesc surpriza de proportii pe care mi-a oferit-o Jonathan Safran Foer cu www.humanitas.ro/carti/carte.php?id=2268" target="_blank">Extrem de tare si incredibil de aproape!!! Am inceput-o ieri, am s-o sfirsesc miine () si mi-e atit de draga incit mi-e ciuda ca trebuie sa mai si dorm!! Cartea e o radiografie severa si tandra a unor drame mici, familiale -efecte ale unor drame mari, ca 11 septembrie si Al doilea Razboi Mondial, iar Foer scrie atit de usor, atit de adinc si atit de inovativ, incit, realmente, nu-i poti lasa cartea din mina. Azi mi-am comandat si "Everything Is Illuminated" care, am inteles, va aparea curind si in Romania, tot la Humanitas. Nu-l ratati pe Foer, e suuuper!! (pe raft il am si pe Irving cu "Until I Find You", dar cred ca trebuie sa mai astepte un pic :-))


ahaaa......sa traiti, notat, comandat

Sanzi nu am auzit de tanti aia. da ceva detalii.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by lilanda
Jonathan Safran Foer cu www.humanitas.ro/carti/carte.php?id=2268" target="_blank">Extrem de tare si incredibil de aproape!!!


Suna bine

Roxa, de unde la comanzi?? Si in cat timp ajung???



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput