Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Pe mine m-a lovit o raceala...am nasul infundat si e tare incofortabil...si ochii sunt plangaciosi si as dormi non stop!!!
Plus ca mi-a iesit o galma pe gat si nu stiu ce sa fac cu ea...am spus ca daca creste ma duc la dr...dar pana atunci nu am timp....



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://family.webshots.com/photo/2136701700087737923ONVRUF
Am pus cateva poze cu inotatorul nostru!!! Reuseste sa intoate singur jumatate de bazin cu capul in apa (si fara pluta)...acum ii invata si alte stiluri de inot...(David e tare nazdravan in timpul lectiei de inot...face tot felul de shotii cu antrenorii!!!! si se alinta...eu as vrea sa fie mai seriosi )



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, ce poze frumoase!
M-am uitat pe toate, am vazut ca aveti pe perete desene. Cum le-ai facut? Cu retroproiectrul? Si imaginile de unde le ai?
Si eu vrea sa ii cumpar lui Stefan un sah, poate de ziua lui ca sa aiba o semnificatie anume, sa il atraga mai mult... Felicitari pentru inotator. Am aflat ca se fac in Poiana cursuri, de fapt stiam de vara trecuta, poaze anul asta reusesc sa il duc si eu pe Stefan. Problema ar fi ca trebuie dus si adus cu masina, in POiana este frig... iese din apa...
Cam putina activitate pe aici,mamici, sunteti ocupate?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Da, Nicoleta, eu una sint f. ocupata. Si-mi pare tare rau ca abia apuc sa va citesc. Si acum scriu pe fuga.
La noi si eu si sotul am fost raciti raaaaaaau de tot, cu temperatura si tuse urita, dar, slava Domnului, Bogdan a scapat. Merge la gradi de la inceputul anului si totul e bine. A inceput sa se obisnuiasca, numai plinge, decit cind il duce mami , ca deh, putin spectacol nu strica.
Joi gradinita organizeaza o excursie la Muzeul de la Posada si am decis sa-l las, desi cam am inima indoita. Deh, mama exagerata. Imi fac fel de fel de ginduri, dar sper sa fie totul bine. El nu prea vrea sa mearga, dar l-am convins dindu-i o maimutica mica din oul Kinder. L-am rugat sa aiba grija de maimutica, sa-i arate tot ce vede in excursie ca maimutica sa-mi povesteasca la intoarcere ce a vazut . Ideea am primit-o de la o alta mamica de aici de pe forum care are un baietel mai mic cu 4 luni decit Bogdan (martie 2003). Stiu ca mai sint mamici de copilasi de 2003, daca vrea o primiti si pe ea? Nu i-am spus nimik, am zis sa va intreb pe voi intii.
Au facut si poze la gradi, azi a dus tati un CD ca sa ni le copieze si noua.

Bineati (re)venit mamici de pitici la subiectul nostru. In curind imi fac putin timp si ma uit peste toate pozele.

Va pup si am sa revin cu vesti cel mai tirizu vineri ca sa va povestesc impresii din excursie


