All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna seara!
ege superba printesa ta, se invata cu distractia de mica. Nici Alex nu este mai departe, daca ar putea s-ar lipi de noi cand plecam fara ea (destul de rar) .
Tatiana imi place tareeeee poza asta. Din dovlecul din poza faceai placinta pt toti membrii DC. .

Alina , ce mai face Sebi?
Madamsadany drum bun si distractie placuta.
BDana cumintenia era doar pentru poza .
Bun venit dumitrulaura.
jone tre' sa duci copilu' in locuri mobilate sa se obisnuiasca cu ce v-a aparea si in casuta ei.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

............................
Si acum imi vine sa plang... Abia acum am citit un subiect pe forum, deschis chiar ieri, in care mamicile spuneau ca au avut dureri si au sangerat la inceputul sarcinii si totusi n-au pierdut copilul...

Ma intreb daca ceea ce mi s-a intamplat a fost chiar un avort spontan... sau poate nu?!

NU am avut extrauterina, ci intrauterina (era unde trebuia, era in uter!)!

Daca a gresit dr Dascalu cu primul echo (transvaginal, ca la abdominal nu se vedea inca nimic), cand mi-a spus ca s-a oprit in evolutie (pt ca i-am zis data cand am avut singurul contact din ciclul respectiv, ca apoi am tinut post... si cica trebuia sa fie sarcina mai mare!?) si daca al doilea echo -la dr Rusa (cand cica nu se mai vedea sarcina) nu era chiar asa performant...?!?!?!
Daca m-a chiuretat aiurea?
Daca sarcina era totusi bine si mi-ar fi dat tratament de sustinere? Acum nu voi mai afla niciodata..........
Noi ne-am dorit foarte mult copilul acesta!
Nici sotul meu nu-si revine.... am plans amandoi pana n-am mai avut lacrimi... si amandoi avem dureri de cap care nu cedeaza...
Ne-am gandit ca lui Sebi sa nu-i mai vorbim despre bebe, insa... el tot aduce vorba.
offff..... e tare, tare greu.....
Multumesc inca o data pt incurajari si pt gandurile bune (de care am mare nevoie)!!!!!!!!!
As vrea sa pot uita mai repede.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Mav, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. Dar nu e timpul pierdut pentru a incerca inca o data. Dupa ce iti revii d.p.v. fizic ai putea sa ramai isarcinata. De uitat asa ceva nu se uita. Dar cu ajutorul celor din jur vei trece si peste asta. N-ti mai pune atatea intrebari de " ce ar fi fost daca". Acum nu mai au rost. Eu una, de dr. Rusa nu am o parere buna dar am auzit si pareri pro.Nu stiu... pe viitor alege-ti alt dr.(parera mea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Mai scrisesem mesajul asta o data, dar nu eram logata si s-a pierdut.
MAV, inainte de Alexia am avut o sarcina oprita in evolutie.Nu am fost decat la dr.Tica, mi-a facut inclusiv in ziua chiuretajului eco si nu se vedea decat sacul amniotic.
Daca ai fost la doi dr., probabil ca asa a fost.
Si eu in seara de dinainte de chiuretaj am sangerat.
Partea buna e ca am avut anestezie generala, s-a invartit de cateva ori tavanul si m-am trezit in rezerva.
Ciclul mi-a venit cam dupa 35-38 de zile si a fost f. abundent is dureros.
O sa vezi ca o sa fie doar o amintire urata candva.Curaj!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Alina, la mine s-a intimplat asa: sarcina oprita din evolutie (in sapt 6) au descoperit-o abia in sapt 11, cind se face aici primul control. am fost trimis acasa ... si dupa o saptamina s-a eliminat singura, cu neplacerile si spaima de rigoare.

se spune sa astepti o vreme. eu nu am asteptat. dupa primul ciclu insa nu am ramas insarcina, am ramas dupa urmatorul.

se spune de asemeni, nu stiu pe ce baza stiintifica, ca dupa un avort ramii repede insarcinata.

asa ca iti doresc ca pina la sfirsitul anului sa-i "furnizezi" lui Sebi surioara sau fratioru' dorit.

ai grija de tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

laura, multumesc! poate o sa ma gandesc si la alt dr....

mamacita, MULTUMESC PENTRU TOT!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

simona, multumesc!
ce-ti face bebelusul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Nu am mai intrat de cateva zile pe DC. Nu am citit din urma.

Vic, treci printr-o etapa normala. Crede-ma! Exact aceleasi spaime am avut si eu dupa chiuretaj. M-am gandit ca poate dr. s-a inselat sau ca pur si simplu nu si-a dat interesul sa imi salveze sarcina sau chiar ca, fiind dupa sarbatori, avea nevoie de bani . M-am invinovatit ca nu am mai cerut inca o opinie.

Si realizez ca abia acum, cand am citit ultimul tau mesaj m-am convins in totalitate ca nu e asa.

Usor, usor, o sa treaca durerea ... nu o sa uiti de tot, o sa te gandesti apoi ca... "in sapt ar fi trebuit sa se nasca", "acum ar avea varsta copilului vecinei/prietenei/membrei DC , dar fara durere, doar cu tristete... viata merge mai departe... si pentru ca iti doresti va mai veni un copil care te va face, sa ai "perioade din ce in ce mai lungi de absenta" si va ramane o amintire trista, undeva in urma.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

tatiana, multumesc! se pare ca totusi... aveam nevoie si de... cuvinte....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cornelia, saru-mana! Chiar am gasit subiectul deschis de tine in 2004, cand intrebai despre CM dupa chiuretaj........

Mergi la inceput