All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ege spune:

madaluta,bine ai revenit!
eu am fost la un botez la vraja marii si am mai auzit de persoane care fac botezul la diferite casutze.depinde si de cati bani dispui.sau mai e restaurant delfinul si zorile are un salon mic si frumos.
te pup si spor la cautari

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

La multi ani Stefan!(Cornelia)
La multi ani Stefan(galarina)! La multi ani Stefania(kati)!Sa fiti sanatosi si cuminti!
Madaluta sa-ti traiasca bebelusul!
Camelia dulce foc scumpetea ta.Sa ne mai arati si alte filmulete.Ce bine de voi ca aveti bunicii aproape.Noi ii vedem atat de rar...
ege mascarpone in carrefour am vazut(dar zilele trecute)
Acum dupa ce a trecut si Mos Craciun, Mariuca il asteapta pe omul de zapada..hihi.Din punctul ei de vedere si el trebuie sa mai aduca ceva..poate cateva grade minus
va pup si pe curand!
Cornelia scuze ca l-am omis pe Stefan dar azi noapte eram chioara de somn.si sanatate multa!









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

'neatza, fete dragi! Si eu sunt la birou zilele astea si chiar am niste urgente de rezolvat. A picat ca naiba, nimeni n-are chef de munca si toata lumea se gindeste cum sa fuga mai repede acasa, dar asta e...
Cornelush, la multi ani cu intirziere lui Stefan cel mare. Tare frumushel si haios s-a facut! Sa fie sanatos si sa va bucure in fiecare zi!
Sper ca ati petrecut bine si ati avut parte de un Mos generos. La noi a venit cu sacul plin si a multumit pe toata lumea, chit ca a cam devalizat bugetul. Ma rog, sanatosi sa fim, ca restul le-om duce pe toate...
Crig, si Alisia mea spunea ceva de omul de zapada (inspirata, cred, de spectacolul cu colindatorii de la teatrul de papusi, unde protagonist era un om d'asta). Si ma intreba daca nu mai exista niscai moshi cu ceva in traista. Aseara ne ciondaneam putin si mi-a trintit-o: Pai, ce, acum nu mai tre' sa fiu cuminte, ca doar a trecut Mos Craciun! Sau mai vine vreunul? Poate Mosh Ene?
Madalina, eu am fost la un botez de curind la restaurantul Bulevard, din hotelul cu acelasi nume. Cred totusi ca e cam scump acolo, dar te poti interesa de niste preturi estimative.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

lizuca,da la retaurant bulevard e mai scump dar e frumos.stiu ca revelionul e 120 euro/pers.
pe mine ma dosre gatul si sper sa-mi treaca sa fiu racita de revelion.azi ma duc la "Z"sa-i cumpar tol de bayram lu ege.ieri am fost la magazinele de petomis dar nu am gasit nimic,marimea ei,adica 18 luni.am vazut sarafane frumoase la z+pulove+bluza+ciorapei.
mi-am luat si eu tol pt revelion.nu e cine stie ce,dar am ales ceva mai practic pt ca o sa fiu si cu printzesa si sigur sa ma solicite.mi-am luat o fusta neagra si o bluzitza negru cu argintiu.o sa fac poze si o sa pun,desi nu mai stiu cum sa pun poze pe yahoo photos.
atat pt azi,am semnat condica

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici!

Multumim de urari. Cu intarziere, spunem si noi la multi ani Stefanilor si Stefaniilor!

Noi suntem iar raciti toti trei. Cred ca ar trebui sa ne facem un exudat, ca prea se repeta episoadele astea, de fapt dam dintr-una in alta.

Sunt epuizata dupa atatea mese , as dormi tot timpul. Din pacate sau din fericire, copii nu sunt de acord cu lenea asta a mea.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Salut.
Maiine ne-a zis ca avem liber deci nu mai vin la servici, iar de acasa intru mai greu calculatorul fiind ocupat la greu de catre sotz si cupil deci cred ca asta va fi ultima mea postare pe anul 2006.
Va urez distractie placuta de revelion oriunde l-ati face si un An Nou 2007 plin cu sanatate si noroc. Daca le avem pe astea doua avem automat si toate celelalte: fericire, bucurii, impliniri.
LA MULTI ANI!
INTEGRARE USOARA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

La multi ani! si din partea noastra, pentru toti cei dragi voua, care poarta numele de Stefan/Stefania sau derivatele!

