All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Nu merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

dragele mele...dor mi-a fost si nu poci sa va citesc acum!
Dar tot am intrat sa va doresc anticipat ,, UN CRACIUN FERICIT!,, pentru ca in sfarsit m-am ,, cadorisit,, de sarbatori cu 5 din cele 10 zile de co restante pe anul acesta. totusi e bine si asa. Voi pleca maine la Bucuresti la sora mea, si abia pe 30 ,, ne revedem,,.
Va urez in primul rand sanatate, spor in toate si pe masa si petrecere frumoasa alaturi de cei dragi sufletelor voastre!


Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)

Noi!


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

tatiana,multumesc ptr.raspuns,vad ca nu e un comportament anume pe care sa-l adopti in astfel de situatii.Din fericire,nu se loveste cat sa faca nici macar o echimoza[are talent],iar noi ii distragem atentia sau il mai apucam de manute/cap,sa-l tinem bland,timp in care povestim ceva...
dady,LA MULTI ANI,sa-ti fie sarbatorile pline de iubire si sanatate cat pentru un an intreg!


Sa va mai povestesc cate ceva...
Alexut exerseaza de zor cuvintele vechi[mama,tata,apa,bai=bau,dai=da-mi,baba=bunu]si altele cam ciudate[exemplu-maaa=luceafar!].Dar turuie intr-una si cand ii cer sa povesteasca ceva asa se straduieste de-si suceste limba in toate chipurile.N-am inteles de unde a priceput el ca,pentru a vorbi,scoti limba si o contorsionezi,ca nici unuia din noi nu-i atarna organul respectiv

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor!
Oana asteptam cu mare nerabdare poze de la serbarea de craciun! pupici lui Paul!
Mamacita draga mea nu duci copilu la nici u psiholog. trece rapid faza asta. mai ales daca il ignorati sau ii distrageti atentia....e baiat destept si se prinde ca nu rezolva nimic cu ea...plus ca il doare si capul . si Patrick mai sustine ca-l doare capu dupa ce se da de parchet....si culmea, vine sa il si pupi sa ii treaca! asa ca nervi de otel....ca nu e nici o problema!
Tania distractie placuta la capitala!
Tatiana saru mana de pont, luam si noi brad de la brico. o duci pe Bia azi la gradi?
Liana da link-ul direct din poze, cu copy paste, sa vedem si noi mandrele!!!
Adriana imi pare bine ca sunteti mai ok cu mucisori....hihii Razvan baiat hotarat, sa nu ii manance altcineva dulciurile
va pup pe toate, sa aveti o zi super frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

leeann, hai sa te ajut un pic cu pozele: scrii [ url=" ... " ] POZE[/url], iar unde am pus ... intre ghilimele ii dai un copy si paste cu adresa pozelor respective, adica chestia cu http://.... vezi numai sa nu ai pauze deloc intre caractere, eu am lasat pauze ca sa se afiseze tot.



mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

A trecut si serbarea. Nu a mai fost parca asa dragut ca anul trecut cred ca din cauza faptului ca au fost mai multi copii (29 fata de 23 anul trecut) mai multa aglomeratie si parinti si bunici, curgeau apele pe noi... De-abia am apucat un loc mai in fata si am putut sa il filmez pe Paul la poezie si cu Mosul. Roxa, poze poate doar daca o sa am timp sa fac niste capturi de pe camera video, ca aparat nu am avut. Si oricum al meu sotz e cam impotriva sa pun poze pe net...(ceva in legatura cu meseria lui).
Dupa aia am venit acasa (pe o ploaie cam nasoala) si am desfacut cadoul de la Mos. L-am intrebat ce i-a placut mai mult si a zis ca toate. Ce copil politicos
Pe la celelalte serbari cum a fost? Dana, Gaby, July? Cornelia, Maria are serbare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Am avut si noi serbare si a fost un fiasco total. Copila mea de cand ne-a vazut a vrut sa stea la ni in brate si nu s-a lasat dusa deloc. Aaaaaaa si a bocit non stop cat a tinut serbarea. Nu a vrut sa participe in nici un fel, nici la cantat nici la dansat, a stat si a bocit mereu de a speriat si copilasii de langa ea(eu a trebuit sa stau ghemuita in spatele scaunelului ei ca sa stea si ea printre copii). M-am ofticat toata de comportamentul ei si am decis ca de acum in colo sa nu ma mai arat deloc poate asa va fi si ea cooperanta cu doamnele de acolo.
Despre lovitul in cap sau cu capul de ce nimere am avut si noi parte. Cu explicatiile nu am rezolvat nimic(ca de obicei) ci am ignorat-o si i-am distras atentia cu diverse si asa am reusit sa depasim problema.
Despre Andrei ce sa va zic, ii dau 3 incisivi sus si sunt terminata. Am scapat de febra dar am ramas cu alintarea.

