Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!-2

Raspunsuri - Pagina 72

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

M-am interesat azi de pretul bicicletei.Cu accesoriile necesare costa:3.700 euro plus tva.Verticalizatorul costa:2.600 euro plus tva.Daca as putea in momentul in care am banii sa ma ajute o firma sa le cumpar pe firma...mi s-ar returna tva-ul in timp.Dar pana la cumparat e un drum...
Destinul meu e LUPTA!!!!????O lupta continua, care nu imi lasa timp sa vad cat e de greu sa fii ceea ce trebuie sa fii pe acest pamant????
DOAMNE AJUTA-MI SA DUC ACEASTA LUPTA!DAR SA O SI CASTIG!


Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Doina esti o mama de milioane! Cu tine alaturi Dan va castiga!
Cu bicicleta e iarasi problema banilor....nu?Am putea incepe iarasi o campanie de donatii, ce zici?


Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

www.helpsonia.com/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ioana , ar fi bine daca se poate sa se deschida o campanie, caci singuri nu putem,nu avem de unde sa ne descurcam sa cumparam ceea ce are nevoie Dan pentru recuperare.Astfel de aparate de recuperare se gasesc in centre, la noi in judet nu au, iar de plecat acum ...nu putem caci tot banii sunt problema, iar acasa ar face continuu, sotul meu din aprilie invata tehnici noi pentru recuperare, a fost si la profesorii de la chineto de la Bucuresti care i-au predat .Mai ramane sa se aprobe o campanie.Ii rog pe aceasta cale din suflet pe administratori sa ne ajute!!!!!Si eu voi face tot ce imi sta in putere!!!!VREAU SA IMI AJUT BAIATUL!!!!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

DOINA, intradevar costa mult, aici exista doar la CENTRELE MARI DE RECUPERARE PARTICULARE si costa o jumatate de ora 75 ron si ar treb sa facem zilnic, cred ca nimeni nu isi permite asa ceva din pensiile noastre.Mie mi-a spus kinetoterapeutul ca imi scumpeste sedinta cu 5 ron si am crezut ca lesin plus ca treb sa cumpar si o sticla de suc cand vine special ptr el....si deja ma da peste cap.Nu stiu de unde ai atata putere sa lupti, ptr fiul tau.....la mine toti s au dat la fund ...am ramas sa lupt de una singura.
Doamne Ajuta sa reusesti sa cumperi bicicleta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Buna Doina, cum sunteti azi?

m-am gandit la o chestie, voi aveti nevoie de 6300euro+TVA = 7.497 euro; la lista donatori sunt deja 582 de membri; cazul vostru a atins inimile multor membri de pe DC care nu au fost de la inceput alaturi de campania initiata de voi, iar eu sunt unul dintre ei!
ce vreau sa spun e ca, pot fi pe langa acestia 582 inca multi...
daca am imparti suma necesara la ...sa zicem o cifra rotunda...600 de donatori ar insemna 12,5 euro/donator. In lei 38,75 ron.

Nu stiu ce trebuie facut exact mai departe, putem oare dona in acelasi cont care e afisat in mesajul de inceput al Doinei?!

Si de ce nu? Si la Barbye sa facem la fel?!
Astept si parerile voastre, ce ziceti?





Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Barbye, la noi nici macar in judet nu exista nici un centru cu asa aparatura.Ma intrebi de unde mai am putere?nici eu nu stiu cateodata...dar cred ca stiu, din dorinta imensa de a-mi vedea baiatul ca poate sa bea o cana de apa singur, sa faca cativa pasi, de acolo vine puterea, iar aceasta putere ne-o da Dumnezeu!!!!
Mariaa conturile sunt tot acelea care sunt pe site: http://ajutatilpedan.uv.ro Ideea este buna, eu chiar ma gandesc serios ce as putea sa vand din casa, caci alte solutii nu am, mai ales ca de luni va merge sotul meu cu Dan aici la noi in Cervenia pentru 12 zile sa faca niste proceduri, este un spital si are o sectie de recuperare, in care fac cateva proceduri, aparatura are ca in salile de gimnastica de slabire.Noi incercam orice!!!!
DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am gasit o alta varianta mai ieftina pentru bicicleta.Am luat legatura cu secretara doctorului Huang, de la clinica din China si este dispusa sa ne cumpere si sa ne trimita bicicleta de acolo.Costul este mult mai mic fata de ceea ce am gasit noi in tara si este la fel cu cea pe care am gasit-o pe siteul de la : www.motomed.ro.In China costa bicicleta :1000$iar trimisul ei prin curier special :200$.Am luat legatura cu un prieten care lucreaza la vama sa se intereseze daca trebuie platita vama.Asteptam sa se intereseze si sa ne spuna.Fata de pretul de aici din tara este foarte avantaos, si ar ajunge in 20 zile .
Acum cautam pe cineva care sa modifica pagina personala a lui Dan , caci baiatul care i-a facut siteul nu mai este in tara, pentru a pune actele medicale care le avem din China de la operatie, recomandarea doctorilor, pozele pe care le-a facut cu doctorii in China.Cred ca trebuie sa facem alta pagina caci nu stim parola la cea pe care a avut-o !!!!!!
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

De azi , sotul meu a plecat cu Dan pentru recuperare, 12 zile, in Crevenia, este la 40 km. de orasul nostru.Nu va ramane internat acolo, vor veni acasa dupa ce fac recuperarile in fiecare zi.


Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Dan merge la recuperare.Problema este caci face doar cateva proceduri...fizioterapeuta nu este, este operata si gimnastica o face tot cu sotul meu.Spitalul nu are rampe, lift si trebuie sa cobori bolnavul la sala pe scari...offffffffffffff
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

...numa' inainte, ca rusu' ...Doina!
iti doresc mai departe putere multa, credinta si incredere! tie dar mai ales lui Dan!

eu am pe 4 sept. programare la medic pentru recuperare medicala, sa ii faca un program de recuperare mamei.

Dan cum e? el ce parere are? cum se resimte dupa interventia din China?




Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput