cine preseaza flori? (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Liviana, multa sanatate lui Matei. Intr-adevar, incearca banana daca o accepta si orez fiert, in ce forma o accepta. Si de marul copt auzisem ca e foarte bun sau mucilagiu de orez...desi e acum destul de mare.Sau paine prajita, cum zicea ML maisus, daca ii place. Trebuie sa-l pacalesti tu cu ceva, caci sunt numai bunatati. Mai stiam eu si de morcov fiert...
Si ai mei mi-au facut azi diaree, amandoi, dar nu am aflat inca din ce cauza...sper sa nu se imbolnaveasca.
Pupici si multa sanatate ,
Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Dragele mele, multumesc pt sfaturi. Desigur, am incercat sa-l "repar" pe M prin ceaiuri si alimentele sugerate de voi si vad ca a mers ok.
Azi l-am dus din nou la cresa pe M. Cand l-am imbracat a plans, dar cum a intrat in sala la copii s-a potolit. Acum doar ce am sunat si la cresa, educatoarea, d-na Cornelia m-a asigurat ca M e ok, n-a mai plans, a stat cuminte cu ea la masa, s-au uitat pe reviste, au vorbit etc. A mancat f putin dimineata (1/2 felie paine) si ceva sticksuri. La pranz a mancat putin piure cu ficat si ciorbita cu paine caci a cerut el.Banana nu a vrut, dar a baut aproape tot ceaiul. Nu a facut kk deloc. Deci eu zic ca e ok. Probabil va fi dificil sa adoarma, dar asta nu e ceva nou la M.
Ultima febra a avut-o azi noapte la ora 10:00 si sper sa nu mai reapara. Doamne ajuta!


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Liviana, multa sanatate in continuare la puiut.
Azi am cumparat niste buchetele superbe de ghiocei, branduse si viorele. Nu m-a lasat puiul cel mare sa le pun la presat, pentru ca lui "ii plac florile vii", dar macar cate 2 bucati din fiecare tot am pus. Sunt curioasa sa vad cum se preseaza si daca se pastreaza culoarea la viorele si branduse.

Mateiul meu in fiecare dimineata spune ca nu vrea la gradi, ca el e bolnav...stau si ma intreb ce l-o fi apucat...
Pupici si LA MULTI ANI pentru maine!!!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Va doresc o primavara frumoasa si senina, cu multe impliniri!
La multi ani!


Liviana, sanatate lui Matei! Am vazut pozele de la ziua lui, e un scump !

Va imbratisez pe toate!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani pt 8 martie, dragi floricele! Sa fiti sanatoase, frumoase si sa aveti o primavara plina de flori!
Eu sunt ceva mai vesela azi (mi-am si inpus treaba asta). M nu a mai facut febra desi este tot marait si nemultumit. Dimineata pana la cresa plange ca nu vrea acolo, cica nu ii place. Rezistam eroic insa, nu putem da inapoi si sper sa se acomodeze cat mai repede.
GabrielaG, ai grija caci circula virusi si enterocolite. Sanatate multa baietilor! Asa cum imi zicea azi directoarea de la cresa, cred ca puii incearca sa ne "santajeze" si sa faca orice afirmatie care sa ne determine sa nu-i mai ducem la cresa/gradi!
Diana, merci mult! Am o colega de servici realmente indragostita de Matei si care are grija sa-mi spuna cum ma vede sa fac un BB2 la fel de frumos ca M!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Buna fetelor! la multi ani si de la mine!
Imi pare rau ca n-am mai intrat pe aici(de fapt n-am mai intrat deloc pe forum) pentru ca am fost cam ocupata.
Liviana, imi pare rau sa aud ca ai probleme cu Matei, sper sa fie totul spre bine sa te linistesti si tu. Sa ne tii la curent.
Duminica am fost la soacra-mea si am fost foarte surprinsa sa vad gradina plina de flori, nu ma asteptam, mi se parea ca e inca devreme. Daca stiam ma duceam pregatita cu catastiful si i-o goleam eu, nu-i nimic, astept data viitoare. Totusi am luat si eu niste frezii dar miroseau asa de frumos ca nu m-am indurat sa le presez, asa ca le-am pus in apa.
Din pacate n-am mai pus mana pe nici o floricica si n-am mai facut absolut nimic.Mi-as dori sa am mai mult timp, din pacate asta e ceva ce nu se poate face cu un copil mic si atomic pe langa tine.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello fetele!
Vad ca nu prea mai intrati pe aici...
Corina, cum a fost primita felicitarea cu fluturasul (parca)?
La noi vestile nu sunt grozave. Vanzatorii apartam cu 4 camere s-au razgandit si am inceput sa re-consider varianta cu teren+casa. Matei inca nu s-a acomodat cu cresa, plange, nu mananca, e racit cu muci si ieri nu a dormit nici la pranz. Toate mamicile de acolo ma incurajeaza sa rezistam caci va veni si vremea cu schimbari radicale in beneficiul lui M...



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Sa aveti parte de o primavara frumoasa ca vad ca florile v-au iesit in cale. Si pe aici zumzaie bondarii, infrunzeste mimoza si stau sa pocneasca boboceii de viburnum.
Corina... frezii! Cat imi lipsesc!
Liviana tare mi-e mila de Mateiasul tau. Nu aveti nici un bunic sa stea cu el acasa mai mult? Tu cum te mai simti?


"Acolo unde canta cucu' si urla lupu'" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Of, ML, nu-mi aminti de bunici (adica de socri) caci ma apuca iar enervarea. Sa nu-i mai vad la ochi! M-am suparat rau pe ei, sunt niste egoisti care se gandesc doar la confortul lor. Stam usa-n-usa dar nu se sinchisesc sa ne intrebe de sanatate, iar eu pe la ei nu mai calc!
Matei e mai bine, ieri seara era chiar vesel. La cresa pt ca educatoarele au insistat mai mult a mancat si a dormit bine. Ne mai supara diareea, dar e spre rezolvare. Am bagat masina in service, tati si-a dat demisia ca sa poata merge la un loc de munca mai bun si sper ca incet-incet sa ne revenim.
Va urez toate cele bune si probleme cat mai putine!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 28s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Atunci curaj! Poate capata si el mititelul si se va obisnui! Sanatate si succes cu casa (bine v-ar prinde tuturor o curte, cat de mica)!

"Acolo unde canta cucu' si urla lupu'" (poze)

Mergi la inceput