Cornelia, multa sanatate va doresc, sa va faceti bine repede, ca acus vine Revelionul!

Crig si Lizuca, dulci-dulci de tot Mariuca si Alisia... cum il mai asteapta si pe Omul de zapada cu daruri!!!

Madaluta, am vazut poze cu burtica, dar nu l-am gasit pe Darius... Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

Ege, nu mai stiu cand ziceai ca vreti sa mergeti la Moieciu, dar n-am apucat sa incarc poze cu pensiunea "Dorica"... asa cum ti-am promis... Multe scuze! Bayram fericit!

Sinzi.... mereu ne minunam ce imagini frumoase vedem in pozele voastre!
Noroc cu voi, sa ne mai "clatim" si noi ochii!

Camelia, frumos l-ati "momit" voi pe Mosu'!


...Am tot oscilat daca sa va dau de veste acum sau in 2007, probabil ca asta va fi si ultima mea postare pe 2006 la "Prieteni dintotdeauna"...

Vesti proaspete si minunate: vine-vine bb2!!!!!!!!! Doar ce am luat rezultatele analizelor de sange de la laborator (eram f nerabdatori sa primim confirmarea sarcinii), suntem in saptamana a 4-a si suntem foarte emotionati!

Tuturor: LA MULTI ANI SI SA VA ADUCA 2007 TOT CEEA CE VA DORITI!!!!!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

quote:
Originally posted by mav


Vesti proaspete si minunate: vine-vine bb2!!!!!!!!! Doar ce am luat rezultatele analizelor de sange de la laborator (eram f nerabdatori sa primim confirmarea sarcinii), suntem in saptamana a 4-a si suntem foarte emotionati![/green]





Felitcitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!! Sa fiti sanatosi, sarcina usoara.

Tare cred ca ne vom impartasii impresiile si starile in aceasi perioada, fiindca si la noi mosu' asta ne-a adus bb2 (6 saptamani), greturi si pofte de muraturi la greu. Pana acu' sarcina asta este diferita de prima.

Madaluta felicitari, bun revenit printre noi. Noi am fost in toamna la o nunta la casuta din satul de vacanta (Laguna, fosta Buzau), curat, frumos, intim, tot acolo aveau si camere, vreo 3, unde au stat o parte din invitatii care au venit din tara si nu mai aveau loc pe la rude.
Cornelia multa sanatate!
Lizuca Alisiei, sa ne anunti ce ii aduce "mos Ene". Este isteata foc. Noi ii spunem Alexei ca vine mosu' si ii ia jucariile daca nu este cuminte.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

LA MULTI ANI !,tuturor celor ce poarta nume de Stefan si Teodor,Cristian.Sa va fie sanatosi,plini de noroc si fericiti!

