All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

cateva poze de decembrie pentru voi
Tania numai bine va dorim si voua si multa sanatate!
acum merg si eu la nani ...va pup
Sarbatori fericite!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna.
Tatiana, Paul este la gradinita nr. 13 din Tomis III.
Tania, concediu placut am uitat sa iti zic si Sarbatori fericite si tie!
Mav, of, of, cat de iritabila poti sa fii! Comunicarea pe net implica interpretarea unui cuvant intr-o mie de feluri mai ales cu persoanele pe care nu le cunosti prea bine. Ma gandeam sa nu ma mai adresez decat fetelor cu care ma cunosc personal mai bine caci altfel risc sa fiu prost inteleasa. Cu Banica am vrut sa spun exact ceea ce am spus, adica si eu il apreciez ca artist dar nu sunt atat de innebunita dupa el incat sa fac un drum pana la Bucuresti doar pentru concertul lui. Iar cu cadourile pentru copii, crezi ca cei care fabrica jucarii pun degeaba pe fiecare jucarie grupa de varsta careia i se adreseaza? Eu nu cred ca ar trebui sa ignoram acele indicatii. Daca ii dai copilului ceva nepotrivit pentru varsta lui il vei obosi inutil inainte de vreme, eu tocmai citisem zilele trecute un subiect pe la subforumul " Scoli, gradinite, etc" in care o mamica se chinuia sa ii impuna fetitei ei de nici 6 ani care inca nu intrase la scoala sa stie adunari si scaderi de genul : 64-23 sau 52+45, etc. ceea ce chiar ca mi se pare o aberatie, cred ca trebuie sa fim foarte atenti sa nu ajungem astfel de parinti, sa nu le rapim copiilor nostri ceea ce este mai de pret: copilaria. De invatat vor avea timp sa invete toata viata. (Cred ca acea fetita cand va merge la scoala va fii plictisita la ore nu va acorda nici o atentie si va fii mult prea obosita de presiunile de acasa ale mamei ei.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

fetelor, hai sa destindem un pic atmosfera, ca doar vin sarbatorile si in spiritul lor va invit sa radeti cu www.dropshots.com/day.php?userid=174342&cdate=20061221&cimg=3" target="_blank"> miruna la 1 an si 11 luni, cu precizarea ca este vorba despre craciunul anului 1997 si calitatea filmuletelor nu este tocmai ok.
anyway, take a break and have fun!

pupici.

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

fetelor, hai sa destindem un pic atmosfera, ca doar vin sarbatorile si in spiritul lor va invit sa radeti cu www.dropshots.com/day.php?userid=174342&cdate=20061221&cimg=3" target="_blank"> miruna la 1 an si 11 luni, cu precizarea ca este vorba despre craciunul anului 1997 si calitatea filmuletelor nu este tocmai ok.
anyway, take a break and have fun!

pupici.
edit: nu stiu de ce a aparut de doua ori, probabil pt distractie dubla
mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aici sa traiti la raport. am intarziat azi cu condica pentru ca am fost la carrefour sa iau comanda de cozonaci pentru angajati. azi sunt iar Mos
Aura draga mea nu te intrista....e normal ca Nicoleta sa fie asa la prima ei serbare. vorbeam cu o prietena din bucuresti care fetita de o varsta cu patrick si e teribil de dezghetata si vorbesteee.....ei bine nici ea nu a spus pozeia Mosului si a mai si plans tot timpul....si a vrut numai in brate la mama. asa ca....stai linistita, la anul va fi muuult ami bine
Vladis eu nu pot vedea filmuletul...mai incerc de acasa. poti sterge primul mesaj, probabil ai dat send de doua ori.
Cris hahahaha ce inghesuiala pe capul mosului la gradi la Mariuca.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Hei, mi-a fost dor de voi! Ce mult ati scris!

E vremea serbarilor... si la noi a fost, ieri:
Alexia nu a zis poezia, dar a cantat toate cantecele si a stat cuminte! Foarte impresionata de cadoul improvizat in ultimul moment si de cel oficial al autoritatilor(dulciurile). In ce ma priveste am fost foarte calma, chiar nu m-a deranjat ca nu a spus poeziaam aflat inainte de serbare ca soacra-mea i-a spus fetei un scenariu gresit despre cum va veni mosu la cresa. Am rezervat cadoul dorit (papusa mica sirena care canta)pentru mosul ce va veni acasa pe 24 seara, adica mosul adevarat, pentru ca mi-a zis Alexia despre cel de la gradi: "s-a imbracat ca o femeie".

Sanatate multa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salut!
Noi nu suntem la gradi dar Alex a fost la serbarea de Craciun a prietenei sale, Maria. Din cate mi-a spus mama a fost cuminte si a cantat impreuna cu copiii cantecele de iarna, le stia de pe "Cutiute".Mosul a fost cam grabit, nu a mai ascultat si poezioare individiuale in afara celor pregatite in clasa, i-a chemat la el si le-a dat darurile. La sfarsit a chemat-o si pe mandra mea si i-a dat un mic dar trimis de acasa , nici nu pot sa va povestesc cat de incantata a fost mandra si ce ne mai povestea de mos cand a ajuns acasa. Important de spus este faptul ca d-na este matusa sotului si ne-a netezit putin calea spre sacul mosului .
Tania drum bun si sarbatori fericite!
vladis dulcica foc Miruna.

Spor la treaba si...sa va creasca cozonacii (cine face, eu nu le am cu cozonacii).

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Vladis eu am vazut filmuletzul!!! Tare dulce Miruna, si ce ii mai mergea gurita!!!!

Roxa, l-am vazut si pe al vostru...iti vine sa il mananci ce dulce e!!!! Ce melodii in voga stie!!!!!

Cat despre serbare, nici David anul trecut nu a vurt deloc sa participe la serbare (cred ca il speria Mos Craciun) caci in vara (cand avea 2.4 ani) s-a urcat pe scena si a legat cateva cuvinte cand i-a venit randul...dar la dans s-a abtinut...
Anul asta a fost super dezghetat...nu stiu cum sa pun filmuletele online...el era cu gura cea mai mare...sarea, le spunea (in timpul colindelor) copiiilor sa cante mai tare apoi spunea un HO_HO_HO tare...parca ii dadusem ceva de baut!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://www.dropshots.com/sinzi_ana


cred ca am reusit!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
mai e azi cineva in campu muncii?
Crix ce fata cuminte Alexia....bravo, felicitari! se vede ca e mai marisoara anul asta.
hihiihi Sanzi ce mi-au placut pantalonii lui David ce sentiment ciudat ai cand vezi serbare de craciun in pantaloni scurti hahahahah.
pupici tuturor si o zi frumoasa!

Mergi la inceput