Dvs. îi puteţi oferi singura şansa!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mihaela bafta multa!!!
azi am reusit sa ajung la banca am pus 80 Ron..
sunt 50 Ron de la maurice si 30 Ron de la mine..cand ai timp si poti sa confirmi te rog..
Doamne ajuta!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Mihaela, as vrea sa-ti trimit si eu niste banuti. am gasit adresa pe prima pagina, maine o sa pun plicul la posta.

Multa, multa sanatate!!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

A mai vorbit cineva cu Mihaela?? Cum stau cu pregatirile de plecare, Alex ce face???

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_p spune:

Va multumim din toata inima tuturor! Pentru tot! Va multumim ca sunteti alaturi de suferinta noastra. Suneti mereu in rugaciunile noastre!!

Ma bucura enorm gandul ca Alex este iubit si multi oameni se roaga pentru el. Doamne ajuta! Nu pot decat sa spun >>>care va fi voia Domnului!

Am incercat de foarte multe ori sa scriu pt ca stiu ca asteptati vesti despre Alex, dar nu-mi gaseam cuvintele.(scriam si steargeam) Sunt o pesimista si nu vreau sa va scriu gandurile mele negre. I-mi este foarte teama de acesta operatie dar stiu ca e singura sansa a lui Alex. Incerc cu diperare sa ma culeg pt ca stiu ca Alex are nevoie de mine dar pur si simplu nu pot. Plang si ma rog. Nu stiu ce am....parca am inebunit. Mai e o saptamana pana la plecare....ma invart de colo ..colo si nimic nu fac. Tremur toata. Dar voi lupta chiar daca nu mai am putere.

Desi crizele nu il lasa Alex e un luptator. Aproape a recuperat ce a pierdut, a inceput sa se rostogoleasca(dar mai rar), rade cu noi, cand il pupam pe obrajior zambeste,e mai activ...dar nu mai ridica capul asa de sus cand e pe burtica.
Licenta am luat-o dar cu o nota mai mica... Am crezut ca ma voi bucura daca o voi lua dar nu a fost asa. Nu am putut sa ma bucur.

Mamicilor , din toata inima , va multumim pentru sustinere! Sunteti minunate! Sper ca Alex sa poata va va spuna vreodata "multumesc"
Liana, am fost la banca si banutii sunt in cont.
Cu siguranta vor prinde foarte bine pentru recuperarea lui Alex post operatorie.Mai sunt cativa banuti in cont si ii vom folosi numai cand o sa avem neaparata nevoie pentru Alex. Multumim din suflet!
Maurice, multumim!

Anda , multumim din suflet pentru initiativa bazarului. Multumim ca ti-ai dedicat timpul tau liber pentru Alex.

Domnul sa va dea multa, multa sanatate si sa va aibe in paza!

Rugati-va pentru Alex! O sa incerc sa va tin la curent cu tot!

Cu respect,
mamica lui Alex




Alex are 2 anisori si o sansa
http://predoi.netfirms.com/

http://www.jurnalul.ro/articol_69881/suferinta_pentru_elfiecare_zi_e_un_chin.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_p spune:

Poate va intrebati de ce sunt in starea asta. De cand am primit riscurile operatiei de la o mamica nu mai suntem noi. Nu mai putem dormi, eu plang in continuu..., ma gandesc daca am facut bine dar il las pe Alex in mana Domnului.
Acestea sunt riscurile
>
There are risks associated with undergoing surgery, however. Below we
list the possible complications that may occur during and after
surgery. The complications may be serious and life threatening. Please make
sure you fully understand the risks and complications before you agree
to participate in this research study.
1. Cerebral vascular accident, respiratory and cardiac arrest, and
reaction/side effects to anesthesia may occur.
2. The brain and related blood vessels may be injured during the course
of the operation.
3. The brain may be compressed by an intra-cranial haemorrhage, and
this may lead to a neurological deficit. It may be necessary to remove the
haematoma through a second operation.
4. Intra-cranial infection and epilepsy may occur after the operation.
This type of infection may result in postoperative cerebrospinal fluid
fistulae, wound infection, encephalic infection, and even death.
5. Other postoperative complications may include liquid/electrolyte and
acid-base balance disorder, complete or incomplete rectal and urinary
incontinence and urinary retention, and even death.
6. Current symptoms may not improve and there is a possibility that
they may become worse following the procedure.
7. Transplantation rejection and other unforeseen complications may
arise. We cannot exclude the possibility of tumor formation after fetal cell transplantation completely.

Doamne ajuta sa fie bine!



Alex are 2 anisori si o sansa
http://predoi.netfirms.com/

http://www.jurnalul.ro/articol_69881/suferinta_pentru_elfiecare_zi_e_un_chin.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Mihaela , felicitari pentru licentza. Nota chiar nu conteaza!
Si draga mea, capul sus, Alex are nevoie de tine!

Daca D-zeu ti-a ajutat sa stringeti banii, sa mergeti la operatie inseamna ca are un plan cu voi!
Nu trebuie sa mergi cu inima indoita, mergi cu multa incredere in D-zeu!
Intr-adevar suna ciudat riscurile acestea, nu poti sa nu te ia cu tremurat cand citesti, DAR exista si o shansa sa fie bine.

Pe de alta parte daca citesti riscurile de la un vaccin tot razna o iei! Sau am vazut de curand ce trebuie sa semneze o mamica (in Germania ,dar nu stiu daca e relevant) cand opereaza un copil de amigdale...

Nu mai plange, aduna-ti puterile si cu curaj mergeti la operatie!

Noi suntem aici si ne gandim la voi, ne rugam pentru voi si va asteptam inapoi!

Doamne ajuta!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Mihaela, mult curaj pt operatie.
Suntem alaturi de voi. Ne rugam sa fie totul bine si asteptam vestile despre voi cu sufletul la gura.

Diana si Mircea (2.01.2004)

www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank">Pagina bebelusilor de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Mihaela, nu te mai gandi la ce e mai rau, gandeste-te ca in felul asta poate avea o sansa. Pune-ti increderea in Dumnezeu si atat !!
Sa auzim de bine, ma rog pentru voi !!

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Mihaela si Alexandru nu au resuit sa plece astazi din cauza unor probleme de viza (ambasada a facut o greseala). Haideti sa ne rugam impreuna ca maine sa reuseasca sa rezolve problema si sa plece in China.

Doamne, te rugam din tot suletul ca maine Mihaela sa rezolve toate probleme si Alexandru sa poata pleca spre China, spre sansa vietii lui. Fii te rog alaturi de Mihaela sa aibe putere si sa reuseasca sa se linisteasca putin dupa aceasta zi grea. Da-i putere Doamne pentru lupta ce o va avea maine pentru puiul ei.
In numele lui Isus iti adresam aceasta rugaciune, Amin!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruscka spune:

Mihaela a ajuns cu bine in China
I-au facut analize lui Alex, insa Mihaela imi spunea ca nu se poate atinge de mancare si ca nu-i place deloc acolo.Sunt cazati la hotelul spitalului.Deocamdata atat,
Asteptam vesti in continuare de la ea.
Va tin la curent.

Sa ne rugam pentru Alex
Andruscka

Mergi la inceput