Noi o sa impodobim brad artificial ca si anul trecut din mai multe motive, unul e si lipsa spatiului(il punem pe birou in sufragerie).

Tania distractie maxima la Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna ziua!

Liana, daca dai quote la raspunsul meu, ai sa vezi cum am scris: foto
Din pacate, asta: http://f7.yahoofs.com/users/45881bbbzaa06b21b/efeere2/sr_/b292re2.jpg?pho.CiFBlghuCFQs nu este o adresa valabila.... cel putin, eu n-am reusit sa vad poza.

Mamacita, as vrea sa pot sa te ajut, dar eu n-am trecut prin experienta asta si nu-mi dau seama cum e.... Dar, cum a zis Tatiana, si eu cred ca ei au grija sa nu se loveasca cand fac asta. Daca totusi, se lovesc intentionat si mai capata si semne... poate este cazul de un ajutor specializat....

Adriana, si la mine la munca e nebunie... Macar tu te vei bucura de odihna si distractie (iti doresc), pana pe 8 ian..... Eu am liber doar pe 25 si 26 Decembrie....


quote:
Originally posted by Oana

Mav da inseamna ca sunteti topiti dupa Banica Junior... Cat despre cadourile pregatite pentru Sebi cred ca vrei sa scoti repede un geniu din el pentru ca multe mi s-au parut destul de avansate pentru varsta lui.




Cat de rea poti sa fii?!
M-a iritat teribil tonul tau!

Nu suntem topiti dupa Banica Junior, dar merita toata stima si toata lauda pentru talentul si munca sa! Spectacolul a fost intr-adevar special!!! Pt ca am fost prezenta acolo, am tot dreptul sa-mi spun parerea. Am vrut sa impartasesc cu voi o experienta frumoasa....

Geniul il ai sau nu! Nu-l "scoti". Da' nu-s facuti toti pentru aur....
Sebi este un copil normal si fericit, si, da, este "destul de avansat" pt varsta lui! Asa a fost de la inceput! Nu l-am fortat niciodata, in niciun sens! Si ca parinti, e de datoria noastra sa-l sustinem, sa nu se piarda pe drum si asa vom si proceda.

Sa-ti treaca mai repede aftele alea rele, Liniste Sufleteasca si Sarbatori fericite si tie!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ieri, si Sebi a avut prima lui serbare la gradinita: a spus poezia atunci cand i-a venit randul, iar in rest, a stat cumintel, la locul lui, desi a cam fost... harmalaie (si copiii, dar si parintii au fost foarte... galagiosi!).
Nu a vrut nici acum sa stea in brate la "Mosu" (va amintiti ce a plans anul trecut?), insa a fost foarte incantat de cadou (90% jucarii).
Am facut multe instantanee, insa n-am timp sa le incarc.
Fetitele au fost extraordinar de frumoase, in rochite albe cu beteala, iar baietii au fost niste "pitici" haiosi. Daca nu-i cumpara mama costumul de spiridus, lui Sebi, probabil ca l-as fi imbracat "normal" si ar fi fost singurul copil necostumat.
Abia maine vom merge la serbarea Andreei.


Noi am impodobit deja bradut artificial, din principiu.... sa nu fim tocmai noi aceia care sa incurajam taierea padurilor.....




Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Am avut cateva zile pline ,cu multe activitati ca si voi de altfel . De azi Mariuca e in vacanta iar eu de vineri.Abia astept!!
Aseara am fost la serbarea de la dans sportiv unde copiii au fost minunati!!O serbare reusita si foarte bine organizata.Azi am avut serbare la gradi unde Mosul si-a facut simtita prezenta din nou (de aceasta data mosul le-a vorbit in engleza si Mariuca ne-a spus ca vine din america de aceea stie engleza)Copiii au cantat si noi am reusit sa facem cateva poze.
Asa ca de luni la Mariuca tot vine mosul..hihi.
Voi reveni cu poze.
Noi bradutii i-am facut de saptamana trecuta si Mariuca de atunci tot imi spune ca a uitat sa ne aduca mosul cadouri.Aaa si poate nu stiti ca a "furat"mosul scrisoarea de la geam.(a spus asa pentru ca nu i-a spus mosul cand a luat-o)
As mai avea multe sa va povestesc dar acum trebuie sa fug.
pupici si revin!
spor la toate si sa fiti iubiti !
Sarbatori fericite !










Mergi la inceput