Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

eu am divortat fiindca nu m-am mai inteles cu exa.daca te intereseaza iti fac un rezumat.
si afla tanara mamica ca sexul are un rol suficient de major intr-o relatie indiferent ca e casnicie sau nu.
dar cum spuneam,o sa mai cresti....

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui espiritu

eu am divortat fiindca nu m-am mai inteles cu exa.daca te intereseaza iti fac un rezumat.
si afla tanara mamica ca sexul are un rol suficient de major intr-o relatie indiferent ca e casnicie sau nu.
dar cum spuneam,o sa mai cresti....

I'm not crazy my reality is just different than yours !


perfect de acord!

Si n u mi-ar fi de mirare ca in citziva ani frustraile acumulate sa fie atit de mari,incit sa rupa baricadele singura!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

stai linistit ca nu sar in cap la nimeni imi spun doar parerea.si apropo ce vrei sa zici "nu te repezi sa imi sari in cap tanara mamica de 22 de ani "sunt mandra ca am 22 ani am si 2 copilasi si sunt tare cat despre problema in pat asta se poate si rezolva pe mine putin ma intereseaza cat o sal tina sau nu pe sot ca nu asta e cel mai important in viata sexul si distrabalarea in pat ci sa ai o viata buna si liniste in casa si buan intelegere ca restul se rezolva pe parcurs si impreuna.parerea mea.


acum restul se rezolva pe parcurs...in alte cuvinte nu mai ai nici o problema ca el in 20 secunde e deja cu spatele la tine. nu?
daca tu crezi ca se rezolva in timp ...yo iti spun ca mortul de la groapa nu-l mai aduci inapoi.
deci ori te ocupi de el acum cit mai misca un pic...ori byebye.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

le dau dreptate 100% barbatiilor de la acest topic!


„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Auzisem si eu mai multe persoane care sustineau maturitatea sexuala in jurul varstei de 30+ .

Ma gandeam acum ca, majoritatea domnilor de care stiu sigur sigur ca si-au inselat nevestele, au facut-o cu domnisoare de 20+

Este cumva vorba despre nesiguranta lor in pat si drept urmare cautarea femeilor care reproseaza mai putin?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Auzisem si eu mai multe persoane care sustineau maturitatea sexuala in jurul varstei de 30+ .

Ma gandeam acum ca, majoritatea domnilor de care stiu sigur sigur ca si-au inselat nevestele, au facut-o cu domnisoare de 20+

Este cumva vorba despre nesiguranta lor in pat si drept urmare cautarea femeilor care reproseaza mai putin?





ai citit tu...dar nu prea ai inteles mare lucru.
la unele doamne le vine maturizarea la 30+...la altele la 40 + dar...la unele domnisoare le vine la 20+.
E....si acum..ca o concluzie...unii domni pe alea le cauta...combinatia de 20+ cu asa zisa maturitate . ce este asa greu de inteles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

uite domle aici..cica si barbatii au ceva probleme....dar la femei e tragedie tragedie. 3,2 din 10 stiu ce este orgasm...numaram din 3 in 3 sau cum facem?

Doar 32% dintre femei ajung la orgasm in timpul unui act sexual, in timp ce 63% dintre barbati ating punctul culminant la fiecare contact intim, arata; un studiu realizat recent, de o companie de produse farmaceutice.

Cercetarea, realizata pe un esantion de 26.000 de persoane din 26 de tari, arata ca italienii, spaniolii, mexicanii si sud-americanii sunt în top - 66% dintre ei ajung la orgasm aproape la fiecare contact sexual. Si brazilienii sunt aproape, 65% dintre acestia simtind fiorii orgasmului aproape la fiecare raport intim. La polul opus se afla chinezii si locuitorii din Hong Kong - 24% - care ajung cel mai rar la orgasm, urmati indeaproape de catre japonezi.

gindul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Mda mai Guestus, da cati ani au fetele alea din studiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Mda mai Guestus, da cati ani au fetele alea din studiu?



da de japonezi ce zici? ...2 din 10 ce au orgasm....si in combinatie cu doamnele care au doar 3 din 10 e clar ca este cea mai nefericita natie pe pamint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilema spune:

Am si eu o problema.. am 24 de ani si anul acesta am intrat si eu in randul mamicilor doar ca o bucurie a adus cu ea si un necaz, or fi hormonii, poate oboseala..poate amandoua combinate, dar in ultima vreme sotul meu cam sufera din cauza mea..adica nu mai am chef de nebunii..is constienta cat de tare il afecteaza aceasta schimbare in viata noastra..adica, daca inainte de bebe faceam dragoste de 3-4 ori pe saptamana, acum se intampla sa treaca saptamana fara sa-mi doresc nimic. Pe cand trece saptamana, il vad cat e de frustrat si nici nu mai stie cum sa ma abordeze fara sa-l refuz (ceea ce inainte nu se intampla aproape niciodata, eventual doar in caz de boala), inainte el era cel care ma mai refuza pe mine, din cauza oboselii.
Nu mai vreau sa facem dragoste doar ca sa-l scap de chinuri si apoi sa ma intorc pe cealalta parte si sa dorm..as vrea cumva sa revenim la momentele alea minunate pe care le petreceam cand faceam dragoste plina de pasiune, cand ne strangeam in brate dupa ce ne iubeam si povesteam.. deci ce cer eu sunt sfaturi ca sa ma indrept inainte "sa-l arunc" in bratele alteia mai dornica ca mine..

Mergi la inceput