Cornelia,daca vrei fa exudat,dar cel mai bine treci pe imunizari naturale,Mariuca se duce in colectivitate si va veni iarasi cu ceva microbi de va da la toti.Exudat ca sa stii cu ce lupti,dar tratament antibiotic doar daca se impune!
Mav,felicitari! Sarcina fara probleme si-un bb.2 sanatos tun!
Oana,multumim de urari,tot ce-i mai bun pe lumea asta sa vina si la voi!
Lizuca,pune niste poze de la serbare cu Alisia.Sa se minuneze toata lumea de furnicutza ta!I-a stat atat de bine!Noua intr-un final nu ne-a ajuns costumul din Germania,a incropit saraca soacra-mea ceva in viteza,m-a emotionat cata daruire a depus in confectionarea costumului si ea,si socra-miu,mai ales la coada.I-a placut Alisiei cadoul de la Mosu'?Teo a fost incantata pe moment,acum zace intr-un colt al camerei alaturi de alte jucarii!
Sinzi,am vazut pozele,am placut baiatul,ni-l dai noua?Teo mai vrea un fratior!Anii urmatori se pare ca vom ajunge si noi in Palm Beach sau Miami!Scriem cand va fi!Cumnatul meu pregateste sarmalele in pantaloni scurti,la fel ca voi!
CrigMariucai!Ptr.serbare!
Ege,Sarbatori Fericite de revelion!Este Curban Bayram,nu?Niciodata n-am avut treaba cu religia musulmana,in afara de rugaciunea spusa noaptea nu stiam nimic,desi bunica mea citea Coranul,iar unul din unchi era hoge.In familia mea multe casatorii fiind mixte,s-au pierdut obiceiurile,sincer imi pare rau,nici macar sa vorbesc in limba mea nu stiu.Doar inteleg.Am nr.de tel al unei pensiuni din Moeciu unde-am fost de curand,este extrem de curat si oamenii sunt f.amabili,exista o pajiste in spatele vilei,cu groapa de nisip ptr.copii(vara),leagan din lemn,gratar,protap,ceaun.Camera era 1.100.000 lei,acces la bucatarie,loc de luat masa.Pensiunea este asezata la poalele muntelui.Proprietari sunt 2 profesori pensionari.Daca vrei iti dau nr.pe pm.
Madaluta,bun venit noului constantean!Sa creasca mare si sanatos!In privinta restaurantului poti incerca si la Dobrogea,ai si restaurant care este accesibil si loc de cazare.Iar meniul este fff.bun si proaspat!Sau Zorile cum ti s-a mai spus si cazare alaturi,parca la Sport!Nu stiu cum este insa cazarea la Sport,la Zorile sigur este o.k.meniul si accesibil.

Roxi,ai evadat de sarbatori?Unde faceti revelionul?Noi ne-am luat bilete anul asta la Irish Pub,am citit meniul,sunt sigura ca voi pleca nemancata.Bine ca-i liber la !Nu ma mai doare stomacul!

Fetelor,acum a trecut si perioada mea de negura,maine se externeaza si fratele meu dupa 3 saptamani de spitalizare,3 saptamani de cosmar ptr.mine,zile in care nu stiam ce sa fac,incotro s-apuc,nopti nedormite.Si iarasi Cineva de Sus m-a iubit,m-a indreptat spre doctori potriviti,competenti,care-au dat un diagnostic la o boala care nu parea a fi ceea ce era!Si care l-au tratat corespunzator,l-au salvat!De-aceea imi permit sa va dau un sfat:Bucurati-va de ziua de azi,ca maine nu se stie cum va fi!

LA MULTI ANI!ptr.Noul An,sa va fie mai bun,sufleteste si material!Sanatate tuturor!

July si Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Camelia, felicitari!!!!!!!!!! Mare bucurie! Uite ca nu m-am putut abtine si am mai "dat o tura" pe aici (mai lucrez putin, mai trag cu ochiul putin pe DC, in fond, cine mai are chef de munca zilele astea?!) si sunt uimita si bucuroasa pentru voi! Atatea vesti bune azi!!!!!!!! Sa fie intr-un ceas bun! Alex stie? Sebi deja a decretat ca ii da patutu' lui lui bb, ca el a crescut baiat mare, iar patutul are "tapete" (capete) si e bun sa nu cada bb din el! ...plus ca vrea sa facem "serbare pt bebe" si ca are "multe povesti pt bb"! Hahaha, si eu am mancat multe muraturi zilele astea, desi abia acum realizez... ce buuuunaaaa mi s-a parut conopida murata!!!! Inca n-au aparut greturile, dar de doua saptamani imi simt sanii foarte grei si s-au intarit sfarcurile (ca atunci cand il alaptam pe Sebi)!
Am asteptat tot anul si inca nu-mi vine sa cred........ dupa trei teste de sarcina la urina si unul la sange.... pozitive...
Dar destul cu detaliile despre sarcina aici, "ne vedem" la "mamici"!

Mergi la inceput