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, dat fiind ca si noi suntem de 2003, eu sunt de acord sa vina si mamici de 2003.
Cat despre excursie, ce te faci daca pierde jucaria in excursie? CA cele din Kinder sunt destul de mici... Ideea este buna, dar mai bine ii dadeai o jucarie mai mare. Zic si eu, sper sa nu te superi.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi, felicitari inotatorului!Si pentru ca tot vorbiti de raceli, nici noi nu suntem prea departe. Sambata a fost cam vant si Liviu cam subtire imbracat si l-a luat un pic de raceala, adica doar cateva picaturi ii curgeau din cand in cand din nas. L-a tinut 2 zile, insa de duminica pana azi a tusit cate un pic in fiecare dimineata si i-am bagat aerosoli. Asa e la noi, homeopatia il intareste, raceste de aproape nici nu iti dai seama insa urmeaza tusea pentru ca tot se strang ceva secretii bronsice. Dar e pe trecute si asta si se pare ca am luat si eu virusul de la el ca ma ustura groaznic gatul. Am luat ieri la greu homeovox si azi a inceput sa se rupa infectia aia din gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna si din partea mea!
N-am mai intrat de ceva vreme, si acum intru iar pe fuga, am avut niste zile mai mult decat incalcite!
Multumesc ptr. felicitarile adresate lui Andrei, am povestit pe pagina Concursului cum a fost azi la gradinita cand a venit Profesorul traznit!
Va copiez aici ce-am scris acolo:
" Azi Profesorul Trasnit (FusFus) a fost la Andrei la Gradinita.
A fost super, super, super!
Copiii au fost incantati, s-au distrat si au participat activ! Profesorul i-a invatat toate traznaile, i-a invatat raguli noi traznite, ex. "in loc sa raspunda cu DA sa raspunda cu HAPCIU" (de care copii au fost INCANTATI, aveau ochii mari si le lucea bucuria in ei), s-au tavalit pe jos, au tipat, s-au scalambait la educatoare, iar distractia principala a fost ca au facut PASTA DE DINTI!
O sa pun poze maine dupa ce le descarc diseara ! Andreea (Buggy), multumim frumos! A fost cel mai frumos premiu. Maine o sa va povestesc chiar impresiile lui Andrei, caci dupa prezentare am plecat si n-a avut cum. Mai ales ca el a fost in centrul atentiei, a primit si un poster etc. Si educatoarele au fost incantate!
"
In rest, o sa citesc din urma si mai revin cu raspunsuri pe masura ce ajung la zi.
Va pup!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

, dragi mamici !
Multumesc pentru urari, celor care ne-au mai felicitat de ziua Cristinei !
Ca si katty, si eu, tot pe fuga...
Gabrielaghe si Matthew, bine ati venit !
Astept data de nastere a lui Matthew, sa fiti si voi pe lista noastra.
Karina, linistita poti sa o inviti si pe pritena ta(mamica de martie 2003) la povesti, aici.
Sanatate mamicilor bolnavioare si copilasilor bolnaviori, sa va refaceti rapid si usor !
Am mai adaugat si noi, cateva poze in albuml pe la petrecerea de 5 ani a Cristinei si in albumul, "Decembrie 2006", aici.
Sper sa ma mai eliberez de munca la serviciu sa pot intra si eu mai des, aici.
Imbratisari si pupici, tuturor !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Buna la toata lumea!

In primul rand, bravo lui David inotatorul!

Noi am prins cateva zile frumoase si am iesit dupa amiaza in parc, unde nu mai fusesem de mult din cauza ploii si-a noroiului.
Robert s-a plimbat in fiecare zi cu grupa lui de la gradinita, au discutat despre meserii si au mers sa viziteze diverse locuri de munca din zona - la frizer, la doctor, la Banca, etc.
Cu sanatatea sta bine, ii curge doar nasul dar fara febra si nimic altceva. A inceput sa manance mai bine si chiar a mai luat in greutate - are 16,5 kg fata de 16 cat avea acum o luna- mie mi se pare totusi mult.
Am vazut ca si cateva dintre voi ati fost sau sunteti racite. Eu am acum laringita si o voce de nerecunoscut, oricat mi-as drege-o. Sanatate multa!






Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Noi inca suntem bine, desi am auzit ca circula niste viroze ingrozitoare... Sper sa nu se lipeasca de noi. Stefan a tusit de 3 ori de dimineata ceea ce m-a facut sa mi se stranga sufletul... Cred ca de la aerul uscat. Aseara am si fost la patinoar, cu totii... Stefan nu stie sa inainteze singur pe patine, dar nu se dezechilibreaza tinut de o mana si nu i se duc picioarele in stanga si in dreapta... Oare cum sa il determin sa inceapa sa patineze? Adica sa se deplaseze fara ajutor pe gheata?
Eu ma descurc binisor, dat fiind faptul ca este a doua oara pe anul asta cand merg cu patinele, primele dati (de 2 ori) fiind intr-a zecea in liceu, cand m-am tinut numai de mantinela si am plecat dupa 15 minute... :))
Si inca ceva, amuzant: aseara i-am citit povestea cu frumoasa din padurea adormita si la 5 minute (in care pastrase linistea, se gandea el la ceva) ma intreaba "Mami, dar in ce deget s-a intepat printesa?"... Imi venea sa rad de ce copil curios am. Probabil intelesese restul, asta mai ramasese de elucidat
Multa sanatate mamicilor. Si copiilor, desi sper sa nu fie niciunul bolnav.
Nicoleta

Mergi la inceput